Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Нов метод за отопление на д-р Константин Тренчев

<< < (2/18) > >>

CPU:
Ефективността явно не е известна и на авторите. За мен е леко смущаващо да се говори за евтино отопление, без да се казва каква мощност се отделя за загряване на водата. Говори се за температури, което пак е нещо, но много далеко от евтиното отопление.

valex:
Щом Тренчев е там значи всичко е наред :) :) :)

Радeв:
Много на бързо си позволих да направя една установка с подръчни материали и да изследвам ефекта.
1. Първо пробвах с автомобилната бобина, която през диод зарежда високоволтов кондензатор. Имаше църкане, пъркане, пращене - нищо необичайно защото няма нужната мощност.
Поиграх си доста да осигуря разрядник между двете струйки без да се сливат, но няма как. В момента, в който подам напрежение струите се сливат....
2. Пробвах с неонов трансформатор - мощността се оказа ниска.
3. С трансформатор от микровълнова, там вече имах затопляне на водата и припукване.
Нещо не ми се получи с грец-а - гореше предпазител, но когато го изправих само с един диод нямаше затопляне на водата /всъщност 9 диода по 1kV в матрица 3x3/. Което подкрепя идеята на EDM electronics, за бързовара... :)

П.С. Според мен сливането на струите е вредно. За да се използват, струите след изтичане трябва да не оттичат в отделни кръгове. Малко заиграване със струите и всеки може да докара резултата от видеото. ;)

Seeker:
От анализа на видяното по репортажа се разбира следното:
1. Мерената активна мощност е 2200 Вт.
2. Пълната мощност 2900-3000 ВА
3. Капацитета между двете струи вода е  0,757 пФ
4. Формата и цвета на плазмата са характерни за нискотемпературен (3.5-4 хил С) и високочестотен плазмен шнур.
Най-вероятно двете струи са от дестилирана вода или са електрически разделени в два отделни помпени кръга. Капацитета между двете струи е включен в трептящ кръг заедно с повишаващата намотка и са настроени на някаква резонансна честота или имат адаптивен генератор. Формата на двете струи и тяхното разположение напомнят на ефекта с бягащия разряд по два  проводника в V-образна конфигурация.
Интересно ми е какво е участието на Доктора, сигурно е давал вещи указания на Инженера!  Спомням си как преди време Доктора пак се беше прилепил към някакви торсионни отоплители с голямо КПД. Това доказва правилото, че ако искаш да се чуе за теб, трябва да имаш политик в екипа си.

EDM electronics:
Радев, браво за ентусиазма ти, но още теоретично опитът ти е обречен на неуспех. Иска се голяма мощност!
Вчера мислех как най-бързо и евтино да получа 2000 - 3000 V с мощност 3 kW. Първо ми дойде идеята с мрежов умножител, но ми се струва, че с N на брой умножения, ще трябват много големи кондензатори за тази мощност. Накрая осъзнах, че най-лесният начин е с инвертор. Проблем обаче е това високо напрежение. Трансформаторът трябва да е със специално изпълнение - на секции  и с дебел хостафан.
По-лесен вариант е използването на няколко трансформатора на инвертора, вързани последователно, така хем ще има достатъчно място за проводника и изолацията, хем няма да прехвърли искра, я между проводниците, я да пробие в сърцевината.  А при тая мощност си е доста опасна работа.
Хубаво е, ако се правят опити и се получи плазма, да се провери, дали няма рентгеново излъчване при тия разряди, да не стане някой жертва на науката, като Мария и Пиер Кюри.
И на последно място, ако с това изобретение се образува единствено Браунов газ и неговата енергия не надхвърля вложената за добива му, не мисля, че ще има обществен интерес. На мен лично Браунов газ не ми трябва, но пък евтина енергия........ ;D.
Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия