Автор Тема: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта  (Прочетена 48748 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #75 -: Септември 29, 2022, 10:54:07 pm »
Цитат:
"В 1950 году, когда нашим ученым Л.А. Юткиным был открыт электрогидравлический эффект и было замечено, что при мощных разрядах в воде, наблюдается нейтронное и гамма излучение. На возможность проведения ядерных реакций в электрическом разряде также указывал в 1956 году и И. В. Курчатов."

Не, че нещо, но ми се намират 3 кварцови цилиндъра  8)
Не ми се намира време и мотив.

GMG

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #76 -: Септември 30, 2022, 07:35:32 am »
   Гледам тука много сте изписали, ма У въздуха. /тоест нищо/.  :)

ЕДМ, това че е учил Чуканов в СССР, не означава нищо, идеята идва после след един друг конфликт.  ;)

  Единствено Митко загатна за импулса, който и той не важен от към стратегия .... вие търсите ключ - много са извинявам, ма GMG когато осъществи първата плазма, нямаше нищо - дори интернет, Вие сега влизате в чесане кой повече прочел.  :)

Ами тогава ползвах динистори КН102Ж, сега има доста елементи за същата работа, ефекта е друг.

Юткин е патентовал какво?
Чуканов също.....
Зареждал съм кондери самоделки до 27кV, няма смисъл - може да дробиш камъни и с 3кV, прави налягане, гори всичко.  ;)
За да стане плазма, трябват три неща.

Ади Витан да познае кои са без да намесва Чукотка в Русия.  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #77 -: Септември 30, 2022, 08:46:03 am »
Аз също съм правил плазма с ламБата, м'а спрях, да не разруша електродите.
И малко нещо се метализира балона (добре, че спрях де).
Как разбрах, че имам плазма: без магнит или апаратура?
А ти познай де...

Споменавал съм между другото, даже май тука.
И то на напрежениее, е.ее..еее....., не помня точно, но около 450V. До 500V макс.
Дали не знам как се прави плазма?!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #78 -: Септември 30, 2022, 09:44:02 am »
Въпроса не е плазмата а как тя се потдържа, не случайно Чуканов минава към разряд на високоволтови кондензатори като, след години експериментиране, установява че постояно подавани микровълни не са начина за извличане на "overunity" както той си представя.
Ето ви видео на една от първите му машини: https://www.youtube.com/watch?v=gnEGQnFE1nM
Ето и youtube канал му:  https://www.youtube.com/channel/UC5Wwks4dbq_0CVrThhzem-g/videos
само като го чуя как говори (всъщност Англиския му е толкова лош че едвам го разбирам, но това както и да е), направо не мога да разбера как хората все още му се хващат на думите.

А за това как можете да започнете с плазма в микровълнова, ето нагледно видео: https://www.youtube.com/watch?v=fgBQ8xCcXSU , като тези неща ги правих преди 25 години. Забележете как това което се показва много наподобява на това в първия от по горните линкове на Чуканов, и това ще ви даде идея какво прави там :)
  Много сме критични, не че е лошо, но все пак дозата е от значение.
Не критика а реалистичност, понеже критика може да има даже и на много реалиситчни проекти, и тя да бъде логично оборвана. Никакъв проблем нямам някой да ми покаже грешна логика на мисленето ( и на калкулирането на енегията), даже ще бъда благодарен, понеже ще науча нещо което не съм разбирал правилно. Забележете как Чуканов никога не говрори с точни данни и всико е завоалирано в "огромни идеи" за без горивна енергия.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #79 -: Септември 30, 2022, 10:09:50 am »
Здравейте epwpixieq-1, хареса ми вашия обективен анализ. Може ли да кажете, ако не е тайна, какво стана с вашия проект за високоволтови кондензатори, искрене и още нещо, за който бяхте пуснали отделна тема преди време.

GMG

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #80 -: Септември 30, 2022, 10:56:21 am »
  Христо, ко са прайш  на луд нз.  ???


 ;D

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #81 -: Септември 30, 2022, 02:08:09 pm »
  epwpixieq-1, ето грешки, някой веднага пресметна колко енергия е необходима за да се изстреля на 15 метра вертикално 5 килограма. Да обаче изстрелването е с течност, която при малкото време на разряда и последващия взрив би имала огромно хидродинамично съпротивление, което трябва да се преодолее и ще поеме доста от енергията на взрива да го наречем. Не мисля, че е ясно какво има и какво няма, както и за кълбовидната мълния как се случва. Според мен проблема в тези неща е преобразвунето на тази енергия в плюс, която се отделя. Същото нещо се получава и с лампите на едини други търсачи на енергия за които писах, те бяха ги направили и замерваха вложената и получена енергия доста прецезно, все пак това са хора учени с научини степени, шефа на екипа е бил заместник шеф на НАСА. И какво се получаваше, нищо повече от това да топлят вода в бидони и да отчитат, че са получили още 160% енергия към вложената, но да се извлече от топлата вода така и не успяха и сега проекта им го няма. Там бяха писали, че може би ще успеят със Стърлинг, но той има убийственно нисък КПД както знаем..Получават, но е във форма която не могат да преобразуват, при тези лампата ако не я охлаждат до ниска температура материалите няма да издържат и просто ще се стопи, не могат да я пуснат да загрее до 400 градуса, макар че и 400 пак няма да могат да ги превърнат в някаква енергия, която може да се използва. Няма смисъл да се отрича очевидното, при водородната бомба се отделя много повече енергия от вложената, ужасно много..но до момента няма пробив това нещо да се използва за производство на ток или механично задвижване. Ако някой направи такъв реактор и той да е огромен, с огромна мощност при тази ситуация в енергетиката той ще продава тази енергия и ще направи Света зависим и подчинен, неизбежно. Никакъв изкуствен интелект не е заплаха, заплахата е това нещо сега . Изкуствен интелект бинарен не е никакъв интелект дори.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #82 -: Септември 30, 2022, 02:25:41 pm »
Е[J]=5*15*9,8=735J е енергията да качиш тяло с маса 5кг на 15 метра височина от началната точка по формулката E=m*h*g, където m е масата, h височината, а g земното притегляне g=9,8m/s2 това го обясних май вече в една друга тема на kddinev.

GMG

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #83 -: Септември 30, 2022, 03:13:42 pm »
   И какво общо има земното притегляне нз, Е[J]=5*15*9,8=735J, ние няма правим пушки.  :) или бомби.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #84 -: Септември 30, 2022, 03:36:20 pm »
   Задвижва се вода с много по голяма маса от теглото на 5-те кг. гюлле, защо го пренебрегваш ? Също ако е в тръба, цев там водата ще срещне яко съпротивление и пак още енергия ще е необходима и за този разход. Не е класическия случай от физиката. Ако обаче казваш - ето това е реализиралата се енергия, ти си прав, но със сигурност не си прав ако кажеш че това е отделената при реация енергия :)

GMG

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #85 -: Септември 30, 2022, 03:54:42 pm »
   Ми добре бе h2motor, пробвай - що не пробваш?
Мислиш ли, че 50 години са занимавам с глупости?
Витан няма плазма, няма и лампа - бас фащам.  ;)

Ако трябва да бъдем независими - вижте Акула какво прави..   :)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #86 -: Септември 30, 2022, 04:26:31 pm »
Не не мисля така, не са глупости, то е доказано че има реакция на синтез и при нея се отделя много енергия. Просто исках да помогна, че търсенето е на начин как да се получи не само синтез, но и енергията от него да се хване и използва - да се получи електрическа енергия или топлинна, която да може да се превърне в механична или електрическа.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #87 -: Септември 30, 2022, 04:36:06 pm »
  alvion, това което пишеш е вярно, но нали това е нещо както водно оръдие и там ще има още разходи на енергия за изстрелването на гюллето от 5 кг, например ще се премести и вода с някакво тегло, и други ..

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #88 -: Октомври 01, 2022, 11:04:41 am »
Може ли да кажете, ако не е тайна, какво стана с вашия проект за високоволтови кондензатори, искрене и още нещо, за който бяхте пуснали отделна тема преди време.
alvion, не си спомням да съм правил отделна тема (въпреки че може и да греша), при положение че имате линк моля посочете.

Само си спомням че писах (около Март-Април) относно интереса ми към високоволтови разряди във вода с машинно масло (или някякъв тип растително масло), за да се направи устойчива флуидна емулсия. От това имам интерес и когато приключа със започнатите по-травиални, но наложителни къщни проекти, проекти ще ми остане време и за такъв тип експерименти.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #89 -: Октомври 01, 2022, 01:38:56 pm »
Има емулгатори, които правят устойчива водна емулсия на петролни продукти с вода, виждал съм такава, един приятел ми показа такава нещо на 6 месеца без да се е разделило, беше лек мазут с вода смесен. Та ако не е тайна какво ще я правиш после тази емулсия ? Да споделя с него приложението и, защото той питаше с това какво може да направим, полезно ли е п онякакъв начин.