Автор Тема: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.  (Прочетена 59429 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2020, 06:15:24 pm »
От всичкото написано ми стана ясно че се получава обърнато магнитно поле. Силовите линии не изхождат и не захождат в източника, а извън него, в някаква празна точка от пространството. Дали съм разбрал правилно Радико.
Ами и аз това ц
Горе долу разбрах, по точно, че интензитета на полето е по висок в точка по далечна от намотката от колкото в точка по близка до намотката и разположена между намотката и по далечната точка.
Това обяснява някой клипове в тубата в които демонстрират изстрелване на магнит от средата на намотката.
epwpixieq-1  както винаги навлизаш в дребнави подробности. Естествено, че не е баш така както го твърдят, всички спестяват важните неща.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2020, 06:56:18 pm »
Ами и аз това ц
Горе долу разбрах, по точно, че интензитета на полето е по висок в точка по далечна от намотката от колкото в точка по близка до намотката и разположена между намотката и по далечната точка.
Това обяснява някой клипове в тубата в които демонстрират изстрелване на магнит от средата на намотката.
epwpixieq-1  както винаги навлизаш в дребнави подробности. Естествено, че не е баш така както го твърдят, всички спестяват важните неща.

Този ефект, ако реално съществува а не е поредният фейк, не може ли да се ползва по някакъв начин за установката която неотдавна ти се въртеше в главата, и в моята, ама не си спомням в коя тема беше. Я си спомни, черта едни работи на хартия, с някакъв магнит дето подминава друг успоредно, и силите не били еднакви при отлепяне на магнитите, перпендикулярно по посока отколкото успоредно. Стигаше до заключението че това може да даде жадуваната СЕ.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #32 -: Ноември 26, 2020, 07:03:11 pm »
Не знам Технократ. Може да може може и да не може. Когато ми светне идеята в главата ще я споделя. За сега мога да кажа само:
Не знам. Иначе определено не е измислица според мен.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2020, 08:21:28 pm »
Не знам Технократ. Може да може може и да не може. Когато ми светне идеята в главата ще я споделя. За сега мога да кажа само:
Не знам. Иначе определено не е измислица според мен.

Не разбрах обаче как този ефет се получава, с какви намотки, може ли да се направи в гараж. Мисля че не казват подробности и крият, как се постига ефектът. Не вярвам да е сложна установката за постигането на този "извънгабаритен магнитен ефект". Така поне аз го определям.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #34 -: Ноември 29, 2020, 02:43:11 am »
Доколкото разбрах в цилиндър от намотана  кръгово жица слагат по оста в средата проводник и пускат ток.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #35 -: Ноември 29, 2020, 09:05:07 am »
Доколкото разбрах в цилиндър от намотана  кръгово жица слагат по оста в средата проводник и пускат ток.

Мисля да го експериментирам. Само как да разбера формата посоката и мястото на магнитното поле което ще се образува. С магнитен тестер ще покаже ама формата и дали магнитното поле ще се получи извън намотката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #36 -: Ноември 29, 2020, 09:30:32 am »
Технократ въобще не е сложно но си е доста време скучен и еднообразен труд. Точно както повечето неща в науката.
Взимаш няколко листчета магнитен индикатор и започваш. Трябва ти намотката стойки за листчетата и камера и после хиляди снимки аре нека да са стотина при различни места на индикаторната хартия. После ваичко в компютъра за да се систематизира примерно на финала се вкарва в Ексел за да генерира диаграма. Освен това може да се ползва за по прецизно и уред за мерене интензитета на полето с датчик на хол. Такъв мисля, че Бат Ванко имаше.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #37 -: Ноември 29, 2020, 10:02:57 am »
Технократ въобще не е сложно но си е доста време скучен и еднообразен труд. Точно както повечето неща в науката.
Взимаш няколко листчета магнитен индикатор и започваш. Трябва ти намотката стойки за листчетата и камера и после хиляди снимки аре нека да са стотина при различни места на индикаторната хартия. После ваичко в компютъра за да се систематизира примерно на финала се вкарва в Ексел за да генерира диаграма. Освен това може да се ползва за по прецизно и уред за мерене интензитета на полето с датчик на хол. Такъв мисля, че Бат Ванко имаше.

О кей Радико, мисля да се постарая да извърша експеримента по празниците че има много свободно време.Само като снимам листчетата с камерата и ги вкарам в компа, не знам как се работи с програмата ексел, за да се направи диаграмата. Всъщност диаграмата какво ще показва от множеството направени снимки на конфигурацията на магнитното поле.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #38 -: Ноември 29, 2020, 09:01:48 pm »
Направи намотката и ако нямаш такава хартия отивам в Прамиз взимам и ти я пращам по еконт или спиди подарък от мен да се включа и аз във експеримента с каквото мога.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #39 -: Ноември 30, 2020, 12:32:02 am »
Направи намотката и ако нямаш такава хартия отивам в Прамиз взимам и ти я пращам по еконт или спиди подарък от мен да се включа и аз във експеримента с каквото мога.

Имам я намотката върху PVC тръба, с около 2 сънтима диаметър, намотките не ги броих ама са много от жица като косъм. Правех я за един друг експеримент със тесла електричество, но не се получи. Та намотките са повече от 100 върху тръбата с много тънка медна жица. Мисля да прекарам един проводник през тръбата с диаметър около милиметър, и да пускам ток регулиран с реостат, ама върти ми се в акълъ как да меря магнитното поле. Сега тока променлив ли е или постоянен трябва да бъде. Постоянен не значи такъв, щото може да е на импулси които не си менат посоката. Мога и такъв да направя с импулсен трав за LED  осветление. Най важното е за мен, да открия извънгабаритно магнитно поле. Демек силовите му линии да не изхождат и захождат в соленоида от намотките върху тръбата, а да са извън него. Това може ли да се разбере чрез магнитна хартия, то не е хартия ами индикатори на магнитно поле, знам ги продават такива в примаз, като полупрозрачна слюдоподобна и огъваща се полиестерна материя, като ги поднесеш към магнит и потъмняват там където полето е най гъсто. Та с това трябва да покаже нещо като потъмняване но извън соленоида, поне така аз си представям визуално нещата които ще са следстзие на опита.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #40 -: Ноември 30, 2020, 10:20:17 am »
Няма да стане с намотка върху пвц тръба. Трябва ти намотка върху тороид и то изпълнена по точно определен начин. Ето ти тука един блог в който като гледам има страшно много плява та не се задълбавай много много ама там е обяснено за стъпката на намотката. И как трябва да изглежда.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #41 -: Ноември 30, 2020, 10:33:44 am »
Няма да стане с намотка върху пвц тръба. Трябва ти намотка върху тороид и то изпълнена по точно определен начин. Ето ти тука един блог в който като гледам има страшно много плява та не се задълбавай много много ама там е обяснено за стъпката на намотката. И как трябва да изглежда.

Къде е блога.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #42 -: Ноември 30, 2020, 08:06:06 pm »
http://paraatmajiwaatmavedaanta.blogspot.com/2017/08/blog-post_89.html?m=1   
Забравил съм да го пейстна ето го.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #43 -: Ноември 30, 2020, 09:12:07 pm »
Няма да стане с намотка върху пвц тръба. Трябва ти намотка върху тороид и то изпълнена по точно определен начин. Ето ти тука един блог в който като гледам има страшно много плява та не се задълбавай много много ама там е обяснено за стъпката на намотката. И как трябва да изглежда.

В този блог нещата бият повече на окултизъм отколкото на наука. Там се обяснява за някаква екзотична математика, която не разбирам, но извадих цитат пряко свързан с намотката.

Родин заслужава повече внимание. Изобретател е на така-наречените Родинови намотки - това е тороидна медна намотка от медна жица, която следва числовите редици от числовата таблица. За сега... тази намотка не върши нищо... Използва се като учебен инструмент, защото в нея са събрани повечето от електрическите аномалии в науката - може да демонстрира която и да е от тях. Но за сега никой не е впрегнал Родиновата намотка в нещо по-съществено.
Въпреки че по разработките на Родин се строи първата атомна електроцентрала в САЩ с тороидна форма на генераторите. Това е най-скъпият проект за АЕЦ в историята до сега.
Въпреки че намотките на родин спестяват 30% от медта на коя да е конвенционална намотка, което е огромен ресурс.
Въпреки че Родин работи съвместно с НАСА, по настояване на НАСА, в посока изграждане на нов тип двигатели.


Но не обясняват как се прави, тороид зная какво е, геврек е, ама намотките, се правели по някакви числови редици, пък не обясняват нищо. Ако имаш някаква идея, може да ме насочиш как да изработя намотката :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.
« Отговор #44 -: Ноември 30, 2020, 10:14:49 pm »
Ми аз ти казах да не четеш твърде внимателно щот е пълно с глупости, е ти си се убедил.
Значи намотката се прави точно върху геврек. Само че не редиш витките плътно една до друга както е при тороидалните трансформатори ами със много дълга стъпка така че няколко витки с проводник да обиколят целия геврек. Във въпросния блог има снимки на които е видно горе долу колко витки правят пълно завъртане около геврека. Като гледам има доста различни мнения по този въпрос всеки си измисля някакви негови си правила. Комай преобладава мнението, че трябва да се обиколи геврека с 3,14 витки или броят им да е равен на някакво друго "вълшебно" число. Според мен без експерименти нищо няма да се разбере. А и в началото на темата има една две снимки на въпросната намотка. Освен това в тази последната статия учените твърдят, че са поставили намотка с прави успоредни проводници вътре във сърцевината на тороида. Демек имаме две намотки. Успех в начинанието.