Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електровелосипеди

Мощен и евтин електро-велосипед

<< < (2/4) > >>

Радeв:
Дадоха ми цена за комплект 20" шина + спици - 45лв ...
И понеже се заинатих, отрязах старите спици и им нарязвам резба 2.5мм пък каквото стане...
Оригинално резбата е 3мм на тези спици, но явно е щампована и става плитка и изтърва. Така че минах на стандартния размер.

Maistora52:
Братко, Радев, рядко пишеш и ще си забравим "физиономиите!
Ти си специалист вече по тоците и електровелосипедите (имаш жива практика) и ще е хубаво да споделиш повече за този проект, който разработваш в момента.
Живо се интересувам кое и какво струва 45 лв. Дай му параметрите. От къде го поръча? - имаш ли линк?
Дай идеята за цялостната компоновка, която разработваш, вкл. акумулаторите с които захранваш - с какъв ток, с какъв контролер и пр.
Разпитвам така, защото аз имам идеята да сглобявам 4-колесна рикша - имам по 4бр малки и големи колелета, рами, вериги, педали и пр. - дали тях да оборудвам с ел-двигатели или да ги поръчам два бр. комплектовани? За проби ще използвам първоначално обикновени стартерни акумулатори, но впоследствие се ориентирам към тягови такива.
Обаче нищо не знам за зареждането на тяговите акумулатори - същото ли е като зареждането на стартерните?
Какво мислиш за разработките на Шкондин с неговите двигателно-генераторни колелета?

Радeв:
Електровелосипеда, който карах е разглобен и го монтирам на друг носител с 20" капли.
Комплектацията е следната, Хъб мотор + контролер с регенерация от Щайнбергер. 15Ah LiFePo4 батерия.
Равносметката от наплитането - 2 скъсани спици .... :)
Проблема е че това се дебели спици с диаметър 3мм, мисля че мотомагазините ще намеря само да не са много закалени ....
Да видим дали след центровката статистиката ще е същата. ;)

Радико:
Радев
Нещо тази снимка не ми се нрави не е ли по добре спиците да се кръстосат в триъгълници. Така както си ги наредил ще имаш усукващи усилия при тръгване и спиране които постоянно ще ги огъват и в един момент ще се изпочупят вследствие умората на материала. Освен това огъването ще е доста интензивно и умората ще настъпи доста бързо. И най лошото, понеже огъването става при ускоряване и забавяне то това ще се случи в движение.

Радeв:
Фабрично така ги правят. Не може да се кръстосат, понеже ъгъла става прекалено остър и спиците ще се пречупят от ниплата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия