Автор Тема: Резонансен кръг при HHO клетка  (Прочетена 5883 пъти)

iliyansky

  • Гост
Резонансен кръг при HHO клетка
« -: Септември 15, 2012, 03:54:43 pm »
Здравейте, един познат ми вметна идеята за повишаване на тока при водородна суха клетка, като тя бъде включена в резонансен кръг. Самата клетка (ламелите и електролита) е един вид кондензатор, на който паралелно може да бъде вързана бобина която да резонира и при подаване на постоянен трептящ електрически сигнал да бъде повишен тока в затворения кръг.
П.С.: Подавам електрически сигнал във форма на правоъгълни импулси
Този познат ми каза да измеря капацитета на клетката в напълнено с електролит състояние и нейното съпротивление, въз основа на това да си изчисля каква бобина да си намотая. Умствения ми капацитет и познанията ми стигат до тук. Може ли някой да ми даде съвет как да продължа в експеримента си по нататък ...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Резонансен кръг при HHO клетка
« Отговор #1 -: Септември 15, 2012, 04:35:37 pm »
Този познат ми каза да измеря капацитета на клетката в напълнено с електролит състояние и нейното съпротивление, въз основа на това да си изчисля каква бобина да си намотая. Умствения ми капацитет и познанията ми стигат до тук. Може ли някой да ми даде съвет как да продължа в експеримента си по нататък ...
Накарай твоя познат да ти обясни как клетка пълна с електролит ще стане на кондензатор и тогава давай нататък. Ако я напълниш с дестилирана вода съм съгласен, ама той твоя познат ще ти каже по добре....

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Резонансен кръг при HHO клетка
« Отговор #2 -: Септември 15, 2012, 04:44:57 pm »
Здравей колега,
Измерването на капацитета може да става по различни методи. Постояннотокови и променливотокови. Тъй като клетката има голяма оттечка то постоянно токовите методи са неприеливи т.е. неточни. Променливотоковите са резонасни. С повишаване на честотата подвижнастта на йоните намалява и имаме силна честотна зависимост.
Най-просто е с 50 Хц от мрежата. Трябва ти променливотоков амперметър и волтметър, индуктивност (трасформатор) и кондензатори с известин ккапацитет.
Резонасът може де е сериен RLC или паралелен GLC. При сериен резонас имаме връх на напрежението, при паралелен резонас възел на тока.
Това е теорията, подхода зависи от материалите, които разполагаш.
П.П. Променливият ток по-лошо разлага водата т.е загрява я. Предполагам, че целта е повече газ, а не топлина. Не е ясна идеята.
-може резонас в електрическа верига и ползване на изправител
-напрягане, пускане на постоянно напрежение/ток/ и резонасно разлагане/импулсно/.
-пускане на два три генератора и възникване на интерференция
 
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 05:02:49 pm от mi68 »