Автор Тема: Bedini  (Прочетена 493771 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #690 -: Юни 11, 2016, 09:12:18 pm »
 dymelsoft!
Като чета това което си писал. :)

Като съм почнал да не спирам до тук. Следващата заблуда на Yoro е замерването на тока консумиран от източника на захранване към генератора и това, че същия ток не се променя, а дори малко намалява при включване на товар към зареждания акумулатор. В същото време напрежението върху клемите на акумулатора продължава да расте.  Ефекта на пръв поглед е интересен и създава погрешни първи впечатления, но си има своето обяснение и съм сигурен, че няма да се хареса на вярващите. Токът консумиран от генератора се определя само от напрежението подавано към него и токът през бобините при отпушен транзистор. Обръщам внимание, че през това време ток към зареждания акумулатор не тече.  Какъвто и консуматор да включите към акумулатора същия няма да промени съществено токът в захранващата верига на генератора. Консуматорът натоварва акумулаторът и черпи ток предимно от него. Импулсът е твърде кратък и с много ниска честота на повторение за да отдаде по-голям ток в товара отколкото самия акумулатор. Естествено сметките са проси и при консумирана мощност от източника 160W и товар под тези 160W (товарите с които Yoro прави тестове са с мощност под тези 160W) към акумулатора е напълно логично същия да продължи да се зарежда и в същото време да има товар включен към него. В случая акумулатора се явява идеалния изглаждащ кондензатор за подаденото импулсно напрежение, нищо повече. Аз лично не съм видял при Yoro вариант при които да се включи товар към акумулатора примерно 300 W и в същото време същия да продължи да се зарежда, пък и входната мощност да си остане пак 160W примерно.
Друго твърдение, което аз считам за заблуда е самозахранване на системата или пък обясненията, че  това не можело да стане поради редица изсмукани от пръстите твърдения и т.н. да не влизам в подробности. Теста направен с галванично разделения конвертор, който дадох на Yoro е показателен, въпреки неговата тотална съпротива, че първо конвертора променял формата на сигналите на базите на транзисторите и на зареждания акумулатор, както и други причини и най-вече, абе виновен е конвертора и затова няма самозахранване. После Yoro успял да настрои и докара същите импулси и с конвертора и в продължение на цял/а  ден/нощ акумулаторът задържал напрежение малко над 13.2V и не помръдвал. Аз за съжаление не мога да потвърдя това защото не съм го видял с очите си, но дори и това да е вярно имаме твърде малко „СЕ“ тук , че да представлява интерес.


 Мога само да ти пиша, че нищо не си разбрал.В момента на завъртането на диска с магнитите се появява и консумация от захранването и батерията която се зарежда в същия момент вече консумира от 6 до 9 А от генератора.Зависи от батерията.Тока който консумира батерията от генератор като към същата батерия включа реотан с консумация 5А се повишава само с 50-100мА.
Възможно е до сега да не си писал нищо защото си осъзнал, че нищо не си разбрал и си се чудил как да си го обясниш.Твоите обяснения и сметки са по абсурдни и и от моите.
Та като си почнал да обяснаваш  dymelsoft.Би ли показал някакво устройство с което ще заредиш литиева батерия която е на 100-200mV и след това ще консумиращ от нея 2А поне два часа докато падне на 10V.Батерията е от лаптоп.
Май просто няма смисъл да ти го обяснявам отново.
 dymelsoft!Съвета ми е да се консултираш и с други и тогава да пишеш.


Утре ще направим клип с всичките необходими за целта уреди.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 589
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #691 -: Юни 11, 2016, 09:39:24 pm »
Yoro, прочетох обясненията на dymelsoft и ми се видяха доста логични. Мисля, че е повече от обективен и безпристрастен. Той въведе понятие, като "повърхностен заряд", което мисля може и да реши твоята загадка. Акумулаторът ти държи напрежение, като че ли е пълен, а всъщност е зареден само малък капацитет от възможния, затова и се вдига напрежението му под товар при заряд. Затова и няма да ти се получи самозахранването, защото няма реален капацитет. А ти правиш изводи от напрежението, което не е количеството енергия, а само единия параметър с който можеш да я пресметнеш.

Вероятно генераторът ти с високите си импулси десулфатизира отлично, сигурно и ускорява заряда повече от обикновено, но и натрупва "повърхностен заряд", който показва, че акумулаторът е зареден нацяло, а той всъщност не е . Поне това се разчита от описаните опити на dymelsoft. Затова и не можеш да получиш самозахранване.

Хайде признай, не може толкова много време да не си опитвал. Та аз на твое място нямаше да мога да заспя, ако не бях опитал. Трудно ще ми намериш основателно извинение по тоя въпрос. И имай предвид, че скоро време загадката ти ще се реши. Не може да чакаме още 10 г. да намериш подходящите условия, за да самозахраниш. Самозахранваш и се вижда най-добре, не ти трябват никакви уреди тогава. Въпросът е готов ли си да приемеш, че си се объркал и как ще го приемеш.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 246
Re: Bedini
« Отговор #692 -: Юни 11, 2016, 10:54:41 pm »
Погледнете в интернет как се определя дали един оловен акумулатор е зареден. НИКЪДЕ не казват, че се мери напрежение. Всички смислени източници посочват само един-единствен начин да се определи дали един акумулатор е зареден. А именно - мери се плътността на електролита. Един  напълно зареден оловнокиселинен акумулатор има  плътност на сярната киселина 1,28 гр/см3. Това е основният и май единственият признак, че акумулаторът е зареден.
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 02:13:40 am от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #693 -: Юни 11, 2016, 11:04:33 pm »
А на геловите как ще измериш плътността? А на литиево-йонните? Напрежението, до което се зарежда акумулаторът си работи като метод и то много добре. Въпросът тук е, че от един акумулатор, на който му е изпопадала активната маса, няма как да очакваш при номинален капацитет 100Ач примерно, да ти държи ток 5А в продължение на 20 часа. Както и да го зареждаш капацитетът ще му е все същият. Тук Бедини генераторът даже може да има малко предимство, защото премахва сулфатизацията.
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 02:15:33 am от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #694 -: Юни 11, 2016, 11:45:42 pm »
 EDM electronics!

Като видиш лично ще разбереш, че това което обяснява dymelsoft въобще не е така.
Генератора  съм го пускал самозахранен не веднъж с ивертор .
Работи само с една батерия.Тази която и зарежда, но инверторите не издържат повече от час.
Последния инвертор който ползвах за целта беше 2,5kW и изгоря след един час работа.
Консумацията от него беше само 600W.
С познатите ни стандартни методи това не се измерва.
За да разбере човек какво става трябва да се постарае да елиминира това на което са го учили.
Затова и тези които са направили такива и подобни генератори ги продават спокойно. :)
Та такова животно няма. ;D

На новия клип ще се постараем да ви покажем всичко.
Ако и с него не разберете какво се получава...

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Bedini
« Отговор #695 -: Юни 12, 2016, 12:54:45 am »
За големи акумулатори се прави тест с товарна вилка фабрично калибрирана за целта.
Цитат:
Товарните вилки служат за тестване под товар на оловно-киселинни стартерни батерии за леки и товарни автомобили. При този тест се симулира натоварване на акумулатора при стартиране на електростартера на автомобила.

За малки батерии като литиево -йонните - подходящ товар според капацитета им.
В случая, ако батерията е 5 Аh, товарът трябва да е над 2 А.
Следи се пада на волтажа под товар, като се сравнява с този на нова батерия.
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 02:16:30 am от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #696 -: Юни 12, 2016, 01:28:36 am »
Ех Yoro, защо ли реакцията ти никак не ме изненадва. Естествено, че аз нищо не съм разбрал. Също така и всички, които не приемат твоите твърдения за коректни, също нищо не разбират. С нетърпение чакам новите доказателства, че не съм прав и нищо не съм разбрал. Не желая да влизам в персонални спорове, къде точно грешиш, най-вече защото няма как да разбереш това което ти казвам, особено след като нищо не си разбрал от написаното в предния ми пост. Или по скоро не желаеш нито да разбереш, нито да приемеш факта че си в сериозно заблуждение. Естествено времето ще покаже. Между другото всички твърдения за самозахранване от твоя страна са само на думи, нито аз, нито който и да било друг човек имал възможност да види творението ти на "живо" не е бил свидетел на подобно явление. Странно как все инверторите не издържали и горели след определено време и всякакви други такива случки, хем уж потвърждаващи самозахранване ама не точно и т.н.
Искрено се надявам, нищо да не съм разбрал и да съм в тотално заблуждение относно истината, но както казах всяко измерване, което ти считаш за доказателство на своите твърдения има своето елементарно логическо обяснение и няма никаква магия, "прана", " радиантна" или там каквато се сетиш енергия. Многократно , колеги са искали от теб да извършиш конкретни тестове за да затвърдиш и веднъж за винаги, да сложиш точка на спора, но уви това не се случва. Единственото, което се случва е неспирното повтаряне, колко велико нещо си направил и как никой не искал да повярва или пък нищо не разбирал.
Повярвай Yoro аз съм, човека който с няй-голямо желание иска да повярва в твоите твърдения, но уви на този етап няма как да кажа колко красиви са дрехите на голя цар.  ;). Като го облечеш се обади пак. До тогава спирам да пиша в тази тема.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 213
Re: Bedini
« Отговор #697 -: Юни 12, 2016, 03:49:09 pm »
dymelsoft, добре дошъл в клуба "НИЩО НЕРАЗБИРАЩИ" !
EDM elektronics, номинациите за този клуб се раздават от Yoro. Всеки посетител получава номинация, защото не може да разбере нищо. Аз например не разбрах какви промени стават на молекулярно ниво с водата, сярната киселина и плочите при оловните акумулатори?  Как DC ток се мери с AC амперклещи? Как осцилоскопа мери над 2 KV (киловолта) без HV сонда? Всичко останало което dymelsoft не е разбрал и аз не съм разбрал. Поне за сега това е!
P.S. EDM..., не се притеснявай! Номинацията на Yoro е меродавна за целият форум. Е все пак, може да се окаже че единствен си разбрал, и няма да се наредиш между тъпаците!
Успех!

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Bedini
« Отговор #698 -: Юни 12, 2016, 04:00:19 pm »
Всеки от нас е дошъл тук от интерес към СЕ. Все още не разбирам какво имаме да делим по между си за да се настройваме един срещу друг.
По един или друг начин всеки може да сгреши - къде от незнание, къде от недоглеждане. Нима трябва да си вадим душите и да се настройваме един срещу друг заради това?
Нормално е да има различни мнения, нормално е да се греши, нормално е да има критика ( конструктивна). Нима това ще е основа за разделение ?
Чудя се какво ви става.
Моля вразумете се , бъдете обективни и се уважавайте както подобава на годините и интелекта ви .

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 246
Re: Bedini
« Отговор #699 -: Юни 12, 2016, 04:30:39 pm »
Всеки от нас е дошъл тук от интерес към СЕ. Все още не разбирам какво имаме да делим по между си за да се настройваме един срещу друг.
По един или друг начин всеки може да сгреши - къде от незнание, къде от недоглеждане. Нима трябва да си вадим душите и да се настройваме един срещу друг заради това?
Нормално е да има различни мнения, нормално е да се греши, нормално е да има критика ( конструктивна). Нима това ще е основа за разделение ?
Чудя се какво ви става.
Моля вразумете се , бъдете обективни и се уважавайте както подобава на годините и интелекта ви .

Много ми харесва призива да бъдем обективни. От началото на темата се посочват обективни проблеми при измерването, и обективни начини за провеждането му. Обаче те се таксуват като заяждане и/или спам.

Толкоз ли Yoro не може да включи една автомобилна крушка към един зареден с неговата машина акумулатор и да види колко часа ще свети? Обаче това да го направи 5-10 пъти с един акумулатор, за да се избегне грешката от заряда преди началото на опита? Минаха месеци откакто пише за този уред, но няма реални измервания на капацитета (като изключим вечния му винтоверт, който доколкото разбрах най-накрая си е изтощил батерията).
Толкова тежко, сложно или трудоемко е да оставиш един 5 амперчасов 12 волтов акумулатор с включена 21 ватова крушка от кола към него и да го поглеждаш през час да видиш дали свети? Еди-колко си часа по 21 вата ти дава ватчасовете които са изконсумирани.
Да направи една що-годе прилична таблица в която да има само числа, без изводи. Изводите мисля че сме достатъчно възрастни за да си ги направим сами, като видим числата.
За другите неща ... дето тоя генератор лечи болести или че акумулатор зареден с него прави мотора на колата по-тих и по-икономичен ... това изобщо, ама изобщо не помага да се приема това изобретение по-реалистично.

... Как DC ток се мери с AC амперклещи?
Мисля че този въпрос заслужава отделна тема... :) Дали тока който генерира този уред е точно DC? Каква е дефиницията на "прав ток" и дали производителите на уреда гарантират че той ще мери правилно импулсен ток, който отгоре на това е с изчекната форма на импулсите? Колко е минималната дължина на импулса и/или коефициент на запълване която уреда би отчел сравнително правилно?

Още - много ще ми е интересно да видя осцилограма на захранването от ТЕС-а - веднага след него, на изводите му. Предполагам че захранването ще "кляка" сериозно и амперите ще са доста повече от показаните от уреда в момента на подаване на задвижващия импулс към бобините, но тъй като импулсите са много кратки, стрелковите уреди които се ползват за измерването на входа не отчитат това.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 213
Re: Bedini
« Отговор #700 -: Юни 12, 2016, 05:28:11 pm »
Jil... DC амперклещи с true rms имат вграден датчик на Hall. При импулсен ток, процесора изчислява rms стойността и я извежда на екрана като реален DC ток. Как мерят AC клещи без процесор, импулсен ток изобщо не  вдявам. Освен това Yoro многократно е заявявал, че това което се случва е неизмеримо с конвенционално съществуващи уреди, но той все пак мери с такива!!!
И още което не само че не разбирам, ами съм в недоумение??? Как акумулатор зареден с генератора на Yoro, поставен на автомобил ще реализира 30% икономия на гориво??? Има ли този автомобил реалната мощност описана от производител???
RUS, моля те посочи кое е необективно? Всички въпроси които задавам са провокирани от Yoro! Yoro си прави монолози и не желае да чуе ничие мнение. Какъв диалог да водим?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #701 -: Юни 12, 2016, 07:14:40 pm »
Ок, няма да задълбавам, въпреки, че пиша конкретно по принцип.
RUS е прав, от 2-3 дена нещо става, нещо се случва...има някакъв "натиск на средата", говоря за физическата среда, а не във форума. Днес, например цял ден ме боля глава без причина, както и поне 4-5 души, които ми се оплакаха от същото...
Давам си  почивка 4-5 дни от форума.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #702 -: Юни 12, 2016, 07:15:36 pm »
Ми  juliang за това колко време работи батерия обработена от генератора ми питай  Михаил Кузмов.
Той видя че батерията която ми донесе след като я обработих с генератора работи два пъти по дълго време, но не писа нищо. Защото нищо не проумя. :( Май не е за всеки това?
Сега е голяма радост има и подкрепа и то от админа. :)
Според мен админа идеално разбра за какво иде реч , но... :(
Иначе защо ще си купи от мен чаркове за генератора ми? Админа де.
А ако може  Михаил Кузмов нека обясни като голям спец как с АC амперклещи за ток измервам DC ток?
Та това е съвсем различна енергия. Случайно може да се измерва и с АС амперклещи  и то със завидна точност.
Пробвайте се да измервате DC ток с амперклещи за АС. :)
А що се отнася до икономията на гориво от заредената от генератора ми батерия.  Михаил Кузмов Какво печеля от това си твърдение? :) Просто споделям ве. Не съм ти виновен за това, че не проумяваш. :(

Сигурно няма да пиша повече тук. Тъпо е.
Трябва да промените и името на форума.
Не е форум за чиста енергия а за ... :)
Който иска да види и разбере за какво става въпрос да ми пише на лични.
Няма да пиша повече тук и да показвам каквото и да било.

Всичко си има някакви граници.
На мен ми писна от простотии.




 

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #703 -: Юни 12, 2016, 07:26:02 pm »
Yoro, недей така сега. Чакаме клипа, който обяви за днес. Нали от него всичко ще се изясни?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #704 -: Юни 12, 2016, 07:37:47 pm »
Ок, няма да задълбавам, въпреки, че пиша конкретно по принцип.
RUS е прав, от 2-3 дена нещо става, нещо се случва...има някакъв "натиск на средата", говоря за физическата среда, а не във форума. Днес, например цял ден ме боля глава без причина, както и поне 4-5 души, които ми се оплакаха от същото...
Давам си  почивка 4-5 дни от форума.

И при мен е така, а  в неделя, по принцип е най-зле