Автор Тема: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта  (Прочетена 48764 пъти)

sheki

  • Гост
сайта направо пари , не само на линия но и с готово решение .. вход 160Киловата изход от 400 до 600 киловата + други полезни продукти, уреда е Anlotron1000 пише цена 140 000$  :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #1 -: Август 16, 2008, 09:24:54 pm »
 При изследвания и експерименти в продължение на над 20 години вече има работещ производствен прототип на генератор за свободна енергия с мощност 800 Квт. При проведен личен телефонен разговор с изобретателя, той споделя, че понастоящем подготвя производство, което ще стартира след осем месеца. Уникалното е, че отново българин бележи началото на една нова епоха в технологиите и този път, тази на свободната енергия. При проведения разговор той споделя, че петролната криза ще се задълбочава и цената на петрола ще расте още тъй като той е на привършване. Русия има петрол за максимум 10г. Другите страни много по-малко. Споделя също, че ако продължи употребата на петрол, то след 40 г. живота на Земята ще е невъзможен. Малко или повече ние знаем от тези факти но същественото за да ги казвам е, че този човек който е основал своя енергийна компания в Канада има достоверни източници на тази информация и то от първа ръка. ..
« Последна редакция: Август 21, 2013, 03:52:08 pm от Maistora52 »

Bledoliki

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #2 -: Август 16, 2008, 10:31:15 pm »
    Евала на Чуканов!! Гордея се с това че съм Българин, и че има такива като него и като Нейкова!!! Честит ви първи златен медал на олимпиадата!! Но устройството на Чуканов не решава проблема на обикновения Българин и като цяло за обикновения човек. Разработката по въвеждането му ще е толкова мудна че вероятността да я видим в дома си практически е равна на нула. А и вероятно ще е много скъпа поради простия факт, че: след изобретяването не принадлежи на изобретателя си. От моя гледна точка след прочитането на нещата на Чуканов мисля че има политически "изкривявания" защото пише за лесно производство на бомби основани на принципа му ??? ???  и едната от книгите които извадих е типично политиканстване тип: всички са маскари. И все пак генератора му е факт за което браво.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 03:50:14 pm от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #3 -: Август 17, 2008, 01:53:27 am »
Без съмнение човека е гениален и изобретателен по отношение на технологията иначе и аз не съм съгласен с вижданията му свързани с политиката  и религиозните идеи които намесва в една от книгите си. За технологията му мога да кажа, че не е проблема в генерирането на кълбовидна мълния и това не изисква значителни средства. Може да се направи и с обикновена микровълнова печка, което и го демонстрира Жан Наудин и то при нормално атмосферно налягане. Енергията на кълбовидната мълния се отделя най вече във ви на топлина и светлина, а в последно време Чуканов е открил и как да получава директно електрическа енергия от нея.  Всъщност за да може огненото кълбо да отделя повече енергия от влаганата чрез микровълни, входната мощност във вид на микровълни за поддържането на кълбовидната мълния трябва да надвишава два киловата, като прогресивно се увеличава КПД с нарастване на входната мощност. Интересното е, че за да отделя мълнията допълнителна енергия тя трябва да се възбужда, като в случая Чуканов пропуска през нея напрежение от порядъка на ~15 Киловолта при минимален ток за целта. Това си е обикновен разряд, който се движи хаотично по повърхността на кълбовидната мълния и контактува за определено време с малка област от нея.  Нещо, което постигнах наскоро е създаването на малък електрически вихър посредством електрически разряд на постоянен ток с високо напрежение в магнитно поле. При положение че приложа този принцип на възбуждане на кълбовидната мълния, тя ще бъде обвита от електрическия вихър за единица време в сравнение с метода който използва Чуканов, тя ще контактува с всяка част от повърхността си с електрическия вихър и съответно енергоотделянето ще е несравнимо по-голямо. Разбира се това предстои скоро да го изпитам експериментално, така че при едно масивно отделяне на енергия , най-вероятно платформата с която правя експеримента ще изгърми или ще се разтопи сравнително бързо, но това ще е без значение при положение че имам добър резултат.  Едно от интересните неща е, че при използване на електрическия вихър кълбовидната мълния, която ще се намира в центъра му ще придобие въртеливо движение и ще бъде стабилизирана добре в пространството. Това ще е причина за допълнително отделяне на енергия във вид на топлина, но също и електромагнитни вълни. И последното, което очаквам  е, че използването на микровълни ще е нужно само в началото за запалване на кълбовидната мълния, а след това тя ще се поддържа от електрическия вихър, а поради въртенето си и центробежните сили няма да може да се свие и изчезне, но напротив ще увеличава размера си до оптимален. Всичко това са планове, но скоро ще ги реализирам и понеже добре се запознах с теорията и написаното от Кирил Чуканов, то смятам, че има голям шанс нещата да станат така.  При успех, на експериментите които ми предстоят, то с минимални средства ще може да се направи и поддържа работата на мощен квантов генератор като примерно за 10 хиляди лева ще имаме устройство с мощност на изхода средно 20Квт . Може би по-трудно ще е получаването на електроенергия, тъй като там само частично съм запознат с технологията и то проблема в случая е, че изходната ел.енергия е неконтролируемо голяма, но нека да стигна дотам, че да го мисля. ..
« Последна редакция: Август 21, 2013, 03:59:59 pm от Maistora52 »

student

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #4 -: Май 03, 2012, 12:07:32 am »
12-ти симпозиум за кълбовидна мълния
13-15 юни 2012
Сан Марко, Тексас - САЩ
http://www.cose.txstate.edu/isbl_12.html

broiko

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2012, 05:01:35 am »
Д-р Кирил Чуканов направи двигател от кЪлбовидна мълния. Използва ефекта на свиване (вакуУм), когато изключва кълбовидната мълния. Тук е интересно, че не се ползват микровълни.
http://www.chukanovenergy.com/
« Последна редакция: Ноември 21, 2012, 12:02:30 pm от altium »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2012, 10:06:20 am »
Е още не го е направил! Мисли да го прави.

zxsec

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #7 -: Март 17, 2013, 07:12:58 pm »
Ето нещо интересно на което попаднах днес по темата - Чуканов .

Цитат
Оня ден писах на господин Чуканов който според последни информации е загубил финансирането си в Канада и се е върнал от 2-3 години в САЩ, където доколкото разбирам е останал без средства, със своята машина за свободна енергия "Ангел 1". ...  Той ми отговори, почети веднага вчера. Ето и писмото му:

"Благодаря Ви за вниманието и желанието да помогнете в реализацията на този велик енергиен проект в нашата изстрадала родина!
Мен лично перспективата да "обезсмъртя" името си с това откритие не е мотив на моята дейност. Заинтересован съм от съдбата на България и на обикновените хора по света.
На 21 Март заминавам за България за две седмици. С много малкото пари, с които разполагам  ще се опитам да построя квантов генератор-прототип, а след това ако е дал Бог, да стартираме производство на тези безгоривни генератори в България. Разбира се, ще имам нужда от малка финансова и техническа подкрепа на мои сънародници.
Всичко добро Ви желая.
Кирил Чуканов
http://nikolaijambol.blogspot.com/2013/03/1.html

Неактивен miroslav_yovchev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 21
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #8 -: Март 17, 2013, 07:47:08 pm »
финансирането може да стане като се учреди АД, аз бих си купил акции, но притеснява ме и факта, че когато хора от форума се опитали преди време да се свържат с него, се е държал надменно и сега изведнъж, помагайте. Лесно не се губи канадско финансиране, и други български учени работят там.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #9 -: Март 18, 2013, 09:12:27 am »
Аз знам за разработките на д-р К.Чуканов още от 80-те години... и знам, че още тогава той избяга на запад.
За устройството му мога да кажа само че работи... Дали обаче произвежда повече отколкото консумира - не мога да кажа... В Канада сигурно са му казали, те какво са разбрали... Тук знам, че ще му кажат - ама трябва да се провери, ама това - ама онова, и става бозава работа...
Опасявам се и друго... Човека най-честно си признава, че иска финансиране... и почва да ми намирисва на Майк Бради "Перендевеца" ... не знам... може да излезе поредния "пиниз" за измъкване на пари от несведущите... А иначе АД, ООД и прочие се правят много лесно - също като част от "пиниза"...
Внимавайте, на запад учените се научават и на още нещо - как да лъжат масово...
Защо наш Кирчо ще бърза след две седмици да се връща обратно в Канада? Защо не стои тук докато не направят всичко докрай... ???
Аз ходих в чужбината, но се върнах, защото ми е мила нашата България. Защото искам на българите да им е добре, а и знам как да го направя... Корените ми са тук, и не искам да ги режа
« Последна редакция: Март 18, 2013, 09:16:12 am от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #10 -: Март 18, 2013, 10:26:13 am »
Да се провери ефективността на Ангел 1 е просто. Според анимацията на веб - сайта на Чуканов, става въпрос за нагряване на вода, като се използва "кълбовидна мълния" или "плазма", както я нарича Чуканов. Толкова ли е трудно да се стопли една кофа вода и да се изчисли колко енергия е отишла за това по класическия начин (електрически нагревател) и по метода на Чуканов? Това сме го правили в лабораторно по физика в 8 - 9 клас. Той е доктор на науките по термодинамика, така че не трябва да го учим как се прави измерване на топлинна енергия. Стефан Маринов в една от книгите си е приложил протокол, подписан от доста светила на българската наука от преди години... (може да се издири при желание).. където се казва че методът е с ефективност повече от 100%. Самият Ст. Маринов не е подписал протокола и според него ефективността е далече под 100%. Така, че - правете си изводи!

mart1n

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #11 -: Август 21, 2013, 10:11:08 am »
Здравейте! Някой знае ли какво стана с този Кирил Чуканов, Ангел 1 и тая безплатна енергия? От както през март се появиха някакви писма и информация че идва в България и, че търси финансиране.... всичко потъна. Търсих в гугъл ама без успех. Мисля си дали всичко беше само спекулация  опит за измама или някой го е накарал да млъкне... Всъщност питам, защото днес попаднах на това и се замислих как така тия учени САЩ не знаят за Чуканов...
« Последна редакция: Август 21, 2013, 11:21:25 am от Maistora52 »

broiko

  • Гост
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #12 -: Август 21, 2013, 10:46:16 am »
Д-р Кирил Чуканов е тук в България и работи усърдно. Има много готови проекти, но без съгласието на световните сили работата му няма да стане достояние за всеки. Навремето Найденов направи зелена течност с която предизвикваше горене на водата. Ако беше пусната в масово производство България щеше да бъде заличена. С новите проекти на Чуканов, за 2-3 г. България ще стане независима от енергийни ресурси. Който засяга интереса на световните енергийни монополи, знаете какво се случва.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #13 -: Август 21, 2013, 11:08:57 am »
Д-р Чуканов приема ли посещения на хора от форума? Един от бившите администратори беше опитал някакъв контакт без успех. Знам, че човек трябва и да се храни, но мисля, че би могъл да обърне внимание на "простолюдието" без да се ангажира да разкрива неговите тайни?  ???

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Д-р Кирил Чуканов отново на хоризонта
« Отговор #14 -: Август 21, 2013, 11:24:46 am »
Broiko, хайде поговори с "родата", моля ти се, видно е, че става въпрос за сериозна опозавателно-работна среща. Пиши на MZK на лични.