Автор Тема: Бог няма! Има нещо Друго!  (Прочетена 18452 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #30 -: Декември 09, 2012, 08:07:36 pm »
И съм правил и пробвал всякакви "дивотии", и съм наблюдавал такива, и съм чел за такива... Всичко това е една огромна, гигантска лъжа за "слънцеядството"... Т.нар. Велики Йоги (напр. Тайланга Свами е (уж де) живял 280 години...) са били нещо подобно на т.нар. "слънцеяди" - ядели са само трева... Дишали са много бавно (и дълбоко), не са правили въобще никакъв секс, и в крайна сметка винаги са преминавали от състояние "жива мумия" в състояние - мъртва мумия... за много по-кратко време от един нормален 70-80 год. живот. Големият Вивекананда защо ли завалията е живял само 39 години?!
Изкарвали са максимум 120 дни без храна... НИКАКВА ХРАНА, само изворна водица... и накрая пак са умирали... Между впрочем, това тяхното ти ще го наречеш ли ЖИВОТ? - или по-точно си е чисто ВЕГЕТИРАНЕ...
Ето че дойдохме и до "вегетирането", или другояче казано - до "фотосинтезирането" - ами че това са абсолютни ... безднейши глупости... Знаем какво е фотосинтеза, нали, и че за нея е необходим ХЛОРОФИЛ в клетките... много хлорофил, точно като клетките на растенията... И те са ЗЕЛЕНИ, нали... е, приказката за "зелени човечета" е от съвсем друг характер... Аз още не съм чул или видял зелени хора!!!
Дай го малко по-научно, защото някои младежи тук, ще си помислят, че така ще си решат енергийните нужди... и ще го подкарат само на трева и слънчеви бани...
Освен всичко това, ще подскажа, че не след 10-ия ден (точно и само), започва трансформация в организма, но тя няма нищо общо с фотосинтезата, още повече, пък да се говори за приемане (хранене) с фотони през очите... хайде, недей, може да си чул нещо, да те е послъгал някой, но чак пък такива "номера" и на Дейвид Копърфийлд не са му хрумвали.
Стават съвсем други неща в човешкия организъм, и в крайна сметка, той преминава към хранене от собствените си резерви... самоизяждаш се, първо енергията в клетките на мускулите, после тази от черния дроб, мастните депа, после апетита отива към костите и си аут след 120 дни!
Сам си твърдо убеден, че човешкият организъм имайки определена първоначална маса, и точно определен вид метаболизъм (не като при червеите, пеперудите, жабите, или крокодилите) - и не може да се храни с фотони... Познавам един такъв експериментатор - остана завалията без зъби на 35 години... а беше най-добрият йогист в школата на Венци Евтимов.
Иначе, хубаво би било да не се мъчехме все да ядем и ядем...и ядем... и после ... мъка-а-а!

@praktik

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #31 -: Декември 09, 2012, 08:27:33 pm »
Това са йогистки глупости. Ако човешкият организъм се беше прегодил към фотосинтеза, то нямаше да сме месоядни, въобще ядни.  ;D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #32 -: Декември 09, 2012, 08:33:51 pm »
Колега, длъжен съм да поясня, че споменатите "слънцеяди" нямат нищо общо с Йога и като система, и като наука, и като упражняване на тялото и  ума, и повдигане на духа. Не бива да говорим за Йога несериозни работи. Особено ако не познаваме тази система.
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 08:36:48 pm от Maistora52 »

doctora

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #33 -: Декември 09, 2012, 11:59:13 pm »
Слушам Майсторе и изпълнявам. В този блог повече няма да има амин казан от мен ... еее разбира се ако не решите нещо друго. Един смислен, разбира се от моя гледна точка въпрос към подготвените. Всъщност 2 въпроса. Първо има ли химик сред вас ... Ако иска да се индентифицира ако иска не, но по-важен е втория въпрос: от къде катализаторите/ензимите взимат енергията за да ускорят дадена химическа реакция. Нали не смятате, че закона - Няма Безплатен Обяд е невалиден при химическите процеси. И все пак според химията този природен закон явно за тях не важи. А къде отдават енергията инхибиторите за да забавят дадена химическа реакция ... Не можеш нещо да ускориш без да придадеш енергия и не можеш нещо да забавиш без да му отнемеш енергия и това важи за всичко. Плътността на на фотонния енергиен поток от видимия диапазон е повече от недостатъчен за да съществува живо същество само на него ... И дърветата не карат само на фотосинтеза. Слънцеядите наистина ряпа да ядат ако не си играем на думи само разбира се. Между другото тази тема е пряко свързана с ННП. Колкото и на нас хората да не ни се иска да говорим за темата Хищник ние все пак сме Хищници и това не е кой знае каква истина, но просто в еволюционно отношение ние трябва да хапваме месце ако не постоянно то поне от време на време за да си пазим здравето. Другото наистина са фантасмагории и тук Майстора е прав и ние не преминаваме в режим фотосинтеза.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #34 -: Декември 10, 2012, 08:03:46 am »
Майсторе, Майсторе (какъв скромен псевдоним само...), ако не на друго, то животът ме е научил поне на три работи:
1) Да не отричам нещо, което не разбирам и в момента не мога да възприема по никакъв начин;
2) Да призная поне пред себе си, че има хора "по-големи", по-можещи, по-знаещи и по-разбиращи от мен, както в определени области, така и като цяло.
3) Да подлагам на съмнение всякаква общоприета и обществено-натрапена представа (като например че човек не може да живее без храна, че няма нищо отвъд ума и отвъд живота и т.н.)

И на мен ми се иска Земята да е плоска, а природните ресурси - неизчерпаеми, но уви... Иска ми се също всичко умишлено-негативно, което съм направил през живота си да бъде заметено под килимчето и забравено, и за него никога да не ми бъде потърсена сметка (със смъртта на физическото тяло всичко да приключи), но пак уви...

Не е възможно умът и логиката да си представят нещо, което е много по-голямо от тях и е отвъд тях. Това е все едно една клетка от твоето тяло, с помощта на примитивното си съзнание, да се опита да си представи какво е да си човек, има ли други хора освен тебе, и с какво се занимават хората по принцип. А клетките, органите и системите от тялото ти очевидно имат съзнание, понеже като се порежеш раната зараства сама, без ти да упражняваш съзнателно усилие за това.

Та пак казвам - ако ти стиска, заповядай да пробваш... Гарантирам ти, че страшно много ще си промениш представите за нещата. Точно както в случая с асиметричното ти колело... Ако ли не - няма смисъл да си чешем клавиатурите...

Seeker

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #35 -: Декември 10, 2012, 08:04:28 am »
@ doctora
"Плътността на на фотонния енергиен поток от видимия диапазон е повече от недостатъчен за да съществува живо същество само на него ... И дърветата не карат само на фотосинтеза." - това как го разбра?  Със сметки, пита дърветата или така си мислиш? Щото според измерванията масата на дърветата  нараства пропорционално на осветяването, с неособенно голям коефицент на поглъщане,  тоест светлина има достатъчно.
Ензимите и катализаторите работят по различен начин, само резултатът е подобен - ускоряват или забавят реакции. Но темата е много обширна и би трябвало да се разглежда в отделна нишка.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #36 -: Декември 10, 2012, 10:55:17 am »
Браво! Започваме полека-лека да омацваме и тази тема... някои от нас де, не всички. Но пък и така толкова добре проличава, просто си нямате на представа колко добре - на кой колко му е "багажа"...
ПироВесо, предизвикваш ме да пиша тук неща, които се пишат само на лични, но виждам, че правиш тънки намеци, някакви, на "всеослушание", и опити да мериш на кантар нечия скромност... - Прав си, не ми е скромен псевдонима, но не защото аз не съм скромен човек, а защото някои още по-скромни хора от мен ме нарочиха за такъв - говоря за Изобразително Изкуство, и не претендирам за Пиедестала на Леонардо да Винчи, или Владимир Димитров - Майстора, просто се сетих навремето, че има и един нашенски събирателен образ - "Майстор Тричко" (известен повече с НЕ-работещите си отколкото с работещите си устройства!!!)... и рекох тук да съм точно като един Тричко, но доста, доста по-сръчен от него... пък като дойде "есента", тогава ще видим кой колко "пилци" е преброил и изловил...
Ти, с какво можеш да се похвалиш, Пиро, че ти пречи моят псевдоним?! Защото аз има с какво да се похваля... Не че ми е зор, но на някои българи все трябва да им се доказва нещо... Ами доведи го твоят светъл и пре-светъл "слънцеяд" при мен, и като го оставим само на "гола вода" - стой та гледай какво ще стане...САМО ЗА ДВЕ СЕДМИЦИ!!! -  Защото драги Весо, не на мен трябва да се доказва, а на теб, че "такова животно нема!"... кантарчето драги, кантарчето, чашката с урина и кръвната проба показват, че т.нар. "слънцеяди" са мошеници.
Друго - може би лично ти не го знаеш, но тези "слънцеяди" отдавна са изследвани в съответните лаборатории и е повече от перфектно доказано, че НЯМА ТАКЪВ ФЕНОМЕН.
Така че, не аз го отричам, а цялата най-напреднала наука и на Изток и на Запад от нас - дето още тънем в неведение...
Отдавна, много отдавна съм в пълно съгласие със себе си драги Весо, и не избивам никакви комплекси, с опити да се правя на по-велик, по-голям, по-можещ, по-знаещ и по-разбиращ, например от Теб! - това са инфантилни проблеми... Е, не че нямам трески за дялане, но те са изшкурени от годините, и вече са без значение...
И при мен, драги Весо, скепсисът е в наличност, но не онзи селяшки скепсис на нашего брата - шопа, а един друг, малко по-умерен, наричам го "доверчивия скепсис"... Е, аз първо се доверявам, и чакам, или изследвам, или проверявам, или просто го разглеждам от "три различни ъгъла-позиции" и ... то е ясно - Нещото или отива на пиедестал, или отива на боклука... Скепсисът не търпи междинни положения... Той е като Магнита, или като Гравитацията - няма "нулева точка".
Благодаря и за поканата да дойда и да пробвам... Просто няма нужда... вече! - Пробвал съм го! И знам.

Ти кажи нещо друго, че темата за "Извънземни" отново назрява - има ли НЛО (НеИдентифицирани Летящи Обекти), за разлика от ИЛО (Идентифицирани Летящи Обекти)... и съответните по цвят "човечета", и/или ония - наследниците на Третия Райх...
Питам и всички останали - защото тази тема за Летящи Чинии и прочие Антигравитационни Устройства е много, много по-сериозна тема, от глупостите около "слънцеядите"...
Поздрави!
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 11:06:13 am от Maistora52 »

doctora

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #37 -: Декември 11, 2012, 01:54:00 am »
Дърветата дишат през ноща, тоест ползват кислород и натрупан преди това органичен ресурс, произвеждайки въглероден двуокис и вода ... През зимата спят ... Това са доказани преди повече от век процеси и те показват, че за жизнената дейност не е достатъчна само фотосинтезата. Няма нужда да спорим от вида, че видите ли дърветата ползват натрупания енергиен ресурс чрез фотосинтезата от деня през ноща. Имам нещо друго предвид и пак ще се повторя, че съвременната физика, химия и биохимия виждат процеса фотосинтеза, но виждат само неговата фотонна част, която не е достатъчна да захрани РЕАЛНОСТ ОТ ВИДА НА КАКВО ИЗМИНАВА ЕДНА КОЛА КАТО ИЗГОРИ ТОРБА СЪС ЗОБ И ЕДНА ВЕЛИКОЛЕПНА БИОЛОГИЧНА МАШИНА КАКВАТО Е КОНЯ ... Обикновенно обяснението е, че биологичните машини са свръхефективни / може пък и да е вярно /, но все пак за по-знаещите от мен това обяснение е куц кон. Нещо липсва в тази " реалност ". Това не е пълната реалност. Включването на ензимите/катализаторите в тази реалност я прави по-пълна, но и тогава тя не е съвсем пълна защото според Съвременната Научна Парадигма катализаторите подаряват скорост ей така от кумова срама ... Тоест имаме наличие на условия за безплатен обяд, а това е невъзможно ... Това е закон, който хората не могат да прескочат. Ефективността на "живите" машини е пряко свързана с ензимите, но това сякаш не се вижда или поне не се вижда в завършена картина. И ще се потретя, че не се вижда в пълнота защото няма обяснение от къде ензимите взимат енергия тоест движение за да я/го предадат на даден химически процес и същия да завърши не за 1000 години, а за няколко часа. Напомпваните енергии при  каталитичните реакции са огромни ... за да ни пестят хилядолетия време и тези енергии не идват само от обменяните такиви при дадените химически реакции под формата на топлина и изобщо на електромагнитна енергия. При това тези реакции - каталитичните в истинския смисъл на думата тоест ускорителните и инхибиторните не нарушават ЗСЕ защото ускоряват и забавят само възможни химически процеси. И да доразвием тази теза: на какви условия трябва да отговаря дадено химическо вещество за да направи водата горима ... Това вещество трябва да напомпва от някъде енергия в химическата връзка на водата. Това ще е особен тип катализатор/посредник и отново възниква въпроса от къде той взима енергията за това нещо и дали съществува изобщо. Стефан Найденов и Илия Вълков безусловно велики български учени кой каквото ще да си говори са достигнали до тази реалност. Всичко което е известно като коментарии от тяхна страна като реалност и апокрифност отговаря на фактът, че те са успели да направят такава химическа субстанция и такива условия при които водата да "загори" . Дори подобно доказателство е опитът на Доктор Тренчев и Инженер Борисов ... Само като коментар първия от тези изобретатели е човекът разрушил в буквалния и преносния смисъл лабораторията по Биоелектроника ... Това е лабораторията на Доктор Найденов. За втория изобретател ако се разнищи вероятно ще излезнат интересни неща, но това да си го правят други. Някога исках да питам Алтиум / но странно нещо е Вечността - вижте какво се случи във Форума / като е ходил той или негов приятел при Доктор Найденов, освен че са били отрязали безусловно дали те са разбрали Доктора има ли или не  потомци, тоест продължители на неговото дело. Важно е защото той Стефан Найденов е направил и няколко крачки по-нататъка от всички останали работещи на тази тема ... Направил е студена ядрено синтезна реакция на базата на паладий гъба и зеления катализатор. Той Великият Български учен май за първи път в света е направил такава реакция, но нещо му е попречело и това че Тренчев му е разрушил лабораторията е само върха на айсберга. Защо той е Велик? Защото се е досетил и даже го е доказал, че на микро ниво се реализират ускорители с огромна мощ, но съдбата го е спряла до тук. Какви са тези ускорители? Огромен масив от информация има на тема МОЛЕКУЛНИ МОТОРИ И ПРОТОННА СМАЗКА ЗА ТЯХНОТО УСКОРЯВАНЕ / в руските сайтове на руски е най-достъпна тази информация / ... На кратко есенцията е молекули ускоряващи въртенето си от нула до милиони обороти в секунда при подкисляване ... Но и тук реалността не е пълна, защото всичко се обяснява с подкисляването, а не с това от къде истински идва енергията за това ускорително въртене. Нямя безплатен обяд в тази реалност наречена бял свят. Каквото щът да ви разправят. Не ми се пише повече.