Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484722 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #975 -: Юни 27, 2016, 10:14:35 pm »
Колеги, каквото и да си приказваме, моля никой да не се обижда. Човек трябва да е широко скроен. Важното е да открием каква е истината за СЕ, а не да се превръщаме в някаква секта.

Еее, добра инрижка се оформи тая вечер, де  ;D

Поздрави и здраве на обидилите се!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #976 -: Юни 27, 2016, 10:17:00 pm »
dymelsoft, ти по-добре се замисли за друго.
Да бе...да се замисли аз кво правя тук, що правя тук и т.н...

Що не го кажеш директно, като мъж, ами с недомлъвки като...ощипана мома - да не ползвам по-силни (но по-точни) изрази?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #977 -: Юни 27, 2016, 10:19:10 pm »
Не бе...аз продължавам да питам:

Как EDM ги измери тия 10% и тия 90% и с какъв уред засече честотата на импулсите и времетраенето им (че и диапазона, разбираш ли), от който вече вади и процент?

Покажи ни своето измерване, EDM?

Който се е занимавал с електроника и има практически опит ме е разбрал много добре какво е средна стойност. Процентите ги давам ориентировъчно, приблизително, на око, за да стане по лесно и разбираемо за смятане. Но на практика, като гледах осцилограмата на Йоро е долу-горе толкова. Ако искаш да знаеш точно, на екрана на осцилоскопа може да измериш коефициента на запълване а и съвременните осцилоскопи го дават цифрово. Важен е принципа, а не точната стойност в случая.

Защо ли да ти обяснявам тия тъй елементарни неща...

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #978 -: Юни 27, 2016, 10:22:34 pm »
Да бе...да се замисли аз кво правя тук, що правя тук и т.н...

Що не го кажеш директно, като мъж, ами с недомлъвки като...ощипана мома - да не ползвам по-силни (но по-точни) изрази?

Ами, атос, по-горе 2 пъти каза че си глупав и аз си помислих, че няма да се усетиш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #979 -: Юни 27, 2016, 10:25:38 pm »
Който се е занимавал с електроника и има практически опит ме е разбрал много добре какво е средна стойност. Процентите ги давам ориентировъчно, приблизително, на око, за да стане по лесно и разбираемо за смятане. Но на практика, като гледах осцилограмата на Йоро е долу-горе толкова. Ако искаш да знаеш точно, на екрана на осцилоскопа може да измериш коефициента на запълване а и съвременните осцилоскопи го дават цифрово. Важен е принципа, а не точната стойност в случая.

Защо ли да ти обяснявам тия тъй елементарни неща...

Аха..."НА ОКО" - ХАХАХА
EDM мери "на око", драги съфорумци?!?!
Да станело по-разбираемо...за кого?
Демек - който е в сектата ми - ще ме подкрепи? ? ?
Ми...нямаш и идея кво се случва на практика, аз пък що ли да ги обяснявам тез елементарни (поне за мен) неща?

Ми като е важен принципът, а не точната стойност, кво се ебавате с Жорката, бе?
Кажете искрено - Не мога да схвана принципа и...толкоз! Що му искате конкретни стойности, а?

« Последна редакция: Юни 28, 2016, 01:39:34 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #980 -: Юни 27, 2016, 10:33:28 pm »
 getca, по първия въпрос.
№1 От каква енергия се храни реотана като батерията е мъртва.
ДОБИВА СЕ В ЕЛЕКТРОЛИТА НА БАТЕРИЯТА В СЛЕДСТВИЕ НА ИМПУЛСИТЕ ОТ ГЕНЕРАТОРА.
№ 2 ЕЛЕКТРОЛИТА ВРИ, НО НЕ СМЪРДИ НА СЕРОВОДОРОД.
№3 Батерията на моята кола след като я възстанових я ползвам вече повече от година и половина и работи перфектно и ми прави и икономия на гориво.
№4 Абсолютно ми е ясно как работи чакпъка.Ако не е така нямаше и да го направя.
№5 УКТАНОВИХ ГО КАТО ГО ПРОБВАХ.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #981 -: Юни 27, 2016, 10:33:51 pm »
EDM electronics, извинявай за следващия неудобен въпрос - кой определи, че само и единствено понятията и знанията по класическа електроника трябва да обяснят всичко това?

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #982 -: Юни 27, 2016, 10:35:21 pm »
EDM electronics, пишеш глупости и не можеш да се обосновеш.
Спри се.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #983 -: Юни 27, 2016, 10:37:16 pm »
Точно това е пречката.
EDM electronics, извинявай за следващия неудобен въпрос - кой определи, че само и единствено понятията и знанията по класическа електроника трябва да обяснят всичко това?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #984 -: Юни 27, 2016, 10:40:02 pm »
Колеги, спирам се, респектирахте ме със знанията си и доказателствата.  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #985 -: Юни 27, 2016, 10:47:08 pm »
EDM electronics, та ти не можеш да се аргументираш.
Пишеш заучени фрази.
Това не го пише в учебниците.
И какво сега?
Нямаш аргументи и край. ТАКА ЛИ?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #986 -: Юни 27, 2016, 10:51:06 pm »
Velektra, ти пък сега, поне е весело.  ;D ;D

Atos, провокиран от твоите въпроси, ще се опитам да го обясня просто нещата, все пак сме технически форум надявам се. Не напразно в предишния пост споменах интегрираща верига.
Та на въпроса как така скапан акумулатор пък се черпи енергия от него толкова дълго време ?
Отговор: акумулаторът в този случай се явява интегратор на импулси, т.е. държи се като кондензатор с достатъчно голям капацитет и в същото време се явява интегратор и на напрежение заради галваничните свойства на клетките му. Ако заместим акумулатора с кондензатор положението ще бъде следното. Цялата енергия от импулса ще зарежда кондензатора, а през останалото време същия ще се разрежда през товара.
Ако системата в този случай се пусне само с кондензатор без товар, то тогава ще имаме само зареждане на кондензатора при което нарастването на напрежението ще надвиши допустимите(пробивните) прагове на транзисторите и същите ще дефектират, но ако системата се натовари с адекватен товар примерно 5А, както е в случая, напрежението ще достигне стойности близки до захранващото напрежение.
Относно "умното" поведение на "генератора", отговора е също посочен по горе. Или казано просто, ако на една батерия независимо дали е 1V или 100V, подаваш много кратък импулс с потенциал примерно 500V, същият ще се интегрира от батерията. Продават се универсални зарядни за батерии които са на абсолютно същия принцип. В тези зарядни можеш да наредиш примерно десет батерии всяка с различно напрежение и същите да се зареждат едновременно. Как ли пък става това а ?
Да не говорим, че бързите "зареждачки" са също импулсни. Доказано е, че зареждането на акумулаторите с импулси е по ефективно, защото позволява заряд с по-голям ток, но за да не се разруши батерията се прави пауза. Също така батерия която се зарежда с импулси е добре и да се разрежда с номинален товар в същия момент. Както и да е. Спирам до тук. Както казва Yoro, скоро ще видим и самозахранване, че и добавка. Кога ще стане това само времето ще покаже.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #987 -: Юни 27, 2016, 10:51:51 pm »
 Velektra, скромността е порок.
Произхожда от бедно работническо семейство,
скромно момче.
  ;D ;D ;D

Това значи, че нещо не е наред в тази фамилия.Позор..
« Последна редакция: Юни 27, 2016, 11:04:15 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #988 -: Юни 27, 2016, 10:53:48 pm »
О появи се и dymelsoft.
Здрасти!

Обясни сега на тъпаците за какво иде реч.

Нали знаеш всичко?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #989 -: Юни 27, 2016, 10:59:00 pm »
EDM electronics
Щеше да се спестят много писания ако просто беше филмирал срещата.