Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електровелосипеди

Мощен и евтин електро-велосипед

(1/4) > >>

ge6aaaa3:
Здравейте,
Започнах да си правя електрическо колело с двигател от динамо/НЕ алтернатор/. Сглобих го и направих тест на 12 волта/не можах да намеря още два акумулатора/ с предавателно число 5.25. Колелото едвам мръдна.На много места пише, че мощността в генераторен режим е равна на тази в режим на мотор... Динамото е 12в/28А, което ще рече 336вата при 12 волта...  Някакви идеи какъв мотор мога да ползвам за задвижване? Изискването ми е да е около 1,5 киловата номинална мощност и цена около и под 50лв. Естествено, за тази цена ще трябва да търся на старо, но въпроса е от каква машина може да се намери? И друго... Някой пробвал ли е да пренавива стартер, с цел да го направи на 36волта?
Знам, че киловат и половина са много, но не е казано, че ще карам постоянно на пълна газ- искам да има запас от мощност. ;)

nedbmw:
Не се занимавай с глупости, хората отдавна са измислили топлата вода. :)

Брадатия:
Точно този експеримент, с динамо от Жук и акумулатор, го бях правил 1978 година като ученик в техникума, даже си бях играл релета да му сменям работата и в двата режима (генератор и електромотор). Резултатите бяха същите като при тебе - въртя яко на педалите за да му помогна да се развърти, после покарам малко с електродвигателя и по някой лек наклон надолу, а за по-висока скорост и баир нагоре педалите си бяха задължителни. Направих си кефа за няколко дена, уверих познати и приятели, че наистина съм малко хахо, па ми мина! :D
 Та послушай колегите и не се занимавай с глупости да откриваш топлата вода! ;)

tosho:
 ;) ето евтин вариант

Радeв:
И аз съм решил да прехвърля моята капла на 20", но не мога да намеря спици и капла за пренаплитането. :(
Тошко беше казал една фирма от която ги е взел, но като им писах имейл, ми отговориха че нямат такива неща.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия