Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Push pull 220VAC-40VDC

(1/4) > >>

erolchy:
Здравейте.
Решил съм да направя едно импулсно захранване с тази схема като се чудя вместо тези транзистори какви да сложа и трябва ли допълнителни промени по схемата, а и дали изобщо е възможно тази схема да я използвам, естествено ще сложа и друго трафче на изхода и ще изправя подаваното напрежение на входа.
Та искам от 220V да направя 2x25V с мощност не по малка от 60-70W. Ако не мога да използвам тази схема тогава се надявам някой ако знае подходяща схема да сподели и също много бих се радвал ако някой ми даде и някаква литература в областта за да се запозная по подробно с нещата..
Надявам се все някои да помогне и да не обижда, ако схемата ми и това което искам да направя с нея е някаква глупава идея получила се от некомпетентност в областта...  :)

erolchy:
Благодаря ви. Тази схема я взех от един приятел бях си правил нагревател и за това не знаех от къде е и как да я търся извинете за това че не съм постнал поста където трябва. За напред като не съм сигурен ще ви питам :)

getca:
Въпросната схема не е никакъв FLYBACK, колеги, което преведено значи еднотактен обратен преобразувател. Става въпрос за автогенериращ PUSH-PULL или двутактен прав преобразувател (тегли-бутай). Принципа на работа на двата типа импулсни преобразуватели са коренно различни. Та поради явното противоречие със заглавието на темата не е лошо да се коригира, да не ни помисли някой за неграмотници, четейки написаното.
В допълнение, колега erolchy, въпросната схема не е подходяща за преобразуване на изправеното мрежово напрежение. За посочената от теб мощност спокойно може да реализираш еднотактен обратен стабилизаран преобразувател с минимум разход на елементи - ШИМ контролер, траф, мощен ключ и няколко елемента плюс изправители и филтри. Подходящи чипове може да намериш по магазините за електроника без проблем, а каталожните данни в Мрежата.

erolchy:
А разполагате ли с някаква схема, защото не съм сигурен какво точно да търся ?

erolchy:
Тази защита става ли която съм очертал в кръгчето_, а и намерих една схема и се чудя дали ще се получи ето я и нея_


От администратора:
Първа забележка за правописа! При втора и трета ще има санкции.
Имай предвид, че форумът не е за начинаещи. Въпросът за "защитата" не е ясен.

С всички схеми става, стига да са грамотно изпълнени и да се знае как действат. В предния пост ти бях дал няколко добри схеми. Прикачените в този пост са НЕГРАМОТНИ.

Смятането на трансформаторите става с програми, качени в съседен пост.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия