Автор Тема: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!  (Прочетена 44321 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2012, 03:35:29 pm »
В първият ми пост по темата "който алтиум изтри" изразих силно съмнение в абсолютната достоверност на представеното от руснаците. И сега продължавам да смятам, че представят по-скоро теоретични възможности - много завишени спрямо постигнатите резултати. Обаче все пак има известен процент за достоверност. Прави впечатление твърдението, че се зарежда със специално зарядно устройство част от патента, но необяснено. Явно това е тайното оръжие. Всички знаем, че електроните дори и във вакум имат много малка скорост от порядъка на сантиметри в секунда. Какво би станало ако "зарядното" прави импулси като на картинката. Горният импулс да има продължителност колкото електроните, и аха да стигнат анода, а долният да е достатъчно къс, че само да ги спре, но да не ги върне назад, и изстреляните електрони да увиснат във вакуума.
Смятам, че си струва да се помисли за такъв вариант.

Е успех на тези които се заемат да проверят.   
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 08:25:24 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2012, 05:29:47 am »
Много ми хареса обяснението на устройството тук
http://www.greentech.bg/?p=34802
 ;)
Звучи ми почти като 'гилзите' в устройството на Борисов и Тренчев.
« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 05:32:28 am от oneman »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2012, 09:00:17 am »
Здравейте,
Стъклото е диелектрик, през диелектрик върви тока на разместване т.е. неутринен ток. В случеят токът на разместване е постоянен. Токът на разместване е градиентен /не хомогенен/, усилването идва от тук, то зависи от степента на градиентност на полето.
Дават ли определени технически данни; напрежение, заряд, капацитет?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2012, 09:58:37 am »
Алтиум
Това че нямаш чувство за хумор го разбрахме вече от предишни публикации. Обаче извинявай но тук вече поставяш под съмнение и собственият си индекс "ELO" шахматистите му казват още и коефициент на интелигентност. Естествено, че противоречи на основните принципи на работа на обикновения кондензатор. Ако гледаш на това нещо като на кондензатор то единственото заключение което можеш да направиш е, че тия са пълни мошеници. Моля те охлади си главата и погледни внимателно какво пишеш преди да го публикуваш.
Нещо специално против мен ли имаш или си афектиран от скорошните събития в форума. Иначе аз не мразя нито теб нито никого в форума. 

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2012, 11:14:37 am »
Дават ли определени технически данни; напрежение, заряд, капацитет?
За устройството от снимките е казано, че се зарежда до 18 kV и има капацитет 180 kWh,
от където аз сметнах, че капацитета му трябва да е малко над 4 фарада (без да отчитам загуби).
В патента (виж началния пост) е описана друга лампа, зареждана с 310 V до 28 V от където са сметнали
капацитета на кондензатора около 10.3 F.

Ctah

  • Гост
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2012, 11:49:12 am »
   Момчета, излизат Ви грешни сметките с тези фаради и т.н!
Това, според мен не е кондензатор (познатият ни), и не трябва да се смята като такъв!
 Наистина, човека във видеото говори за складиране на електрони, но не споменава за никакви кондензаторни
свойства, а за натрупването им ;)
 Може би има разлика, а?
И да уточня нещо:
Някой от форума беше споменал, че нямало ефект с диодна лампа (не каза от опит ли пише), но и в   " репликата" на руснака забелязах, че лампата НЯМА чохъл (бомбе отгоре)!

 
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 08:21:57 am от Maistora52 »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2012, 07:45:14 pm »
Да направим една математическа сметка или може би каламбур.
Вземаме един кондензатор(работен) 220mF, Urab-380V, Umax-1600V и го зареждаме до максималното или пробивно напрежение 1600V.
Според теорията енергията запасена в кондензатора е - E=0.5*C*U^2, E=0.5*0.00022*1600*1600=281.6J
Сега имаме зареден кондензатор с определена енергия и измерена напрегнатост на полето.
Нека сега сащият този кондензатор се опитаме да го разредим само че през делител на 12V (казвам опитаме защото за сега е само мислен опит) и да пресметнем капацитета му знаейки запасената енергия и напрежението през товара. C=281.6/0.5/12/12=3,9F
Теорията казва, че "капацитетът С характеризира връзката между заряда Q и потенциала f(фи) на повърхността на зареденото тяло" - C=Q/f.   
Може би руснаците правят подобни сметки и затова имат напредък.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 07:48:48 pm от ndm »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2012, 10:43:24 pm »
Колега ndm правиш грешка. Говориш за потенциална разлика/делител/ после за потенциал. Теорията работи с точков товар или сфера, защото полето е едно и също. За друга геометрична форма примерно цилиндър привеждаме към сфера с известно приближение. това се нарича сферичен кондензатор, известен като униполярен кондензатор. От времето на Фарадей е известно като фарадеев кафез. За електродите се измерва повърхностна плътност на заряда, за диелектрик/стъкло/ обемна плътност.
1пкф=0,9 сантиметра. Навремето индуктивност и капацитет са се мерили в дължина т.е. сантиметри, в старата литература е така. Сега мерим във Фарад капацитета в чест на Фарадей. Сфера с радиус 0,9см=1пикофарад. Планетата Земя е с около 700 микрофарада униполярен капацитет.
Предложеният кондензатор не се връзва, при нормални условия. Освен да има ненормални условия т.е. да да прави як градиент и да ошашавя гравитацията на Земята. Не се докладва за такъв феномен.   
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 08:32:44 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #23 -: Ноември 26, 2012, 09:33:32 am »
Абе, всички ли изтрещяхте в този форум вече.
Егати и сложните сметки, егати и странните резултати, и на финала се получават някакви глупости или по-точно нещо познато като "математическа заблуда".
Проверявайте си сметките с простата формула: "имаме 1фарад, когато при зареждане с 1 волт кондензаторът се разрежда с 1 ампер в продължение на 1 секунда".
Вярвам, че всеки който има интелект по-голям или равен на 10 годишно дете ще го разбере.
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 09:44:12 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #24 -: Ноември 26, 2012, 09:50:27 am »
Правилно математиката може всичко, физиката не. Явно става въпрос за акумулатор, количеството електричество се мери в амперчасове, не в Кулони.
П.П. този катод повече от 100 милиампера вероятно не дава. Да приемем стойност 100 милиампера за десет часа имаме 1амперчас.
Не ми се връзват сметките.   
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 09:58:39 am от mi68 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #25 -: Ноември 26, 2012, 09:51:57 am »
Правилно е да се смята, дори и неправилно, защото точно някъде измежду "трясъците" изскача "зайчето".
Иначе смятането като такова винаги е абстракция... но пък често ни води към изключително полезни реални достижения... не като в апориите на Зенон, който също много добре е умеел да смята!
Очакваме резултат от сметките, момчета, защото тази находка с вакуумния кондензатор е от капитално значение.

Ctah

  • Гост
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2012, 10:14:43 am »
Цитат

 Произлезли сме от физиката, но ако започнем да смятаме 2х2, ще има да си смятаме до безкрай, нали?
Нали всяко начало си има край, тоест са ни учили на  нещо гнило!

  Радико, опитите нямат нищо общо с изчисленията, поне за мен...
Пробвай и ще видиш невероятни разминавания ;)
 
  Нека да дадем доказателства и после "дернек"

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2012, 10:36:09 am »
В подкрепа на Радико:

 A=ампер, V=волт, C=кулон, J=джаул, m=метър, N=нютон, s=секунда, W=ват, kg=килограм, Ω=ом.
http://en.wikipedia.org/wiki/Farad
От там нататък, запасената енергия зависи от E=(1/2)CU2
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 10:41:37 am от mzk »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2012, 10:38:25 am »
Цитат

 Произлезли сме от физиката, но ако започнем да смятаме 2х2, ще има да си смятаме до безкрай, нали?
Нали всяко начало си има край, тоест са ни учили на  нещо гнило!

  Радико, опитите нямат нищо общо с изчисленията, поне за мен...
Пробвай и ще видиш невероятни разминавания ;)
 
  Нека да дадем доказателства и после "дернек"

Горе написаното от теб Ctah, пак трябва да се редактира, и то ето така, защото празните редове са пространство, а то е кът, така че:
Произлезли сме от физиката, но ако започнем да смятаме 2х2, ще има да си смятаме до безкрай, нали?
Нали всяко начало си има край, тоест  учили са ни на  нещо гнило!
  Радико, опитите нямат нищо общо с изчисленията, поне за мен...
Пробвай и ще видиш невероятни разминавания ;) 
  Нека да дадем доказателства и после "дернек"
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 10:40:38 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Супер акумулатор на база вакуумен кондензатор !!!
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2012, 10:39:56 am »
Само в "ютуб" има 713,000 клипа при търсене за "free energy" Огромна част от тях са направени от шарлатани. Друга също не малка част е от хора, които си вярват, но са на погрешен път. Очевидно е, че за да оборя всички с експерименти ще ми е нужен целия живот на няколко десетки членове на нашия скромен форум. А това значи, че алгоритъмът проба грешка тук не е подходящ за приложение, затова не ми приказвайте
Цитат
Нека да дадем доказателства и после "дернек"
или подобни, които съм виждал в много публикации. Механичното повтаряне на чужди експерименти или глупости винаги те държи на ниво ПОВТОРИТЕЛ
Цитат
Докато вървиш по пътеки няма да откриеш нищо ново
.
Смятам, че е дошло време за промени, затова засега ще поспра малко да пиша докато ми се избистрят нещата. Искам да предложа за обсъждане идеите който ми се въртят в главата.
Дано да има хора, които да ме подкрепят.
   
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 10:44:03 am от Maistora52 »