Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

Bedini

(1/202) > >>

mzk:
Ще съм ти много благодарен, ако напишеш в една табличка необходимите елементи и евентуално местата, от където да се намерят (пр. железарията, зоомагазина и т.н.)- с цел да не се губи време в търсене и замяна на материали, които така или иначе не знаем къде се продават.

teofilius:
Здравейте!
През последната седмица експериментирам с двигателя на Бедини и имам сравнително добри резултати. С удоволствие желая да споделя, че днес постигнах изходна мощност с 0,3 W (300mW) ПОВЕЧЕ от входната (при входна 2,1W  и изходна 2,4~2,5W. Резултатът е наистина скромен, но е реален. Всички напрежения и токове са изправени и филтрирани, така че не можем да говорим за изкривявания и неточност на уредите. Освен това има и допълнителна механична мощност, която не е оползотворена.

Интересно е, че при включване на товар към изхода на двигател-генератора, входния ток намалява осезаемо, а оборотите на двигателя се повишават.

За сега не е възможно да го пусна в режим на самозахранване, тъй като съпротивлението на входа е различно от съпротивлението, при което съм включвал товар и имам описания резултат.  Мисля, че това е временен недостатък, който ще бъде решен с оптимизирането на устройството. 

Реално получената изходна мощност идва изцяло от самоиндукцията, а не се генерира от магнитите, които по-скоро служат за получаване на въртящ момент и импулсен режим на работа. 

Управлението на транзисторите става с датчик на Хол , което за мен е по-удобно и ефикасно от използването на бобина към базата.  Първо опитах с бобина спрямо базата, но се получи автогенерация и нулев резултат. При експериментиране с по-големи магнити имам доста голяма механична мощност, която в пъти превишава вложената, така че надявам се за не много време да имам действащ автономен образец.

teofilius:
Бобината е с около стотина навивки директно навити на подковообразен магнитопровод от малък трансформатор.

teofilius:
Качих в yotube видео с експериментите ми с Бедини. Можете да ги видите тук: http://www.youtube.com/watch?v=GDydJnqB4jE
http://www.youtube.com/watch?v=BmY7aVirFuI&feature=related

oniatam:
@teofilius - Ако увеличиш товара, какво се получава?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия