Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 92296 пъти)

vladtod

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #60 -: Септември 09, 2012, 12:02:07 pm »
Не съм конкретизирал горива, и аз съм на пропан бутан с тази клетка  т.е. същата, но с 13 ламела. Пасат  1.8 моно с обикновенна газова. Няма икономия!
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 12:04:27 pm от vladtod »

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #61 -: Септември 09, 2012, 02:05:16 pm »
....
 А, ще ползвам моята самоделка за арестор. Не съм го снимал да го покажа, но съм го направил от един нипел,една муфа два щуцера. Вътре има стоманена вълна, и от една обикновена домакинска гъбичка отлепих зеленият пласт и от него сложих в двата края. И на изхода едно камъче за аквариум. Не знам дали ще действа. .....


От всичките опити които правих, каквито и самоделки да ползвах все ще върне пламък някой път. Веднъж на 20 пъти може да е, но това е достатъчно да ти гръмне бълбера :).

Натъпквал съм и аз в тръба стоманена гъба за чинии, но е голям смях като въне пламъка и се попали вълната( без майтап) започва да тлее.
Със камъче от рибки, ако е много дълго, газа трудно минава, ако е много късо пламъка минава лесно.

Последния вариант е:
15 см тръба(водопроводна) пълна с по-ситни камъчета(2-3мм), преди нея част от рибно-камъче( 1см диаметър, и 1см дълго).
Като при всички варианти задължително купешки арестор преди всички мои самоделки.

Последния за сега е най-сполучлив, но не на 100 %.
Целата ми е колкото се може по-голям процент от върнатите пламъци да се поема от самоделката за да не се товари всеки път фабричния арестор. Защото сигурно и това му скъсява живота.

Дюза за горелката, вземи дюза от телоподаващо-евтини са, медни.
Има разни размери, но вземи 0.6 или 0.8 мм.
Ако дебита на газа падне под 0.5-0.3 л/мин пламъка вече не гори стабилно и се връща в горелката(тръбата).
Това всичко съм го установил при моята клетка, но ще ти е от полза.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #62 -: Септември 09, 2012, 02:35:20 pm »
Абе колеги вие не знаете ли как се прави воден клапан за ацетиленов генератор. Слагате един такъв и край с проблемите от връщането на пламъка.
дюзата от телоподаващо не е най подходяща не е конична и не ускорява добре газовете затова ще връща по често.
Ако водният клапан не е ясен на някого да каже да направя чертеж. 

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #63 -: Септември 09, 2012, 02:44:09 pm »
Аз не можах  да разбера от къде и какво да си взема. За спиране водата от бъблера да навлиза в клетката. Голяма играчка е при всяко гасене на колата да вадя маркуча от бъблера.

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #64 -: Септември 09, 2012, 03:12:34 pm »
Абе колеги вие не знаете ли как се прави воден клапан за ацетиленов генератор. Слагате един такъв и край с проблемите от връщането на пламъка.
дюзата от телоподаващо не е най подходяща не е конична и не ускорява добре газовете затова ще връща по често.
Ако водният клапан не е ясен на някого да каже да направя чертеж.

Е забравих да кажа, дюзата много лесно се прави конична :), малко работа с пилата и става чудесно. Това за от вън, за вътрешната и част нямам идея как трябва да е.
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 03:14:11 pm от amdatlon »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #65 -: Септември 09, 2012, 03:53:02 pm »
Радико, ако не те затруднявам дай чертеж и малко по детайлни обяснения за водния клапан. Ако наистина е надежден и лесно се изработва, ще се захвана с него. Аз до горелка още не съм стигнал, захранването ми е проблем.
 
 amdatlon, и аз си направих опит с моя арестор и наистина стана голям смях, тая вълна взе да тлее понеже върна заради малката продукция и  арестора бая загря. Но после го преправях, като добавих рибно камъче. Но мисля още веднъж да го преправя като добавя и една игла вътре в арестора. Това го гледах на едно клипче.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #66 -: Септември 11, 2012, 02:40:35 pm »
Здравейте. Днес получих ампер метъра и пак ще има тестове! Ето го и него....

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #67 -: Септември 11, 2012, 02:44:05 pm »
Така ли трябва да стане свързването?

CPU

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #68 -: Септември 11, 2012, 03:20:18 pm »
Така е свързването, но виж все пак дали амперметъра нямя нужда от шунт.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #69 -: Септември 11, 2012, 03:44:41 pm »
Мерси за бързият отговор! Ако ми кажеш и какво е шунт, ще е чудесно. :)

CPU

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #70 -: Септември 11, 2012, 04:12:35 pm »
Щунта е съпротивление, което се свързва между изводите на амперметъра и през него минава по-голямата част от тока който се мери. На вид представлява дебел проводник с малко съпротивление ( мили омове ).
Ако можеш измери съплотивлението на изводите на амперметъра.
Може и да няма нужда от такъв шунт, пробвай да измериш някакъв слаб ток и ще си покаже.
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 04:15:57 pm от CPU »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #71 -: Септември 11, 2012, 05:48:30 pm »
 Пак се върнах на обявата дето го взех, и там пише че е с вграден шунт ;). А в момента нямам нищо под ръка за да го пробвам.

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #72 -: Септември 11, 2012, 08:43:48 pm »
Най елементарният метод е супер глупава батерия на 1,5 волта /не повече има опасност да прецакаш уреда без шунт/ и да е изтощена пак ще покаже защото скалата е супер чуствителна. Ако няма шунт  стрелката веднага ще закове да другият край ако не мърда на никъде значи има шунт.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #73 -: Септември 11, 2012, 10:00:49 pm »
Пробвах с една батерийка но не реагира стрелката!  :) , Може би има.

radonen

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #74 -: Септември 11, 2012, 11:27:39 pm »
Щунта е съпротивление, което се свързва между изводите на амперметъра и през него минава по-голямата част от тока който се мери.

Всъщност, не минава по-голямата част, а целия ток минава от там. После се мери пада на напрежение върху шунта, което е пропорционално на протичащия ток.