Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Igors Switcher (EMF recycler)

(1/2) > >>

MarioBros:
Включвам се и аз.
Повече ме бива в електрониката и затова ще пробвам тази схема. http://www.overunity.com/index.php?topic=1942.170
Някакви надежди за нея?
Харесва ми това че е на по-висока честота, което означава ферити, по малко загуби и по малки кондензатори, с изключение на кондензатора 100 000 микрофарада.
Смятам да заменя управляващите трансформатори с един, който е с една първична намотка и 6 вторични.

plamil:
Защо си мисля че има грешка в схемата ???
Погледни по-внимателно свързването на Д 18 - според мен каквото и напрежение да изкараш на изхода, диода веднага ще го разреди през R 3 (10 Ома).  :(
Това първо. Второ, за да тръгне цялата система трябва да имаш някакъв първоначален заряд в С 3 (100 000 мкф). Но тогава пък Д 13 и Д18 ще го разредят този заряд до около 1,2V :-\ (напрежението на отпушване на диод в права посока - 0,6 - 0,7V, х2=1,2 - 1,4V).
Значи Д 18 не трябва да е обикновен диод а ценеров диод  с напрежение на отпушване така избрано че да не се издъни С 3 :D + обикновен диод свързани противопосочно

MarioBros:
plamil: Има логика има и някаква уловка, руснаците ползват някой номера още от комунизма, правят умишлени грешки по схемите, така че да ги реализират само хора който ги разбират и ги коригират.
Направих тази схема


и не тръгна :(
Някой пробвал ли е, да реализира схемата, получил ли ерезултати?
Cега търся къде е уловката, а може и аз да съм допуснал грешка която не мога да я открия.
Ползвал съм транзистори IRF640 вместо посочените, може това да е грешката имат някакъв вграден диод между дрейна и сорса, но се съмнявам да пречи на схемата проследих токовете и по моята логика този диод не пречи.
Не съм спал снощи и я въртях суках, но явно умората ми замъгли разсъдъка и затова съм сложил и мнението в друга тема, бях отворил и друг прозорец с на форума с този експеримент с релетата и съм объркал мястото.

lazy:
C3 e с (+) отляво респ. D13 и D18 са в обратна посока.

MarioBros:

--- Цитат на: lazy в Декември 20, 2008, 03:08:56 pm ---C3 e с (+) отляво респ. D13 и D18 са в обратна посока.

--- Край на цитат ---
Ако Д18 е в обратна посока, директно ще шунтира върнатото напрежение.
Сега мъча предната схема, изглежда има някакви надежди, но не мога да балансирам товара.
Ако пробвам да сложа още 3 транзистора и направя схемата симетрична, ще изкарам по голяма мощност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия