Автор Тема: Bedini  (Прочетена 489499 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #195 -: Юни 29, 2015, 12:28:08 pm »
Здрасти electros,
понеже ме питаш, да кажа каквото знам по въпроса.
1. Аз не съм специалист по Бедини. Гого1 е, той прави такива генератори и е много по-напред от всички които познавам. Има особености в конструкцията, които може да са малки на пръв поглед, но от тях зависи дали генераторът ще работи или не. Та питайте Гого1 по техническите неща.
2. Днес установих че от посоката на въртене зависи какъв знак енергийно поле се излъчва при работата на Бединито. По възможност не въртете наляво, обратно на час стрелка /гледано от позиция над ротора/ защото излъчва в радиус от 0,5 метра от ротора негативно оргонно поле, което не е полезно. Говоря за еднобобинните варианти, при по-мощните вероятно радиусът отива на 2-3 метра. Полето не е силно, но що пък да се източваме като може да не става така.
3. Работим с друг колега по усъвършенстване и минимизиране на конструкцията, променяйки основни параметри и детайли. Не мога засега да дам повече инфо защото сме в процеса и няма изводи все още. Но за мен и още няколко колеги със генератора на Бедини, вариант на Гого1, е ясно че девайсът работи и има голям потенциал за самозахранване - при повече бобини и подобрен спрямо сегашния модел откъм ефективност.
4. Понеже спомена за работа по гаражи и мазета  :), пояснявам че темата се разисква и тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198&start=490
Поздрави

ПП
И арогантности, епитети и прочее са били винаги предизвикани - каквото повикало, такова се обадило. Ако се общува човешки и културно, няма проблеми. Както е сега.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #196 -: Юни 29, 2015, 12:34:46 pm »
Добър ден на групата, колектива, другарите, Главните, ПО-главните и въобще всичките.
Влязох в мазето преди два-три часа, да уточня някои работи по естеството на СЕ в аспект Бедини, написах едно хубаво резюме на последните измервания от последните два дни, и в един момент пръста ми натисна нещо неправилно по клавиатурата и резюмето се изтри... и... се ядосах ... почаках да ми мине, и в момента пак пиша - като се надявам да не го затрия случайно...
Конспективно аспекта е следния: Повече от 1, повече от 100%, или както още му казваме, СВРЪХ ЕДИНИЧНОСТ - НЯМА! Няма измислени, и не могат да бъдат измислени устройства, които да пораждат енергия от Нищото, защото най-малкото Такова "нищо" НЯМА!
Всевъзможните устройства, с които си внушаваме, че черпим Свободна Енергия, всъщност са устройства чрез които ние реализираме Свободната си Воля, да се включим към един или друг ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ на, или ПРЕОБРАЗУВАНА ВЕЧЕ енергия, бил той Слънце, или Неутрино, или Прана, или Од, или Чи,Ци и пр. (тях просто си ги има, но те не са Енергия от Нищото и ние не създаваме такава със своите устройства, Тази Енергия просто Е), или ако щете Лунна Светлина... НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО УСТРОЙСТВО СЪЗДАВАЩО ЕНЕРГИЯ. ИМА УСТРОЙСТВА ЗА ПРЕОБРАЗУВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕН КЛАС, ВИД, НИВО НА СЪЩЕСТВУВАНЕ И ПРОЯВЛЕНИЕ НА НАЛИЧНА ЕНЕРГИЯ. НАЛИЧНА В КОСМОСА, ВСЕЛЕНАТА - НА ВСИЧКИ НИВА... просто е! Бедини не е създал СЕ. Той просто преобразува една налична енергия в друга... Взима и част от магнитната енергия (ама и тя намалява с времето, харчи се) - чрез "мнимият полюс" и толкова (после трябва пак да заредим магнита!) ... Харчи нещо - при измерени примерно 5 ампера получава друго нещо - което е 2,5 ампера... КПД НЕ Е ПОВЕЧЕ ОТ 50% - в случая! Може да се вдигне и повече, но никога няма да надвиши 100% - НИКОГА!
Това неговото е нещо като прехвърляне на водата от един съд в друг - от пълно в празно и обратно. Точка! А ИМА И ЗАГУБИ! - за тях въобще не говорим.
Който си въобразява, че може да наруши Закона за Запазване на Енергията (и Материята) - се самозаблуждава МНОГО ЖЕСТОКО!
Та... призовавам, да не объркваме понятията Свободна Енергия, със Свободната ни Воля и/или Свобода на Избора на един Преобразувател (устройство) и/или съответен някакъв Преобразувател в Природата, от който черпим налична вече Енергия.
Цялата работа опира до ПРЕОБРАЗУВАНЕТО И ПРЕОБРАЗУВАТЕЛИТЕ НА ПРЕОБРАЗУВАНА ЕНЕРГИЯ.
...
Дори и "номера" с чисто механичните евентуални устройства с магнити, пак НЕ ПРОИЗВЕЖДАТ енергия от "нищото" - те просто изразходват налична ВНЕСЕНА в магнитите енергия, и след време евентуално можем пак да внесем такава в тях и пак да си харчим...
Ама трябва все да ВНАСЯМЕ! - тук факторът време на изразходване не го взимаме под внимание, а за да сме коректни - ТРЯБВА!
Така че - ЗЗЕ си "железен" отвсякъде!
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 12:51:29 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #197 -: Юни 29, 2015, 12:46:53 pm »
Браво, Майсторе!
Много точно казано!
Всичко е преобразуване на енергия, без значение от първоначалния и вид. И е крайно време някой да приемат тази истина!
В резюме, може да се каже, че търсенето на СЕ е начин ДА СЕ ВПРЕГНЕ в работа (в какъвто и да е вид), енергията, която е около нас.

elektros

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #198 -: Юни 29, 2015, 12:56:34 pm »
Съгласен съм с факта, че слагайки повече бобини получаваш повече енергия, за сметка на това и влагаш повече...За да се самозахрани такова устройство, при положение че го захранваме е нормално електричество, то самото трябва каквото и да 'изсмуче" от етера, било то и невъзможно за замерване, да бъде преобразувано отново в нормално 'горещо' електричество... Ако въпроса е само за възстановяване на стари акумулатори, топлата вода отдавна е открита- има импулсни зарядни устройста с КПД над 95%...  Направи опит и пусни радио с обхват на средни и ли дълги вълни близо до Бедини...Какъв ли ще е ефекта? ;) Нормално е открита бобина, в която се формира високоволтов импулс да замърсява ефира със смущения... Силно ви желая да постигнете самозахранване, лично аз смятам, че точно в тази конфигурация-бобини и магнити- това няма да се получи... Все пак ентусиасти с възможности и много свободно време могат да пробват...УСПЕХ!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #199 -: Юни 29, 2015, 01:05:09 pm »
В реда на горните мои размисли и видове експерименти, мисля че е правилно да ви дам ОТНОВО, но вече по-изяснено концептуално, по-изчистено от плява и хиляди под-варианти, линк към моите разработки на магнитни ПРЕОБРАЗУВАТЕЛИ:
http://amazing-magnet.blogspot.com/
Всичко важно е казано, показано и представено (все пак и по-красиво!) - щото аз си оставам само един Художник... останалото ми е Хоби.
Thanks!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #200 -: Юни 29, 2015, 03:05:24 pm »
Здравейте, любители на Бедини устройствата. Имам едно предложение, към тези които така или иначе имат направен Бедини мотор. Преди това искам да вметна едно обяснение.  Според мен предполагаемата добавка в тази система може да дойде само от самите магнити и индуцираното ЕДН в намотката при преминаването на същите покрай нея. Тъй като този момент се намира в много точно определена геометрична точка в системата и е сравнително кратък, използването на типичното управление с използването на намотка /за управление-възбуждане/ има сериозен недостатък в случая. Този недостатък се изразява в това, че има известно закъснение в отпушването на транзисторите поради факта че магнита трябва да индуцира достатъчно ЕДН за да се случи това, т.е. губи се част от енергията. (изпуска се точния момент на включване). След това транзисторите остават отпушени по дълго отколкото смятам че е необходимо, при което се губи съществена част от сумираната индуцирана от магнита електродвижеща сила + обратния самоиндукционен ток, който всъщност представлява съществената част от това което се търси. Естествено системата ще работи на по ниски обороти, но ще бъде далеч по ефективна според мен.
За да се реализира практически това, смятам че е по-добре електронната схема да бъде реализирана с електрони ключове (MOSFET транзистори) и същите да се управляват примерно с оптронна двойка и отвор направен в ротора до всеки магнит. Естествено този отвор трябва да бъде максимално прецизно направен и най-вече всичките отвори да са на еднакво разстояние . Ако оптронната двойка се монтира с възможност за прецизно преместване, ще може много точно да се настрои системата и да се извлече максимума от идеята. Друг възможен сценарий, който е по-лесен, е използването на рид-ампула монтирана близо до магнитите и с прецизно позициониране да се настрои момента. Ако не ме домързи ще кача схема :) .Поздрави.
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 03:45:51 pm от dymelsoft »

elektros

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #201 -: Юни 29, 2015, 03:26:16 pm »
Въпроса не е в изпълнението, което изглежда наистина доста сложно, а  в  принципа...Няма как да се случи, колкото и точно да настроиш импулса, имаш трансформация на електрическа енергия в механична- за да се завърти ротора, а после от механичната на ротора получаваме електрическа в бобината... Мотор и генератор в една конструкция...Два пъти преобразуваме енергията, всеки път има загуби-триене и съпротивление в намотките. Безмислено! А  клиповете  на Бедини имат съвсем друго предназначение, да видим кой ще се досети....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #202 -: Юни 29, 2015, 03:54:17 pm »
Идеята тук не е в стандартното изпълнение на генератор. Тук магнита не участва в създаването на енергията, а само управлява електронните ключове. Енергията с която работи генератора е всъщност обратното ЕДН /обратната самоиндукция, която се създава от захранващия акумулатор, чрез електронния ключ, а не от магнитите/ в която се предполага, че се съдържа това студено електричество. Затова и бобините са с голяма индуктивност, в сравнение със стандартния случай. Генераторът ще работи свръх единично, когато енергията на краткия импулс, който атакува индуктора е по-малка от енергията на обратното ЕДН. Това ще стане, като се направи голяма индуктивност и се подбере широчината на импулса.

Тези които са направили вече генератора и твърдят, че той е свръх единичен, не можаха ли от любопитство поне да махнат захранващия акумулатор, като остане само зареждания, а вместо него с един DC-DC инвертор, захранен от зареждания акумулатор, да заменят захранващия акумулатор? Така за нула време ще се разбере има ли СЕ или не, щ'от другото е субективна преценка и грешно измерване. Едва тогава може да сме сигурни и по-нататък да се мисли за оптимизация с MOSFET, оптрони, чакащи мултивибратори и пр. - възможности най-различни.

Ако схемата се реализира само с един акумулатор и ако се види, че при работа той си увеличава зарядното напрежение, какво по-голямо доказателство от това? Но засега всеки си действа с отделни вериги - захранваща и зареждана...няма я положителната обратна връзка.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #203 -: Юни 29, 2015, 04:39:20 pm »
ЕДМ, аз го пробвах И точно това изключване на зареждащия акумулатор и включването на същото място на зареждания. Плюс - варианти с кондензатори зареждани от третата намотка (не участваща в схемата) - пълня ги с до 40-45 волта при техен общ капацитет 200 000 мкф, връзвам ги бързо на мястото на захранването на системата, но капацитета им стига за максимум 20-тина секунди забавящо се въртене.
Има и схема само с един акумулатор, който в кратък промеждутък между две "включвания" на транзистора да взима енергия от него, получава обратния импулс (дали от силовата бобина или от "мнимият" полюс - не знам) - но не съм я пробвал.
Пускам няколко схеми.
Втората е малко подобна на първата, но не е същата.
На Третата въобще не виждам никъде захранването.
Над другите сами разсъждавайте.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #204 -: Юни 29, 2015, 04:39:55 pm »
Един украинец - електрончик дава много правилни и логични обяснения за студеното електричество и резонансът му. Той няма нищо общо с познатия ни резонанс на LC-контура.
Интересно, дава пример със себе си, как като малък си правил експерименти с един тороид и в отвора му слагал гилзи и ги насипвал със сол. Нищо не се получавало, но той си блъскал главата и мисли, че като много "практикува" ще намери великото откритие, дето другите не могат. Тогава баща му /също електрончик/ му казал, като го видял да си губи напразно времето, че докато не разбере принципа на действие на дадена постановка, като не го разбира, нищо няма да му роди главата в опити, само ще си загуби времето. Та много добри обяснения прави и експерименти, които те карат не само да се замислиш, ами и да научиш нещо ново и непознато. Може би е един от първите, които и теоретично, и на практика открехват завесата:

https://www.youtube.com/watch?v=zilvqslU_Z0

https://www.youtube.com/watch?v=_LEGOmm4Vwg

https://www.youtube.com/watch?v=gbFwSMsaYc8



Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #205 -: Юни 29, 2015, 04:49:27 pm »
ЕДМ, аз го пробвах И точно това изключване на зареждащия акумулатор и включването на същото място на зареждания. Плюс - варианти с кондензатори зареждани от третата намотка (не участваща в схемата) - пълня ги с до 40-45 волта при техен общ капацитет 200 000 мкф, връзвам ги бързо на мястото на захранването на системата, но капацитета им стига за максимум 20-тина секунди забавящо се въртене.
Има и схема само с един акумулатор, който в кратък промеждутък между две "включвания" на транзистора да взима енергия от него, получава обратния импулс (дали от силовата бобина или от "мнимият" полюс - не знам) - но не съм я пробвал.
Пускам няколко схеми.
Втората е малко подобна на първата, но не е същата.
На Третата въобще не виждам никъде захранването.
Над другите сами разсъждавайте.

Майсторе, не, не си включвал както аз обясних. От схемите ти виждам, че ти поставяш намотка до работната и от нея черпиш енергия да захранваш схемата. Ама така ти нарушаваш работата на индуктора, правиш трансформатор, вземаш му енергията. Знаеш ли какво е DC-DC инвертор? Това е едно устройство, което го захранваш от зареждания акумулатор, но той е галванически отделен от него и изхода му е пак със същото напрежение и можеш да го връзваш както си искаш. При твоите схеми не виждам да получиш същия ефект. Трябва индукторната намотка да не бъде обезпокоявана, да не се черпи енергия от нея, нито пък от ротора. И там не бива да се слага намотка, която да генерира напрежение за захранване, защото идва Ленц, а той почва да спира и без това мижавото движение на ротора.

Дано си ме разбрал...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Bedini
« Отговор #206 -: Юни 29, 2015, 06:07:11 pm »
... Трябва индукторната намотка да не бъде обезпокоявана, да не се черпи енергия от нея, нито пък от ротора. И там не бива да се слага намотка, която да генерира напрежение за захранване, защото идва Ленц, а той почва да спира и без това мижавото движение на ротора.
Добре де... управляващата електроника колко да дърпа? 5-10-20 милиампера... Това сравнимо ли е с тоците, които са необходими за зареждане на един акумулатор? Ако се опитваш да заредиш акумулатор с 50 милиампера, ще ти трябват седмици ако изобщо надхвърлиш тока на саморазряд.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #207 -: Юни 29, 2015, 06:50:08 pm »
Така, явно всеки тълкува нещата според собствените си разбирания. Ще се опитам да обясня всъщност, какво представлява системата. За да стане по-ясно ще използвам и аналогия в обясненията. Схемата на Бедини всъщност представлява следното - бобината ( кофа за вода ) по време, когато транзистора е отпушен се натрупва енергия в нея под формата на магнитно поле (кофата се пълни с вода) . В същото време това поле взаимодейства с полето на преминаващия магнит, като го избутва /отблъсква/ (в кофата с вода има поплавък който избутва тежест нагоре). След като магнитът премине транзисторът се запушва и веднага се отпушва диодът подаващ напрежение към втория акумулатор (поплавъкът в кофата е стигнал пределна височина и кофата е пълна с вода до определено ниво, което затваря пълнещия отвор, след което се отваря друг отвор през който водата изтича допълнително избутвана от поплавъка и тежестта към него).  Не знам доколко точно аналогията се връзва в случая, но от нея следва, че добавка няма от къде да се вземе тука, освен ако в бобината не се пръкнат токоносители от околната среда или нещо подобно по време на процеса. Поздрави.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #208 -: Юни 29, 2015, 08:42:11 pm »
Добре де... управляващата електроника колко да дърпа? 5-10-20 милиампера... Това сравнимо ли е с тоците, които са необходими за зареждане на един акумулатор? Ако се опитваш да заредиш акумулатор с 50 милиампера, ще ти трябват седмици ако изобщо надхвърлиш тока на саморазряд.

 :D Колко дърпа управляващата верига в базите на транзисторите? Ами като се има предвид, че коефициента на усилване по ток на тези транзистори е около 20, т.е. при 1А колекторен ток базисният ще е 50mA. Това кото го умножим по 8 транзистора на бобина прави 0,4А импулсен управляващ ток за една бобина. Но не това е същественото в казаното, а това, че Майстора се е подключил директно във веригата на индуктора, макар и индуктивно, а там все още нямаме преобразуване на студеното електричество, то е вече преобразувано в акумулатора и именно там в постоянното напрежение следва да захрани инвертор, който да захранва цялата схема. А колко консумира захранващата част? Ми съгласно автора Гого 1 това е 1А за една бобина или около 12-24W /не знам със сигурност какъв волтаж е захранващия акумулатор/.

По въпроса за добавката - има ли енергия която се взема отнякъде или не?
По-горе пуснах 3 видеа на украинеца, които ще ви отговорят на въпроса мноооого добре. Има едно обяснение по аналогия с реката и двата бряга... Сега, ако не приемем /повярваме/ че съществува етера, то никой никакви теории не може да обясни. Т.е. приемаме че съществува, без да го виждаме и даказваме, само по косвени признаци и технорелигиозни убеждения, и само тогава може да си обясним теорията и да намерим някаква логика в нещата на чудесата.

Впрочем, ефира се поляризира /променя си посоката, направлението/ когато се подаде рязък магнитен импулс, но кратък, защото иначе за хаби енергия напразно, ефира не си променя посоката като се задържа импулса. А какво става при рязък импулс в индуктор? - обратно ЕДН. Там, в обратното ЕДН е това студено електричество, но се извлича при определени условия. Аз мисля по-голяма индуктивност и по-кратък импулс. А по-ефективно е когато се получи резонанса показан по-горе във видеото на украинеца /не е параметричния резонанс/. При този резонанс се увеличава в пъти ефективността на студения ток - това се вижда на осцилограмата на украинеца.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #209 -: Юни 29, 2015, 09:15:59 pm »
EDM electronics, дано поне теб някой "практик" да те послуша относно това:

.......
Тогава баща му /също електрончик/ му казал, като го видял да си губи напразно времето, че докато не разбере принципа на действие на дадена постановка, като не го разбира, нищо няма да му роди главата в опити, само ще си загуби времето.
.............

И аз мисля като теб и за това:

...............
Впрочем, ефира се поляризира /променя си посоката, направлението/ когато се подаде рязък магнитен импулс, но кратък, защото иначе за хаби енергия напразно, ефира не си променя посоката като се задържа импулса. А какво става при рязък импулс в индуктор? - обратно ЕДН. Там, в обратното ЕДН е това студено електричество, но се извлича при определени условия. Аз мисля по-голяма индуктивност и по-кратък импулс. А по-ефективно е когато се получи резонанса показан по-горе във видеото на украинеца /не е параметричния резонанс/. При този резонанс се увеличава в пъти ефективността на студения ток - това се вижда на осцилограмата на украинеца.

Освен украинеца следете и  много внимателно UFOPOLITICS.  Те са много напред с "материала".
http://ufopolitics.com/bg/free-energy-2/

Както писа и  EDM electronics това студено електричество се извлича при определени условия.
Има дори строга последователност на настройка: първо импулс/пауза 50 на 50, минимум честота, след това се намаля импулса за сметка на паузата и т.н. Интересното е че като се настрои веднъж схемата и тръгне, то ако се изключи захранването и после пак се включи, то тя не тръгва. Трябва пак всичко отначало. Не се сваща лесно и току-така студеното.
Само някой да не се обърка и да каже че това не е по темата.
Точно по темата е.