Начало > Новини от света на технологиите
Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
Ctah:
Момчета, излизат Ви грешни сметките с тези фаради и т.н!
Това, според мен не е кондензатор (познатият ни), и не трябва да се смята като такъв!
Наистина, човека във видеото говори за складиране на електрони, но не споменава за никакви кондензаторни
свойства, а за натрупването им ;)
Може би има разлика, а?
И да уточня нещо:
Някой от форума беше споменал, че нямало ефект с диодна лампа (не каза от опит ли пише), но и в " репликата" на руснака забелязах, че лампата НЯМА чохъл (бомбе отгоре)!
ndm:
Да направим една математическа сметка или може би каламбур.
Вземаме един кондензатор(работен) 220mF, Urab-380V, Umax-1600V и го зареждаме до максималното или пробивно напрежение 1600V.
Според теорията енергията запасена в кондензатора е - E=0.5*C*U^2, E=0.5*0.00022*1600*1600=281.6J
Сега имаме зареден кондензатор с определена енергия и измерена напрегнатост на полето.
Нека сега сащият този кондензатор се опитаме да го разредим само че през делител на 12V (казвам опитаме защото за сега е само мислен опит) и да пресметнем капацитета му знаейки запасената енергия и напрежението през товара. C=281.6/0.5/12/12=3,9F
Теорията казва, че "капацитетът С характеризира връзката между заряда Q и потенциала f(фи) на повърхността на зареденото тяло" - C=Q/f.
Може би руснаците правят подобни сметки и затова имат напредък.
mi68:
Колега ndm правиш грешка. Говориш за потенциална разлика/делител/ после за потенциал. Теорията работи с точков товар или сфера, защото полето е едно и също. За друга геометрична форма примерно цилиндър привеждаме към сфера с известно приближение. това се нарича сферичен кондензатор, известен като униполярен кондензатор. От времето на Фарадей е известно като фарадеев кафез. За електродите се измерва повърхностна плътност на заряда, за диелектрик/стъкло/ обемна плътност.
1пкф=0,9 сантиметра. Навремето индуктивност и капацитет са се мерили в дължина т.е. сантиметри, в старата литература е така. Сега мерим във Фарад капацитета в чест на Фарадей. Сфера с радиус 0,9см=1пикофарад. Планетата Земя е с около 700 микрофарада униполярен капацитет.
Предложеният кондензатор не се връзва, при нормални условия. Освен да има ненормални условия т.е. да да прави як градиент и да ошашавя гравитацията на Земята. Не се докладва за такъв феномен.
Радико:
Абе, всички ли изтрещяхте в този форум вече.
Егати и сложните сметки, егати и странните резултати, и на финала се получават някакви глупости или по-точно нещо познато като "математическа заблуда".
Проверявайте си сметките с простата формула: "имаме 1фарад, когато при зареждане с 1 волт кондензаторът се разрежда с 1 ампер в продължение на 1 секунда".
Вярвам, че всеки който има интелект по-голям или равен на 10 годишно дете ще го разбере.
mi68:
Правилно математиката може всичко, физиката не. Явно става въпрос за акумулатор, количеството електричество се мери в амперчасове, не в Кулони.
П.П. този катод повече от 100 милиампера вероятно не дава. Да приемем стойност 100 милиампера за десет часа имаме 1амперчас.
Не ми се връзват сметките.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия