Автор Тема: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.  (Прочетена 60735 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #45 -: Ноември 30, 2020, 10:34:46 pm »
Виждал съм по сайтовете за 3D модели схеми за разпечатване с 3D принтер на подложки за Родинова намотка - да се намотава жицата върху пластмасовата основа.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #46 -: Декември 01, 2020, 12:20:33 pm »
Някой в форума знае ли как се прави родинова намотка.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #47 -: Декември 01, 2020, 04:11:38 pm »
Някой в форума знае ли как се прави родинова намотка.
Виж какви картинки и клипчета излизат тук: https://www.google.com/search?q=rodine+coil&oq=rodine+coil&aqs=chrome..69i57j0i13l2j0i13i30l5.23629j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 , явно трябва подложка върху която да се намотава жицата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #48 -: Декември 01, 2020, 04:48:36 pm »
Хък, видях и снимки и клипчета. Обикновенна бобина си е, даже и продават такива трансформатори с ториадални намотки, казват че били по ефективни от обикновените в трансформирането на ел енергия, демек с по малки загуби. А за Водин и неговата екзотична математика и торове, ами какво да кажа, мистика и окултизъм и нула наука.  :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #49 -: Декември 01, 2020, 05:23:14 pm »
Допускам, че и формата на полето при тези намотки може да е по-различна. Май и за двигател да се ползва(за статора).

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #50 -: Декември 01, 2020, 05:48:02 pm »
Някой в форума знае ли как се прави родинова намотка.
при положение че се интересувате от това, гледайте видеата на Родин и си преценете сам. В крайна сметка това е само теория, и както знаем (или поне някои от нас осъзнават) всяка теория може да се интерпретира по много начини, и така направата на Родинова намотка е определена реализация/интерпретиране на тази теория. Защо решавате да следвате интерпретациите на други хора в това отношение. Запознайте се с теорията на Родин и си направете ваша смислена имплементация, та в крайна сметка в последствие, когато най-вероятно не постигнете това което си мислите (каквото и да е то), да не обвинявате другите, а да се сърдите на самия себе си или на Родин че ви е подвел.

Но преди да се задълбаете в тази дупка, погледнете и критиките към неговото виждане ( като тази: https://www.youtube.com/watch?v=jWHsJNm-gUM ). Цялата Родинова идея, и обяснения, се базира на работа с 10-тичната броична система. С това не казвам че не може да се видят някакви интересни ефекти с намотка конструирана като тороид, което представлява динамична натурална организация на флуид, при която има най-малък импеданс от средата, в която тази динамична форма съществува ( и което всъщност Родиновата намотка копира ), но това не означава че неговата "геометрична" логика. базирана на тези числа, е правилна. В крайна сметка, теоретично, има безкрайно много броични системи, като надявам се да сте запознат с това, защо 10-тичната трябва да е някакво изключение.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #51 -: Декември 01, 2020, 06:21:44 pm »
Аз не знам какво му се връзвате на технократа, той през живота си не е виждал намотъчна тел, и дори една бобинка не е навил, тръгнал да прави намотка на Родин. А там се изискват професионални познания.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #52 -: Декември 01, 2020, 07:09:27 pm »
Аз не знам какво му се връзвате на технократа, той през живота си не е виждал намотъчна тел, и дори една бобинка не е навил, тръгнал да прави намотка на Родин. А там се изискват професионални познания.

Трол я се скрий, ти пък не можеш да си вържеш обувките, ама се обаждаш.  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #53 -: Декември 01, 2020, 07:11:49 pm »
при положение че се интересувате от това, гледайте видеата на Родин и си преценете сам. В крайна сметка това е само теория, и както знаем (или поне някои от нас осъзнават) всяка теория може да се интерпретира по много начини, и така направата на Родинова намотка е определена реализация/интерпретиране на тази теория. Защо решавате да следвате интерпретациите на други хора в това отношение. Запознайте се с теорията на Родин и си направете ваша смислена имплементация, та в крайна сметка в последствие, когато най-вероятно не постигнете това което си мислите (каквото и да е то), да не обвинявате другите, а да се сърдите на самия себе си или на Родин че ви е подвел.

Но преди да се задълбаете в тази дупка, погледнете и критиките към неговото виждане ( като тази: https://www.youtube.com/watch?v=jWHsJNm-gUM ). Цялата Родинова идея, и обяснения, се базира на работа с 10-тичната броична система. С това не казвам че не може да се видят някакви интересни ефекти с намотка конструирана като тороид, което представлява динамична натурална организация на флуид, при която има най-малък импеданс от средата, в която тази динамична форма съществува ( и което всъщност Родиновата намотка копира ), но това не означава че неговата "геометрична" логика. базирана на тези числа, е правилна. В крайна сметка, теоретично, има безкрайно много броични системи, като надявам се да сте запознат с това, защо 10-тичната трябва да е някакво изключение.

Ти пък пишеш цели "фермани" само за да изглеждаш че си много умен, отколкото си в действителност ;D

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #54 -: Декември 01, 2020, 07:37:43 pm »
Около основния проводник, навиваш 6 намотки от същото сечение. Във вид на сплетена коса (на девойка)  ;)
 Но за какво ти е тази намотка, не знам.
П. П. Има значително  повишение  на КПД. Но СЕ там няма.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #55 -: Декември 01, 2020, 08:15:58 pm »
Около основния проводник, навиваш 6 намотки от същото сечение. Във вид на сплетена коса (на девойка)  ;)
 Но за какво ти е тази намотка, не знам.
П. П. Има значително  повишение  на КПД. Но СЕ там няма.

Нали обясних в по горните ми постове с диалога с радико за какво ми е тази намотка. Нали Радико  постна това " Неочаквано развитие по въпроса поне според мен. Преценете сами вие за какво става дума, но според мен въпреки, че избягват конкретната дума "Абха" или "Родин" точно за това иде реч. Предполагам оправданието е "патентна тайна"
https://www.livescience.com/amp/magnetic-fields-created-from-afar.html " Та искам да експериментирам и проверя дали се получава "извънгабаритно магнитно поле", този термин аз го определих, но означава че около намотката трябва да се възбуди вторичен статичен източник на магнитно поле, в чиято координатна система липсва материален носител, демек магнит или бобина. Аналогия правя с воден вихър получен от завъртане на перка във вода, перката е матерният носител на вортекса, но около него възникват вторични микро вортекси следващи от основният вортекс, чиито центрове не съвпадат с този на основният. Схващаш нали за какво ми е намотката. Понеже Радико спомена че само с родинова намотка може да се направи експеримента.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #56 -: Декември 01, 2020, 09:02:17 pm »
Да получава се  по високо магнитно поле(вихрови токове). Метал детекторите с такива намотки, са по добри от обикновените намотки.
 Но това зависи от принцпа на мет. детектора.
 

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #57 -: Декември 01, 2020, 09:53:28 pm »
Да получава се  по високо магнитно поле(вихрови токове). Метал детекторите с такива намотки, са по добри от обикновените намотки.
 Но това зависи от принцпа на мет. детектора.

Добре де, но във въздушна среда около бобината възникват ли вихрови токове ?, ами във вакуум ще възникнат ли пак, от такава бобина, ако възникват значи тока не е движение на електрични заряди, защото във вакум няма такива.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #58 -: Декември 01, 2020, 10:02:23 pm »
Грешката е в изразяването на МТМ.
Не става дума за вихрови токове а за вхрово магнитно поле. Има една тъничка разлика в двете.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #59 -: Декември 02, 2020, 09:00:48 am »
Грешката е в изразяването на МТМ.
Не става дума за вихрови токове а за вхрово магнитно поле. Има една тъничка разлика в двете.

Радико, то всяко магнитно поле около соленоид , или магнит, е торообразно, и ако му се придаде динамика, става прост вихър с геометрия на тор.