Автор Тема: Bedini  (Прочетена 491509 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #75 -: Септември 25, 2009, 09:15:16 pm »
   Здравей coke2k !
Аз отдавна спрях с Бединито, но все пак ми е
тръпка :)
 Ако имаш време за експерименти, пробвай с
бобини - тип Бровин (качер) и естествено с
Теслова бобина...

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #76 -: Септември 25, 2009, 10:26:38 pm »
    За да предотвратя някои въпроси, ще поясня за Тесла трафа,
който споменах в предишния пост (тип Бедини).
Ако многослойната намотка на Тесловия се яви колекторна на Бединовия,
то малката на Тесловия става базисна на Бединовия, но с малка разлика.
Тоест инверсия в габаритите на първичната !
Сигурно са ме разбрали множеството хора, но ще доуточня:
На Тесла трафа, първичната е с три до четири пъти с по-голям диаметър
от високоволтовата (знае се защо), а при този експеримент трябва да стане
обратното - т.е., базовата на новия Бедини, трябва да е със три, четири
пъти по-малка от високоволтовата... значи вътре в нея, а не външно
като Тесла !
  



     П.П.  Това е моя стара идея... не съм я пробвал по никакъв начин !
 Който има време и осцилоскоп, да пробва и да докладва...


   2- П.П.  Колкото повече отрицателни (минусови), тесни (къси) импулси има в
колектора (дрейна), толкова по-добре...

  
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 02:11:51 am от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #77 -: Септември 26, 2009, 09:18:32 pm »
"GMG" Всичко е на въздушни сърцевини до колкото те разбирам , нали така ?
ще го пробвам докато не съм си разбутел установката

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #78 -: Октомври 10, 2009, 07:49:39 pm »
http://rutube.ru/tracks/1318680.html?v=52c66e5ce6bcc2b821dbaf1f441d88f6

Тук Бедини шикалкави относно КПДто на мотор-генератора си, казва не можело да се самозахранва и че КПДто боло друга работа !!!

Ефекта на събирането на отрицателното електричество е възможно само с една бобина на която се подава кратък еднополярен импулс, без да е необходимо колело с магнити, като обратното ЕДН се събира, т.е. импулсен инвертор, но нямаме ФРИИ ЕНЕРДЖИ а обратно индуктирано ЕДН.

ТЕСЛА казва: - Кратки импулси и високи напрежения!
При Бедини липсват високите напрежения с които се атакува намотката.

ppankov

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #79 -: Октомври 11, 2009, 03:35:59 am »
http://rutube.ru/tracks/1318680.html?v=52c66e5ce6bcc2b821dbaf1f441d88f6
Тук Бедини шикалкави относно КПДто на мотор-генератора си, казва не можело да се самозахранва и че КПДто боло друга работа !!!
Моите уважения EDM electronics, но изгледах материала два пъти,
където господин Бедини, казва, че  има разлика между двете неща - електричеството от батерия и електричеството от радиантната енергия, от където следва, че не може да се търси в "Бедини" постановката КПД, КПД-то може да се търси във електрохимичната батерия, която е със определени параметри от производителя.
Постановката  на радиантната енергия е само конвертор на енергия от вакуума,
във функция от радиантната вълна, която винаги варира във различни граници, например при пълнолуние активността на вълната е по висока...

ТЕСЛА казва: - Кратки импулси и високи напрежения!
При Бедини липсват високите напрежения с които се атакува намотката.
Тук се опитвате задочно да противопоставите задочно двамата гении :) , но мисля, че нещата изглеждат относително различно :
- при Бедини амплитудата изходните импулси са многократно по високи от амплитудата на източника; / за справка по горе, схемите от altium /
- при Тесла става въпрос за високочестотно електричество. :)
Е, питам аз има ли място за сравнение? :)

П.С.
Дано не съм засегнал някого, тези теми отдавна ги дъвчем тук.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2009, 10:40:34 am »
Не спорете ... пробвах последните схеми и резултата е същия като и при предходните схеми  НЕ  РАБОТИ . Бедини мотора е лош генератор и не може да се самозадвижи , и не се получава или конвертира или екстрактира или не зняам какво там  повече енергия .... аз поне всичко което излезе по темата ПРОБВАМ до сега от една батерия не се получават 2 батерии или когато го оставя да зарежда  цяла нощ или денонощие винаги зареждащата батерия пада , а зарежданата дори не може да достигне зареждащата.... явно има нещо друго може би трябва бифилярно навитите намотки да си сумират обратната ЕДС или да се получи някакъв резонанс някъде  или нещо такова, но само от обратно ЕДС не става работата. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2009, 11:04:15 am »
Здревей колега "rebel" !

Не съм се засегнал, няма да е нормално всички да сме на едно мнение . Аз просто казах това което мисля.
Обратния /отрицателен/ високоволтов импулс при Бедини се получава ВИНАГИ при подаване на стръмен еднополярен импулс при която и да е намотка /не само в неговия двигател, а просто върху една  бобина без сърценина/, като неговата амлитуда е по-голяма ако липсва метална сърцевина в бобината - на този принцип работят импулсните металдетектори.

Мога да се съглася, че при Бедини вероятно има конвертиране на един вид енергия в друг, но това конвертиране не става в батерията а в "бобината-кондензатор". Скаларната вълна, която има само електрически потенциал /електростатичен/ го предава на бобината чрез нейните явяващи се навивки като кондензатори, понеже между навивките в бобината винаги има потенциална разлика, т.е. те са кондензатори, но като цяло пък намотката е и бобина, този потенциал скаларен, приложен вече в бобината-кондензатор кара електроните в проводника да се движат, точно в тази намотка, като вторичната при Тесла-трафа става конвертирането.

Когато говорим за ФРИИ ЕНЕРДЖИ генератор, не е мръсна дума да говорим за КПД, даже е задължително и най-важно условие, щото иначе няма смисъл цялата тая работа.

Бедини не показа колоко входна енергия влиза и колко изходна излиза. Аз лично при него не виждам практично приложение.

МЕГ на Том Барден, ТПУ на Стивън Марк и генератора на Капанадзе нямат тоя проблем, при тях явно изходната енергия не пречи да самозахранят устройствата !!!

Както и да е, нямам намерение да убеждавам никого в разсъжденията си, нито да изпадам в спорове.

От патентите, лекциите и записките на Тесла научих едно:  - Много кратки импулси, високи напрежения и най-важното - РЕЗОНАНС!

Едно от тези условия да липсва, конверсия на един вид енергия в друг може и да има, но горница в плюс няма да има.

И друго, Тесла не е работил с много високи честоти, щото е било трудно да намали индуктивността на вторичната бобина-кондензатор, много пъти е правил опити за това, а и антената му е била с 1/4 от дължината на вълната /металната тръба която свързва тороида кондензатор на върха на кулата/, та като имаме предвид, че тая кула е била висока 60 м. можем да изчислим колко му е била честотата. И още, Капанадзе работи на 50-100 Hz, ТПУ на Стивън Марк на 5 kHz - това са ниски честоти.

За да има горница трябва да има винаги електростатичен резонанс между "изходния конвертор" и "входния възбудител".

  Няма да коментирам тук повече, защото се измества темата.
« Последна редакция: Ноември 22, 2009, 10:44:17 am от altium »

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #82 -: Ноември 20, 2009, 07:22:22 pm »
достигнах резонанс с бобина от кола и луминисцентна лампа другия край заземен интереснотото е че неми кляка захранващия акумулатор макар че дърпа тройно отколкото зарежда има високо напрежение и на захранващия

Ето как може да се напише грамотно:
Цитат
Достигнах резонанс (какъв? -последователен, паралелен???) с бобина от кола и луминесцентна лампа. Другият край (на кое???) е заземен. Интересното е, че не ми кляка захранващия акумулатор, макар че дърпа тройно отколкото зарежда. Има високо напрежение и върху захранващия акумулатор
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 02:15:40 am от altium »

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2009, 10:48:13 pm »
И двата акумулатора се зареждат, на 13,80 волта са и продължават да качват. Колелото не се върти, а се чува едно пищене от магнитите около 1 кХц. Бобината е навита от 0,75 мм тел - 380 навивки бифилярно.

Прикачвам видео.
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 11:24:18 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #84 -: Ноември 23, 2009, 11:13:53 pm »
Ами схемата ти работи като автогенератор и затова няма нужда от въртене на магнитите. Ефекта си е почти същия, както и при Бедини. Този вид генератор и качера са една и съща схема. При качера се набляга на това да няма магнитопровод и така честотата там се вдига от порядъка на мегахерци...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2009, 11:59:46 am »
 " Lyubo_msi" разгледай внимателно темата няколко страници назад   

Re: Bedini
« Отговор #100 -: Септември 25, 2009, 05:07:59 pm »
-  и около  това

Поздрави на всички

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #86 -: Декември 05, 2009, 10:22:19 pm »
Здравейте, (по схемата) захранващия алумулатор е 16 волта, а зареждания - 13,4 волта. Някой знае ли до колко волта може да се пуска максимум на оловен акумулатор за кола (да не ги повредя). Поздрави !!!!!
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 10:49:16 pm от lyubo_msi »

lazy

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #87 -: Декември 06, 2009, 12:19:54 am »
    14.5 V (14.8 V max). След известно време (до час) напрежението трябва да падне на12.8 V aко не е презареден. Зареден акумулатор държи 12.6 - 12.7 V с месеци.

ppg

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #88 -: Декември 06, 2009, 06:25:34 pm »
Едно пояснение:
Всичко по-горе казано е валидно когато се говори за един нов или използван нормално кратко време акумулатор.
Понеже някой може да реши да прави опити с акумулатор  експлоатиран там 2,3, 5 години и си казва чакай сега да го пусна тук за експеримента. Съществува голяма вероятност  да не успее и после ще изкара, че Бедини е виновен :)
Вече използван акумулатор понякога и при 18V  няма да успее да пропусне ток дори 10% от капацитета му, по ред прични:
Разреден електролит или използване на електролит с концентрация различна от препоръчаната (ако е течен).
Изпадало олово от плочите поради ненормална експлоатация или вече изчерпан ресурс и съответно повишено вътрешно съпротивление.
Нарушени връзки между отделните клетки поради  вибрации и сътресения или  калпава изработка :(
Така че  който реши да експериментира нека да ползва акумулатор в добро състояние, да няма после ама това не работи и т.н.

v_silianov

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #89 -: Януари 06, 2010, 04:52:59 pm »
Правя това http://www.vbox7.com/play:fbd33c7d&al=1&vid=
но нещо не тръгва и искам да ви питам има ли значение дали ползвам диода 1N4001 или мога да го заменя с 1N4007 понеже само такива имам. Благодаря предварително.