Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

Bedini

<< < (2/202) > >>

teofilius:
При пълно късо съединение на изхода има определено натоварване на входа, но до определено съпротивление е обратното и има ускорение на двигателя. Все още нямам затворен цикъл, но просто експериментирам като имам определени идеи, които да тествам.

trax:
teofilius, гледайки твоята картинка има нещо което не разбирам:
Защо северът (N) на управляващата намотка се получава около плюса, който подаваш и съотверно югът (S) около минуса? Не би ли трябвало да е обратното?

teofilius:
Изхождам от позицията че полюсът на изходящите магнитни силови линии трябва да се означава с плюс а входящите с минус.  В практическата ми работа тези означения са само условни без по дълбоко значение сами по себе си . Реално , магнитните силови линии са вихрови нишки около оста на електрона и посоката им е в съответствие спрямо посоката на движение на електрона, тъй като той се движи в собственото си електрическо поле. Електрическото поле на електрона съвпада и е паралелно с оста му на въртене. Магнитното поле или по-точно силовите линии са паралелни на електрическото му поле. По принцип, по правилно  е  електрическият ток да е еднозначен по посока с електрическия ток , понеже реално електрическия ток е поток от електрони (електронен поток) и е от - към + . Минуса на извода на един електрически източник(батерия или друго) съответства на позицията с излишък на електрони. Нямаме положителен ток (поток от електрически-атомни ядра) освен йонния ток при електролитите и газовете.

teofilius:
Правилото на дясната ръка важи само доколкото приемаме че електрическият ток се движи от + към - . Правилото на лявата ръка е по реално защото показва посоката на магнитните силови линии спрямо посоката на електронния поток. Установен факт е че не съществува електрон в покой. Той се движи в пространството удрян от фотони и различни електромагнитни вълни и частици , но ако средата в която се намира бъде свръх охладена - тоест лишена от каквито и да било лъчения и частици които да взаимодействат с електрона, тя става свръхпроводима и електрона се движи в собственото си електрическо поле взаимодействащо с пространството. Посоката на движение на електрона в пространството се определя от правилото на лявата ръка, като посоката на силовите линии е посоката на въртене около собствената му ос. Следва ясно в каква посока имаме движение на електрона ако знаем посоката на магнитните му силови линии. Електрон може да се задържи в "почти" неподвижно състояние в пространството единствено чрез подлагане и въздействие с мощно електрическо поле което изисква допълнително влагане на много енергия за целта. Следва че  е по-лесно да вземем енергия от електрона отколкото да го застопорим в една точка в пространството. Мога да кажа че електрона е буфера между свободната вакуумна енергия и нашия свят, така че това което трябва да се научим да правим е да насочваме  и контролираме неговите иначе "хаотични" движения в пространството и тогава ще разполагаме с реални устройства на свободна енергия...

trax:
до "altium" и "teofilius":
1. Взимам най-обикновен компас и постоянен магнит.
2. От едната страна компасът показва север (N) (маркирам я).
3. Взимам някакво желязо и навивам една намотка кабел отгоре.
4. Подавам напрежение (да речем от батерия).
5. Взимам компаса и пак меря - при страната на която "подавам" минуса на батерията се формира север (N)
6. Двата севера се отблъскват един от друг.

Защо си усложнявате живота да означавате нещата извън общоприетия начин не знам.
В случая изобщо не ми се налага да слизам на ниво електрони, потоци, "приета" и "правилна" посока.
Правилото на дясната ръка важи с пълна сила altium - благодаря, че ми го напомни.
Бъдете живи и здрави!


http://science.howstuffworks.com/electromagnet4.htm

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия