Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484671 пъти)

Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #165 -: Октомври 01, 2012, 12:59:58 pm »
Здравейте.
Схемата е тази, но с 5 работни намотки на бобина, и транзистири 2sc2581.




Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #166 -: Октомври 01, 2012, 01:02:40 pm »
Извинете ме, нещо не се справям с вмъкването на снимки.

amxcs

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #167 -: Октомври 01, 2012, 03:09:05 pm »
След като видях, че има хляб в генератора, реших да си направя по-голям и по-ефективен.

Какво ще ми препоръчате за работа на 12V. Най-вече ме интересува подходящото сечение на проводниците. До офиса ми има сервиз за навиване на трафове и мотори, та от там ще си взема. ~25лв/1кг. Аз съм се насочил към 0,4мм и 0,6мм, ама ще изчакам мнение от по-компетентните, също и каква дължина г/д ще ми е нужна. Иска ми се да си набавям малко по малко нужните части.

Искаше ми се да повторя някой, който е смятан, правен, и е по-ефективен, търсих туториали, но само обща информация намирам.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:23:01 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #168 -: Октомври 01, 2012, 03:25:33 pm »
Схемата е тази, но с 5 работни намотки на бобина, и транзистири 2sc2581.
Roskoj, цитирам те, защото си мисля, че нещо си сбъркал - Имаш предвид пет бобини може би, защото ако са "пет работни намотки на бобина" май нищо няма да излезе...!!! Напиши пак, моля те, точно кое по колко е, за да няма объркване: Колко са бобините ти, с по колко навивки на една бобина, с какво фи е проводника, с колко и какви магнити е конструкцията ти, и т.н. ?

Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #169 -: Октомври 01, 2012, 04:37:14 pm »
 
Roskoj, цитирам те, защото си мисля, че нещо си сбъркал - Имаш предвид пет бобини може би, защото ако са "пет работни намотки на бобина" май нищо няма да излезе...!!! Напиши пак, моля те, точно кое по колко е, за да няма объркване: Колко са бобините ти, с по колко навивки на една бобина, с какво фи е проводника, с колко и какви магнити е конструкцията ти, и т.н. ?

Прав си, забравих за хората които за първи път чуват за Бедини.
Та бобината е от 5+1(тригерна) бифилярно навити 680 намотки, от 0,67мм проводник.
И така четири бобини, като само в едната има тригерна намотка.
Магнитите са феритни 20/30/5мм.
Качвам и обясненията на руски език, може и да ги има във форума.
 

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #170 -: Октомври 01, 2012, 04:41:03 pm »
Здравей, amxcs!
Забелязвам че в клиповете на Дж. Бедини бобините са навити от сноп изолирана тел, така се намалява скин ефекта т.е. при високи честоти /и стръмни фронтове/ се получава така, че тока не тече през цялото сечение на проводника ами по повърхността.
Освен това Бедини цитира Тесла: "Никъде по електромоторите си не използвайте желязо, защото загрява и ги прави неефективни!". За сърцевина на бобините можеш да използваш ферит, той няма загуби от хистерезис или просто казано от триене при преориентирането на магнитните диполи.
Според мене и неодимовите магнити не са решение понеже дори и пресовка с мултицета измерени са 0 ома => пак си е загуби от вихрови токове ....

Аз лично имах намерение да ползвам бедини мотора да върши механична работа, но излиза, че трябва огромен мотор-генератор за нужната ми мощност.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:26:28 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #171 -: Октомври 05, 2012, 05:06:43 am »
Цитат
Никъде по електромоторите си не използвайте желязо, защото загрява и ги прави неефективни!

Как така, бре?! Ферита си е баш желязо на прах и е най-ефективно за магнитна проводимост. Бедини/Тесла, може би е имал предвид, да не се ползва стомана, защото на практика чисто желязо не се продава.

amxcs

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #172 -: Октомври 24, 2012, 08:39:10 pm »
Вчера си играх с бедини мотора. Вдигнах малко съпротивлението и моторчето влезе в резонанс :D
http://www.youtube.com/watch?v=oPOtbbxNV3Q&feature=plcp
Така, без да се върти, консумира 50мА на 11,6V и на изхода има 140V, зареждам няколко кондензатора и светвам CLF крушка за 2 секунди.
Без кондензаторите глим лампата светва за постоянно много ярко.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:27:50 am от Maistora52 »

amxcs

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #173 -: Октомври 25, 2012, 08:35:29 am »
Не съм. С диоди ли да опитам.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Bedini
« Отговор #174 -: Март 11, 2013, 09:07:58 pm »
Здравейте,темата е изкл. интересна - много бих се радвал да пишете повечко :)
Някой би ли се наел да ми направи схемата на бедини мотор, за което бих си платил ?
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:19:36 am от Maistora52 »

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
« Последна редакция: Май 01, 2013, 07:34:56 am от Maistora52 »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #176 -: Април 30, 2013, 11:54:41 pm »
Имам следния въпрос: Някой пробвал ли е да се свърже с Бедини?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Bedini
« Отговор #177 -: Май 01, 2013, 08:02:46 am »
Защо?Каква е идеята ?

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #178 -: Май 01, 2013, 10:18:24 am »
Идеята е следната:
Според него работи. Според мене, не. Явно има тънкост, която ни убягва. Преди няколко месеца си взех генераторче от човек от форума. Беше с железен маховик. Със сигурност опитите ми показаха че железния маховик е много по зле. Смених и транзистора с БУ508А. С него графиката стана остра както според мене трябва да е. Само че с зареден акумулатор не мога да заредя друг. Акумулаторите са от скутерче на ток 12В, 12Ач. Пика на напрежението е 150В.
Мисля че е редно  да го попитаме къде е грешката, защото както чета май никой не е успял до сега.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #179 -: Май 01, 2013, 11:15:00 am »
Колега не се притеснявай и самия Бедини не е успял до сега.