Автор Тема: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател  (Прочетена 22860 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Дотук, добре! Като това, което е репликирал ей тоя хубавец от ей този линк: http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ&feature=related
Снимката е от същия клип.
Според нещастният ми английски, първата конструкция е на Gardner D. Hiscox, от 1927 год.
В момента съм подготвил всички чаркове, включително и две гюлета - едното е 2 кила, а другото 5!!!
Ами писна ми да си играя на моделчета и разни сачмички.... Сглобявам направо "чудовището". И ще стане хибрид, та знае ли се!!!
Обръчите (шейни) за гюлето са с фи 70см. Магнита ми е 80 кг... (държи ме залепен за тръбата на простора!!!)...
Като стане, продължавам нататък!
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:27:31 am от Maistora52 »

to6o-2101

  • Гост
Колега, опитай преди големия мащаб няколко по-малки, точно в тая установка си мисля, че сачмата и колелото са със специално подбрани размери, както и разположението на магнита. Ако имаш възможност опитай с едно и също топче но с различни диаметри колела и виж кое ще е най-удачно за големия "дзвер"  ;D
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:28:21 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Това което забелязвам е, че сачмата се установява в някакво неуравновесено състояние и се получава нещо като резонанс. Струва ми се, че точно това състояние е тайната на постановката.
Иначе Маисторе и аз съм на мнението на Тошо: Полека с гюлетата 
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:29:01 am от Maistora52 »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Аз съм малко скептично настроен, че ще се завърти, защото топчето натиска окръжността настрани, по посока на магнита. Но възможно е и да греша, даже много ще се радвам ако греша. Ще чакам с нетърпение резултата от опита.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Междувременно пробвах точно с гюлетата, направо върху наличните обръчи (фи 70см) от разкошна неръждавейка - дето магнит не я лови въобще. Ситуацията е следната:
Конструкцията ми става почти два пъти по-голяма от показаната. Принципът, който задейства завъртането на колелото е, че тежестта на сачмата (гюлето) има вектор надолу (гравитация), като в същия момент магнитът тегли (привлича) сачмата встрани - колкото е по-нависоко топчето, толкова по перпендикулярен на гравитационния е векторът на привличането от магнита. Топчето обаче е със свободно въртене и му трябва само незначителен импулс за да се завърти - побутваме колелото в съответната посока, и така - в същото време леко изтегляме магнита нагоре по окръжността - и топчето (гюлето) тръгва след него вече въртейки се. Сборният вектор е този, който върти колелото, понеже то е на ос и не може да тръгне по посока на магнита. Сборният вектор зависи от позицията (височината по дъгата на окръжността) на топчето, теглото му и силата на привличане на магнита.
От двете гюлета, по-добре се държи по-малкото (от 2 кг) - според силата на магнита, който имам. Изкачва се почти на една педя височина от земята. По-голямото гюле не може да се изкачи нагоре по дъгата на колелото, и тягата му е в пъти по-слаба от това на по-малкото гюле, защото магнита го изпуска ако го издигна по-нависоко. За 5 кг гюле трябва магнит с коерцитивна сила на отлепване поне 120-150 кг. А в наличност имам 80 кг. магнитна сила.
Магнита го монтирах на едно колесарче с 4 лагерчета - така мога да регулирам приближаването и отдалечаването му до/от гюлето, и в същото време да го изтеглям нагоре по дъгата на колелото и така да ускорявам въртенето. Всичко това стана ясно при грубата сглобка. Сега натъкмявам всички детайли и след 3-4 дни чакайте резултати, снимки и клип.
И Нека Силата бъде с Нас!
« Последна редакция: Април 26, 2012, 09:21:36 pm от Maistora52 »

koko_g

  • Гост
Здравей, Майсторе!
Браво за ентусиазма. Аз също бих пробвал, макар, че съм малко скептично настроен.
Всъщност въртенето на колелото идва от въртенето на топчето!?
Дали няма да има по-голяма мощност ако топчето е покрито с гумен слой например, за по-добро сцепление?
Или лента по вътрешната периферия на колелото?
Успех от мен.
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:30:14 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Взимаш ми думите от устата koko! Не само по-голямо ще е сцеплението между колелото и гюлето (топчето), но и по-тихо ще стане въртенето, защото голямо дрънкане става. Има такива топки - отвътре метални, а отвън покрити с някакъв каучук. А като се сложат и тънки каучукови ленти на колелото - от вътрешна гума на велосипед или лек автомобил и става трепач. Обаче аз нямам чак такива екстри. Важно е сцеплението!
Иначе аз съм най-голям скептик от всички, обаче добронамерено! И пробвам ако се усъмня в нещо.
« Последна редакция: Април 26, 2012, 09:16:15 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Това е книгата на Gardner D. Hiscox, цитирана във филма.
Патентът се намира на стр. 368 под номер 921

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
"Нищо ново под слънцето!" - както казва древният грък. Под въпрос е, КОГА магнитните устройства са били включени в списъка на "невъзможни" вечни двигатели"? И кога и кой е изчислил, че съвременните NeFeB магнити запазват до 90% от коерцитивната си сила в границите от 400 години?
Иначе в книгата, пусната от сър Oneman в горния линк, има цял раздел (последния) с Perpetuum Mobile устройства, от които 4-5 си заслужават вниманието. Има и други много шик устройства в другите раздели.
Ето и снимчица на въпросното магнито-гравитационно устройство (за тези, на които не им се тегли цялата книга) - чийто патент е от далечната 1823год!!! - или както казва един съвременен български "гений" (Пегъзи Мудов) - "Къде съм АЗ, къде сте Вий?!"- от далечната 2012 година!!!
Благодарности за Oneman!
« Последна редакция: Април 28, 2012, 08:25:58 am от Maistora52 »

Marto

  • Гост
Аз мисля че системата се задвижва по следния начин:
1. Топката е по-ниско от магнита;
2. Под действието на магнита тя преодолява земното притегляне и буквално отскача нагоре по посока на най-близката позиция до магнита;
3. Достигайки тази позиция, тя се удря в улея (колелото) в мястото където е най-близо до магнита и силите на привличане са най-големи;
4. Поради наклона на улея и поради двете сили - привличането на магнита и инерционната сила която е придобита в следствие на отскачането, топката продължава да се движи още малко нагоре по улея, но този път тя не прелита, а се върти, триейки се в улея, а той самият я увлича надолу, но съвсем малко (поради свободното и въртене) и точно това е момента в който топката се опитва да спре колелото;
5. Следва момент в който инерционната ѝ сила изчезва, а вместо нея надделява гравитацията, която до този момент е била преодоляна. В този момент топката спира движението и въртенето си;
6. Под действието на магнита и земното притегляне, а също и въртенето на колелото, тя тръгва надолу, но този път без да се върти и плътно прилепнала към улея. Именно в този момент тя завърта колелото. (Възможно е в първия момент при тръгването си надолу да се завърта, което внася допълнителна, но малка съпротива на колелото поради свободното ѝ въртене);
7. Движението надолу е в синхрон с колелото (това би могло да се нарече резонанс, за който някой спомена). В един момент обаче топката започва да се отдалечава от магнита. Поради привличането му тя се притиска все по-малко към улея, гравитацията е нищожна в сравнение със силата на магнита и... тя отлита обратно нагоре. Goto точка 1.


Ако всичко това е вярно, то изводите са лоши защото излиза, че това е една машина, която има силата да завърти колелото и да го върти "вечно" (докато се скапе магнита), но.. нищо повече. Най-малкия товар, да не говорим за свързан генератор ще спре колелото.
Дори маховик да има (а това е задължително) пак няма да има такава сила.
Дори да се направи система от много такива колелета за да въртят един генератор, пак няма да е достатъчно.
То веднага ще се разбере - ако колелото спира от най-малкото докосване с ръка...

Мисля че ще се получи като онази система с антената високо в небето която успява да светне една малка лампа. Свободна енергия е - да, но човек много бързо разбира, че за да получи само няколко киловата ще са му нужни много декари земя (небе). ДАНО да не съм прав и ДАНО тази машина да има сила да завърти генератор.

Трябва да се отбележи и нещо много обнадеждаващо, което се вижда към средата на филмчето - системата е в състояние да тръгне сама - без помощ от страна на човека (без завъртане с ръка както прави в началото на филма) - само като се приближава магнита и тя сама тръгва. Значи все пак има повече силица в нея в сравнение с другите подобни.

Искрен успех ти пожелавам!

Между другото  - тази машина (ако тръгне) може да се използва като основа за други машини като Тестатика, на които им трябва по-малко сила за да се въртят (знам че Тестатика се самозавърта, но само като пример я давам).
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:34:29 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Достатъчно е само да се върти безконечно... това ще докаже наличието или по скоро развързването на енергията на магнита.

kemih

  • Гост
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #11 -: Септември 11, 2012, 08:45:31 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ&feature=related
Това е нещо много интересно. :)

velstar

  • Гост
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #12 -: Септември 11, 2012, 09:51:25 pm »
 ;D Хитро измислено, ама фалшиво! Няма как да се завърти колелото, като е привлечена сачмата от магнита. То, по тази логика трябва да се върти и от земното привличане, то е еквивалентно. Ако се  пресметнат векторите, които се заключват между сачмата, магнита и земята, ще  се установи, че векторът на привличането към магнита е най голям, следователно колелото би се завъртяло в посоката в която се привлича и сачмата.
Това е много глупаво скалъпен фалшификат. Погледнете стойката, на която се държи оста на колелото. Идеален кожух за пъхане на ремък в него!  ;)
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 07:17:58 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #13 -: Декември 10, 2012, 11:49:23 am »
...
Всичко това стана ясно при грубата сглобка. Сега натъкмявам всички детайли и след 3-4 дни чакайте резултати, снимки и клип.
И Нека Силата бъде с Нас!

Майсторе,  много дълги излязоха тези 3-4 дни  ;)  (това в кръга на шегата).
Би ли споделил до къде стигна с това устройство и има ли смисъл да се пробваме да го репликираме.
Има ли шанс за някаква полезна мощност от него?


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Модел на магнито-гравитационен хибриден двигател
« Отговор #14 -: Декември 10, 2012, 12:50:09 pm »
Не ще "пуста" Сила да завърти джаджите...
Пробвах с три различни диаметри на обръчите - 77 см, 45 и 33см.
Пробвах с гюлета от 5кг, 3 кг. и 850гр. и сачми от 50гр и 30гр,
Пробвах с магнити от 85кг, 13кг, 3кг и 200гр.
Всичко това във всякакви комбинации.
Резултати: след голяма лична пауза в разработките (бях зает с глупости) се получи следното преди две-три седмици (средата на Ноември):
Магнитите винаги изпускат желязната сфера. Причините според мен са чисто механични - иска се абсолютна гладкост на обръчите и самото топче, сачма или гюлле.
Към показаната на оригинала конструкция, добавих мое конструктивно подобрение - "шейничка" на която се поставя магнита, "вързана" с лагери от двете страни на въртящата се ос, която отделно си лагерува на свои лагери - така отпада проблема с клатушкането и промяна на разстоянието между магнита държан в ръка и топчето... Всичко е стабилно, на точно определено разстояние и "шейничката" с магнита може да се издърпва (повдига) плавно, за да увлече топчето по-нагоре по обръча, за да се завърти по-силно (по-бързо).
Уви! Топчето (всички големини) се люшка напред-назад най-отдолу на обръчите и дори и с помагане (завъртане на ръка на обръчите до успокояване въртенето на топчето), то или залепва в най-близката точка до магнита, или изпада назад (надолу) към Долна Мъртва точка.
Не отхвърлям идеята, но дори и с най-добрите си (като налични) джаджи - не тръгна.
НЕ ТРЪГНА! Но продължавам да мисля, че е възможно...
Въпрос на перфектна стругарска работа и перфектен магнит.