Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484795 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #135 -: Януари 04, 2011, 10:59:46 pm »
bgsolar:

http://www.youtube.com/watch?v=-wJqMDCsXus

... реле с нормално затворен контакт, диод, кабели, 12DC ... за 3 лева и си ти, но както казах, устройството е интересно, защото зарежда безжично онова, което не очакваш да зарежда.

bgsolar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #136 -: Януари 04, 2011, 11:35:08 pm »
Nizo....а съжаление,_не схващам нищо :'(
Можеш ли да начертаеш схемата от видеото и я побликуваш тук.....,_за да поръчам да ми е направят.....е съм техник!
Благодаря ти_:)

Нарушавате грубо правилата на форума. Спазвайте елементарните правила, които изискваме!
mzk
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:19:08 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #137 -: Януари 05, 2011, 12:30:40 am »
bgsolar:

1. Обърни внимание на правописа си.
2. Линка който ти дадох е видео урок ... незнам какво повече мога да ти обясня.
3. Схемата Е във видеото, което ме навежда на мисълта, че не си го гледал.
4. Пращаш ми 100лв ... пращам ти готово зарядно.
 
;)

Неактивен adventum

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Bedini
« Отговор #138 -: Януари 09, 2011, 12:54:59 pm »
В книгата на Берден и Бедини Bedini Bearden Free Energy Generation - Circuits and Schematics http://lib.mazeto.net:8080/Knigi/Bearden%20Bedini%20Free%20Energy%20Generation.pdf има подробна информация, както за различните схеми така и за самото генериране на радиантна енергия. За съжаление я няма на български, ако имате въпроси мога да преведа част от самата книга!

Ето я и схемата от видеото, за която питаше bgsolar:

И имам един въпрос - Тази схема не работи ли на принципа на автомобилната бобина, защото ако е така нещата стават много интересни! :)
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:32:16 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #139 -: Януари 15, 2011, 08:56:28 pm »
adventum, тази схема с релето НЕ УСПЯ да зареди батерията, която исках да заредя. Естествено, батерията даде подобрение, но не мога да кажа, че се получи зареждане. Въпреки всичко ще споделя нещо, което не мислех да споделям, но все пак ще го направя.
Батерията, която зареждах е извадена от мултимер. Батерията беше абсолютно изтощена ... до степента, при която дисплея гасне. В момента тази батерия работи и дава 8,78V и като я сложа в уреда, той не светва индикатора за празна батерия. Както и да е ... нещото, което мен още ме озадачава е това, че бях събрал от разни шкафове стари батерии, които смятах да тествам с това радиантно зарядно. Преди седмица обаче установих, че ВСИЧКИ батерии, които бях събрал и оставил върху бюрото си, СА ЗАРЕДЕНИ. Нямам никакво обяснение, нито пък твърдя нещо, но установявам някакво необяснено зареждане. Две от батериите са много стари, едната има срок на годност до 2008, а другата до 2005 и в момента те са пълни. Една друга 9V батерия от мултимер също даде подобрение, но тя не вдига волтажа си, но пък се подобри от към ток  :o 
Причината да не твърдя нищо е защото не съм мерил батериите, когато ги намерих. Може да са били пълни още в момента като съм ги намерил. Втората 9 волтовата батерия, обаче даде реално подобрение, което не знам точно как стана. Като цяло тя също беше изхабена от мултимер и подобрението се получи след като се пробвах да я изхабя със светодиод. Светодиода свети една вечер и на сутринта установих това подобрение в тока на батерията.
Странното в тези ми наблюдения е това, че батериите не са били свързвани към зарядното, те просто бяха наблизо. Батерията, която беше на зарядното (първата 9V), няма тока на втората 9V. Всички други АА батерии са пълни на макс. Най-много ме озадачава, че едната батерия е обикновена АА със срок на годност до 2005, което означава, че е произведена около 2000. Дори да е била пълна, то може ли обикновена батерия да държи заряд 5 години над срока си на годност?!
В момента се опитвам да пресъздам подобен ефект с контролиран експеримент, като за момента няма резултати

От Администратора: ако беше ползвал ПРЕЗАРЕЖДАЕМИ батерии, можеше и да успееш да ги заредиш.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:38:32 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #140 -: Януари 16, 2011, 12:29:21 am »
nizo, забележката на колегата администратор е правилна. Трябва да се уточнява батериите акумулаторни ли са, или обикновени. Ако са акумулаторни, какъв тип са, какъв капацитет и т.н.

Сега по твоя въпрос - правих опити с безжично предаване на ток, за зареждане на кондензатори. Това, което съм наблюдавал там е сходно - възможно е кондензаторът да се зареди само от присъствието си наоколо. Въпреки това, зареждането е до ниски стойности и не съм получил някакъв практически резултат.

По въпроса за "радиантната зареждачка", правих доста опити по схема обратен преобразовател. Единственото, до което съм стигнал в момента, е десулфатизация на акумулатор. Опитът е елементарен, правих го няколко пъти и ефектът е доказан.

За да подобря измерването, купих два броя 12 волтови, 3,4 Ач (или нещо от сорта) акумулатори (и двата напълно идентични). Пробвах да зареждам единия, и разреждам другия. Опитите завършиха безрезултатно. Параметрите бяха 100 нс запълване на импулса, честоти до 100 kHz (по памет). Разбира се, пробвах да зареждам и кондензатори, където ефектът се вижда веднага (ефектът е, че няма КПД>1 както и само-поддържане).

Разсъждавайки по темата за Бедини си мислех, че всъщност тънкият момент може би е в сулфатизацията на електродите (или някакъв друг химичен процес, който протича).

Причина за това предположение е твърдението на Боб Бойс (той се занимава с електролиза), което гласи, че ефективността на електролизера може да се повиши до 150-200% чрез "подготовка" на плочите - процес, при който пуска малък ток (до 1А). Не съм имал време и възможности да проверя това твърдение.

Успех.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:45:07 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #141 -: Януари 16, 2011, 06:15:32 am »
Поправям грешката си. Батериите за които говоря са 2 обикновенни АА Zinc-Carbon, 2 АА алкални, 2 9V, незареждащи се. Тези 2-те, с изтекъл срок, са Zinc-Carbon. В крайна сметка се оказах с 4 пълни АА батерии, 2 обикновенни и 2 алкални. Разстоянието от релето, беше около половин метър, като релето беше в желязна кутия от кафе, за да намаля силата му на звънене.

mzk, аз наскоро пробвах да видя колко заряд може да изсмуче един кондензатор, ей така, от въздуха. Вързах му на позитивния терминал един навит проводник (не е намотка) и за едно денонощие вдигна до 200mV, като кондензатора е 16400uF. Не е много, но ефект има.  :D
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:46:26 am от Maistora52 »

Неактивен asensavov

  • Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Bedini
« Отговор #142 -: Февруари 01, 2011, 09:28:43 pm »
Здравейте,
прочетох доста теми за опитите на Bedini. Мисля да започна проект с вентилатор от компютър 12V.
Започвам утре сутрин и приемам всякакви съвети, за да не откривам "топлата вода".  :o



maharadga

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #143 -: Април 05, 2011, 06:40:13 pm »
Абе колеги експериментатори, любители и откриватели, не разбрахте ли, че този генератор не работи? Що се мъчите напразно? Видно е, че с тези импулси работа няма да се свърши, малък е тока. Както имаше мнение по-горе - става за десулфатизация. Пробвал съм и тази схема с вентилаторчето и мога да кажа, че не работи. В смисъл, че не се получава повече енергия, отколкото е вложена. Но колегата ако иска, нека пробва. От опит глава не боли.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:49:21 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #144 -: Април 05, 2011, 07:28:05 pm »
Браво колега maharadga, и аз отдавна не веднъж съм изказвал твоето мнение. Не стига това, ами и теорията на Бедини хич не ми се струва вярна. Това в лекциите му за СЕ, как от самоиндукцията идвало СЕ, нещо не ме убеди. Да речем, че не съм разбрал или пък не разбирам въобще, ама то и доказателство няма, само празни приказки.

Понеже съм прочел почти всичко от Тесла, по-точно това, което е в НЕТ-а и е преведено на руски, тайната на СЕ е различна от това, което се дискутира във форумите. Тя се извлича от ЗЕМЯТА, обаче при определени условия. Например малко се знае, че Тесла е предавал безжично енергия не по въздуха, а и през земята. Дори има един филм, в който Тесла пали ел. крушка, като я допира в земята. Усилващият предавател всъщност предава надолу в земята, а приема отгоре. Едва ли е направило впечатление на някой, че предавателната кула не е типична антена, която предава, а е плоча на кондензатор, който приема, всъщност това е приближения еквивалент на йоносферния слой, като енергията чрез вторичната бобина се предава в другата плоча на кондензатора - земята. Естествено има и още нещо, друго условие, за да се получи самозахранващ се генератор, което сега не ми се коментира.

Питам аз и отговор не искам: Прилича ли по нещо Бедини-генератора на това, което Тесла ни е съобщил между редовете?
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:33:25 am от Maistora52 »

Secunden

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #145 -: Юли 08, 2011, 07:17:06 pm »
Ето и малко подобрения в двигателя. Транзисторът е заменен с BU508A, резистора- 46ома, понеже бях сложил един около 200-омов, и ми правеше малко проблеми. Направих и два теста, които ще видите на линковете.
http://www.youtube.com/user/Secunden?feature=mhum#p/a/u/0/zsaaTavn5cY
http://www.youtube.com/user/Secunden?feature=mhum#p/a/u/1/N4Lqw2m1vIY


« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:51:47 am от Maistora52 »

smsi-h

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #146 -: Август 29, 2011, 09:24:09 pm »
Джон Бедини и Том Берден / Генерация свободной энергии


Нова книга на руски език:

http://www.vixri.ru/?p=2564

Освен книгата има и филм от 134 минути и едно кратко 8 минутно видео.

Посоченият филм е с дублаж на руски. А на този линк - със субтитри на български:
http://www.kolibka.com/download.php?mid=9210    Ето и субтитрите към него:  http://www.kolibka.com/download.php?sid=9210
Изтеглете си ги и си ги сложете в една папка. GOM player ги отваря автоматично.
Модератор
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 11:31:02 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #147 -: Септември 25, 2012, 09:18:03 am »
Чудесна находка!!! - братушките са се потрудили сериозно да преведат целия филм с Бедини на руски (с диктор). Превода на части от книгата му с Том Берден също върши чудесна работа. Формата на файла е Word. Има го и в PDF формат, но той е повече разсъждения върху местна разработка, включително със схемички.
Ами, давайте да действаме! Клипчетата на Secunden са премахнати, но ясно се вижда и от снимките до къде е стигнал. Брависимо!
Замислям да "набия" на една ос "Бединката", Перендевчето" и моята разработка с четирите ротора, и ще тръгне, та знае ли се!!! Нали все за "хибриди" си говорим, за генни мутации и Българи - юнаци!
Успех!
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:01:37 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #148 -: Септември 25, 2012, 09:26:24 am »
В книгата на Берден и Бедини Bedini Bearden Free Energy Generation - Circuits and Schematics http://lib.mazeto.net:8080/Knigi/Bearden%20Bedini%20Free%20Energy%20Generation.pdf има подробна информация, както за различните схеми така и за самото генериране на радиантна енергия. За съжаление я няма на български, ако имате въпроси мога да преведа част от самата книга!

Ето я и схемата от видеото, за която питаше bgsolar:

И имам един въпрос - Тази схема не работи ли на принципа на автомобилната бобина, защото ако е така нещата стават много интересни! :)

Adventum, здравей! Книгата, която посочваш е частично преведена на руски - виж линка по-горе на smsi-h.
Ако ти върши работа, чудесно. Хубаво е да си я имаме и на български, че всичко да е съвсем ясно.

amxcs

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #149 -: Септември 25, 2012, 12:03:42 pm »
Ако някой може да преведе тази презентация ще е много добре, защото не разбирам всичко, а и ще е полезно за много хора.

http://www.youtube.com/watch?v=iAEo0ST4aMc

Аз се заиграх с бедини мотор от вентилатор от захранване и реално зарежда супер бързо батерии.

Тук е описано всичко за направата му и мисля да го повторя http://rpmgt.org/JoinBediniList.htm