Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484661 пъти)

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #150 -: Септември 25, 2012, 12:43:13 pm »
Правилно си се насочил. Бедини генератора демонстрира принцип на извличане на малки порции енергия от вакуума. На пръв поглед е нещо елементарно, но при правилно конструиране се получават сложни процеси, които малко хора разбират. Аз конструирах два модела, малък и голям, които се управляват по различен начин. Това е видео на малкия ми генератор:
http://www.vbox7.com/play:04f53cf6
 При него, вместо акумулатор зареждам кондензатори, които превключвам с релета. Големия генератор е със 10 бобини, от които съм монтирал само 5 за сега. Имам видео и на него, но не съм го качил, защото сътрудника ми спонсорира проекта и не желае да го показвам докато не е напълно завършен. Първите опити с големия генератор, показват възможност за зареждане както на един така и на няколко акумулатора за едно и също време. Сега, проекта е в застой, понеже няма пари за акумулатори, с помощта на които смятаме да изградим автономна захранваща система за домашно използване. Друга причина е, че в момента подготвям нов проект, за тестване на антигравитация и предимно с него се занимавам.  :)

Ето един филм, който е изключително полезен: http://www.kolibka.com/download.php?mid=9210    Ето и субтитрите към него:  http://www.kolibka.com/download.php?sid=9210
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:53:23 pm от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #151 -: Септември 25, 2012, 08:16:02 pm »
Имам един трифазен, 8 полюсен електромотор с постоянни магнити, сложен на един велосипед BMX, но се отказах от идеята да му правя самоделен контролер...
Някакви идеи как да го пусна като Бедини мотор генератор?... :)

П.С. Диодите не е ли най-добре да са шотки? И примерно управлението да става чрез чакащ мултивибратор, чиято широчина на импулса се регулира.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:48:58 pm от Maistora52 »

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #152 -: Септември 25, 2012, 09:29:19 pm »
Най добре е да си направиш конструкция по описанието на Бедини. Ако разположиш по два магнита един до друг с малка въздушна междина, ефекта ще е по добър. На филма е показано каква трябва да е конструкцията. За управлението имаш избор. От опит разбрах, че не е от съществена важност как ще го управляваш, важно е да получиш взривно свиване на магнитното поле. Ако решиш да направиш класическата схема, бобините трябва да навиеш трифилярно!
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:51:04 pm от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #153 -: Септември 27, 2012, 11:22:34 am »
Мисля че най-лесно ще стане по следния начин:
1. Преработвам ротора в монополюсен със северен полюс към бобините. /Има 7 магнита/
2. Извеждам извод на всяка бобината от полюс  по отделно, а другия към звезден център. Има 12 полюса.
3. Система за комутация - тука ще ми е нужна вашата помощ.

Лошото в случая е че магнитопровода е общ и няма как да го разделя .... :(



Друго което не ми харесва при Бедини моторите и мисля че може да се промени е сърцевината. Защо трябва да е от желязо? Не е ли по-добре да е феритна?
Ами ако се приложи и за асинхронен мотор такава схем на вързване? :D
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 11:27:09 am от Радeв »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #154 -: Септември 27, 2012, 11:42:02 am »
Радeв, много хубава моторетка, от какво е? Мотор главина за велосипед ли е?
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 11:43:42 am от coke2k »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #155 -: Септември 27, 2012, 11:46:41 am »
Перка на радиатор от някъв мерцедес.

broiko

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #156 -: Септември 27, 2012, 03:04:06 pm »
Привет  експериментатори !Да сложим един до друг два сравнително еднакви мотора  БЕДИНИ  със сигнатури  „1“  и  „ 2“.
И така, ако  мотор   „1“  зарежда  захранващата  батерия  на мотор   „2“, а мотор  „2“ зарежда   захранващата батерия на мотор  „ 1“, ще има ли безкрайна работа ?!?
Както чета  изказвания,  че има остатъчни енергии, тогава сме открили    perpetuum mobile.  Дали не трябва да бъдат на една ос или с отделни механики  незная. Някой правил ли е опит ?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #157 -: Септември 27, 2012, 06:26:47 pm »
Аз доста време се бях заиграл с Бедини устройства, но не успях да постигна нищо друго освен грешки в измерванията. Като цяло много много далеко от свръх единица бяха всички опити, но на който му се занимава успех.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 07:49:44 pm от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #158 -: Септември 29, 2012, 09:19:47 am »
И на мен някой неща в приказките на Джон Бедини не ми се вързват, но в по-голямата си част смятам че са верни. Устройството му преодолява сериозни механични загуби за да бъдат генерирани импулси. Но пък може и така да увлича етера, знам ли ...
В едно филмче той демонстрираше как с една глим лампа свети само с единия си терминал, а другия го опира на пластмасата на акумулатора. Възможно е да има следи от електролит и за това да светва, не е чак толкова високо напрежението за да има повърхностни потенциали.
Освен това той е човек от старата генерация с афинитет към релета и контактори...
Моето мнение е че би трябвало да му работи генератора, но този модел си е неефективна СЕ машина. Тесла  за това и започва да работи с по-високи честоти в разработките си за да увеличи порциите СЕ.
По-скоро НЕГ ми привлича вниманието, струва ми се, че ако се изпълни със качествен ферит и магнит че ще даде резултати.

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #159 -: Септември 29, 2012, 03:32:05 pm »
Генератора на Бедини, показва един от принципите за извличане на малки порции енергия от динамичния вакум. Този генератор на Бедини е само за демонстрация и има ефективност около 1-ца. По принцип, енергията в изхода е лъчиста и не може да се измери с измервателните уреди, които се използват масово в момента. Единствения детектор за наличието на лъчист поток е глим- лампата, която започва да свети  при докосване на генератора с единия извод.

Цитат
В едно филмче той демонстрираше как с една глим лампа свети само с единия си терминал, а другия го опира на пластмасата на акумулатора. Възможно е да има следи от електролит и за това да светва, не е чак толкова високо напрежението за да има повърхностни потенциали.

Това е защото генераторът извлича радиантна енергия, а както знаем нейната естествена среда за разпространение е пространството (етера), а не проводниците. Това са "токове на Тесла", които запалват глим лампата и е признак, че генераторът работи правилно. Ако глим лампата не светне, дори и да върти ротора, генератора няма да работи правилно и няма да зарежда акумулатори.
Бедини работи усилено върху новите си модифицирани генератори без подвижни части, които дават много по добри показатели и както той спомена, в момента се използват за захранване на малки разузнавателни Американски подводници. Подробности по новите генератори, Бедини не показва, а само споменава за тях.
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 11:46:02 am от Maistora52 »

velstar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #160 -: Септември 29, 2012, 08:56:03 pm »
Вярно е, че генератора не може да се самозахрани, защото няма КПД>1!

Това което Бедини, както и Берден искат да демонстрират, е не самозахранващ се генератор, а принцип!
Принцип, който показва, че извличането на енергия от вакуума е възможно, дори и да е в по малко количество от входящата. Тази енергия не е във форма, която може да се измери. Всякакви опити да се преобразува в нормално електричество е свързано с много загуби и единствения начин който Бедини е намерил за най подходящ, е зареждане на акумулатори по няколко в паралел.
Тъй като търсенето на КПД>1 променя представите за генератор на свободна енергия, Бедини много добре обяснява, че може да постигнем автономна захранваща система без да имаме КПД>1.
На филма демонстрира много ясно как става това! 

Аз също съм правил опити да зареждам акумулатори от кола с Бедини генератор и въпреки че бяха сулфатизирани успях да увелича тока в тях.  Опитите със сухи акумулатори на 12V/2Ah, който проведох, успях да заредя един изхабен акумулатор с един зареден, като установих, че зареждането стана по бавно от разреждането на захранващият акумулатор. Но тъй като имам само два еднакви акумулатора, направих друг опит, при който Бединито захранвах с токоизправител, а двата акумулатора  вързани в паралел зареждах с генератора. Установих, че времето за зареждане на двата акумулатора беше същото, както и при единия акумулатор, с малки разлики. Това ме води до мисълта, че ако използвам акумулатор на 12V/3Ah за захранващ, ще мога да заредя два акумулатора на 12V/2Ah докато се разреди напълно захранващия. В краен случай двата акумулатора ще дадат 12V/4Ah в паралел, което е с 1Аh повече от захранващия акумулатор.
Това, че вие сте правили неуспешни опити не доказва че генератора не работи. Магнитите са разположени така, че да създават взривно свиване на магнитното поле при запушване на транзистора. Това поражда висок пик от напрежение, което минавайки през проводниците трябва да предизвика светене на неонова лампа. Неоновата лампа е индикатор за правилно работещ Бедини генератор!
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 11:53:06 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #161 -: Септември 29, 2012, 09:34:33 pm »
Здравей velstar,

По принцип "може да постигнем автономна захранваща система без да имаме КПД>1" е изказване типично за други представители от форума ни  ;D

Без да коментирам схемите на Бедини конкретно, при теб сулфатизирания акумулатор има вече някакъв заряд в електролита. Не забравяй!

Аз например с минимална входна енергия и работа в рамките на 30-60 секунди "десулфатизирам" един акумулатор, на който след това 12в 5вт крушка свети поне половин час. Това не е никакво увеличаване на тока. Вземи два малки и нови, читави акумулатори и ще се убедиш сам. Иначе последните две изречения ми допадат, но до колко е така - не знам!
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 11:54:44 am от Maistora52 »

Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Bedini
« Отговор #162 -: Септември 29, 2012, 10:18:17 pm »
Здравейте.
Радвам се, че темата се събуди. От три години карам е-bike 48v/1000w с оловни-гелови акумулатори 4*12v/9A.
Зареждам ги с бедини ssg генератор, и няма проблем 3г.
Най интересното е, че грубо със 100w зареждане изминавам 5км. Жалко, че нямам е-амперметър, който си смята всичко, за да видя колко вата харча за тия 5км.
Ще пусна снимки на моето бедини.

Поздрави.
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 11:56:38 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #163 -: Септември 30, 2012, 06:29:11 pm »
Здравейте, момчета! Понеже схемите, които разработва Бедини са доста, много е важно да знаем тук:
1. По коя схема се прави реплика?
2. Ако има подмяна на елементи - с кои са заменени оригиналните?
3. Възлов конструктивен елемент се явяват магнитите и бобините, за които просто е наложително да се дават спецификации: с каква сила и размери са използваните магнити, а бобините с колко фи проводник са навити, с какъв брой навивки, с какъв диаметър /вътрешен и външен/ и височина е бобината, с какъв диаметър сърцевината и от какво /ламели, плътно желязо, отделни пръчки и др./ ?
Успех на всички!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Bedini
« Отговор #164 -: Септември 30, 2012, 07:46:45 pm »
roskoj, поздравления!
Аз моя електровелосипед го каран един сезон с гелови акумулатори 17Ач .... Експериментирах, черпейки ток на пикове и зареждайки кондензатори, доста неща пробвах, но резултата е, че не дават добър ток и загряват ... имат лоша ефективност за енергоемки цели... :)
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:21:00 am от Maistora52 »