Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

ABHA намотка на Daniel Nunez - unification coil.

<< < (12/13) > >>

технократ:

--- Цитат на: MTM в Декември 01, 2020, 07:37:43 pm ---Около основния проводник, навиваш 6 намотки от същото сечение. Във вид на сплетена коса (на девойка)  ;)
 Но за какво ти е тази намотка, не знам.
П. П. Има значително  повишение  на КПД. Но СЕ там няма.

--- Край на цитат ---

Нали обясних в по горните ми постове с диалога с радико за какво ми е тази намотка. Нали Радико  постна това " Неочаквано развитие по въпроса поне според мен. Преценете сами вие за какво става дума, но според мен въпреки, че избягват конкретната дума "Абха" или "Родин" точно за това иде реч. Предполагам оправданието е "патентна тайна"
https://www.livescience.com/amp/magnetic-fields-created-from-afar.html " Та искам да експериментирам и проверя дали се получава "извънгабаритно магнитно поле", този термин аз го определих, но означава че около намотката трябва да се възбуди вторичен статичен източник на магнитно поле, в чиято координатна система липсва материален носител, демек магнит или бобина. Аналогия правя с воден вихър получен от завъртане на перка във вода, перката е матерният носител на вортекса, но около него възникват вторични микро вортекси следващи от основният вортекс, чиито центрове не съвпадат с този на основният. Схващаш нали за какво ми е намотката. Понеже Радико спомена че само с родинова намотка може да се направи експеримента.

MTM:
Да получава се  по високо магнитно поле(вихрови токове). Метал детекторите с такива намотки, са по добри от обикновените намотки.
 Но това зависи от принцпа на мет. детектора.
 

технократ:

--- Цитат на: MTM в Декември 01, 2020, 09:02:17 pm ---Да получава се  по високо магнитно поле(вихрови токове). Метал детекторите с такива намотки, са по добри от обикновените намотки.
 Но това зависи от принцпа на мет. детектора.

--- Край на цитат ---

Добре де, но във въздушна среда около бобината възникват ли вихрови токове ?, ами във вакуум ще възникнат ли пак, от такава бобина, ако възникват значи тока не е движение на електрични заряди, защото във вакум няма такива.

Радико:
Грешката е в изразяването на МТМ.
Не става дума за вихрови токове а за вхрово магнитно поле. Има една тъничка разлика в двете.

технократ:

--- Цитат на: Радико в Декември 01, 2020, 10:02:23 pm ---Грешката е в изразяването на МТМ.
Не става дума за вихрови токове а за вхрово магнитно поле. Има една тъничка разлика в двете.

--- Край на цитат ---

Радико, то всяко магнитно поле около соленоид , или магнит, е торообразно, и ако му се придаде динамика, става прост вихър с геометрия на тор.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия