Начало > Новини от света на технологиите

Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта

<< < (18/19) > >>

GMG:
   Ми добре бе h2motor, пробвай - що не пробваш?
Мислиш ли, че 50 години са занимавам с глупости?
Витан няма плазма, няма и лампа - бас фащам.  ;)

Ако трябва да бъдем независими - вижте Акула какво прави..   :)

h2motor:
Не не мисля така, не са глупости, то е доказано че има реакция на синтез и при нея се отделя много енергия. Просто исках да помогна, че търсенето е на начин как да се получи не само синтез, но и енергията от него да се хване и използва - да се получи електрическа енергия или топлинна, която да може да се превърне в механична или електрическа.

h2motor:
  alvion, това което пишеш е вярно, но нали това е нещо както водно оръдие и там ще има още разходи на енергия за изстрелването на гюллето от 5 кг, например ще се премести и вода с някакво тегло, и други ..

epwpixieq-1:

--- Цитат на: alvion в Септември 30, 2022, 10:09:50 am ---Може ли да кажете, ако не е тайна, какво стана с вашия проект за високоволтови кондензатори, искрене и още нещо, за който бяхте пуснали отделна тема преди време.

--- Край на цитат ---
alvion, не си спомням да съм правил отделна тема (въпреки че може и да греша), при положение че имате линк моля посочете.

Само си спомням че писах (около Март-Април) относно интереса ми към високоволтови разряди във вода с машинно масло (или някякъв тип растително масло), за да се направи устойчива флуидна емулсия. От това имам интерес и когато приключа със започнатите по-травиални, но наложителни къщни проекти, проекти ще ми остане време и за такъв тип експерименти.

h2motor:
Има емулгатори, които правят устойчива водна емулсия на петролни продукти с вода, виждал съм такава, един приятел ми показа такава нещо на 6 месеца без да се е разделило, беше лек мазут с вода смесен. Та ако не е тайна какво ще я правиш после тази емулсия ? Да споделя с него приложението и, защото той питаше с това какво може да направим, полезно ли е п онякакъв начин.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия