Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 92638 пъти)

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #45 -: Септември 07, 2012, 10:09:05 pm »
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Fv53K9MnDuM - 3000 Watt Generator Powers Itself, Grinder & Drill Press.
 Примерите са много това е един вариянт и съм го виждал и на живо и  е възможно.
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 12:57:11 pm от altium »

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #46 -: Септември 07, 2012, 11:49:07 pm »
Поздравления тогава, значи си виждал перпетуум мобиле :)

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #47 -: Септември 08, 2012, 04:06:30 pm »
Подобно на изпълнението от клипа, но с по огромен агрегат на 230В задвижван от правен електромотор. Стартира се от мрежата и след това се пуска на произведеният от генератора ток. Не помня характеристики защото по това време не се вълнувах от такива работи. Но това няма нищо общо с темата, дадох само пример, който ще е идентичен при проба в дома. За да има точна работа както във един автомобил.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #48 -: Септември 08, 2012, 06:59:18 pm »
Здравейте на всички! amdatlon, това което emm е направил аз само мога да си мечтая. Ще се опитам да потърся някакво решение за това захранване чрез някой който разбира от такива работи. Между временно ще я монтирам на колата тия дни. Още си чакам амперметъра който поръчах в петък, и  не съобразих че няма да дойде навреме заради почивните дни. В момента клетката ми е 2.1В , 2.3В ,което мисля е добре. Но не знам колко ампера гълта, затова като си получа уредчето ще замеря и ще засичам дали има икономия. Колата ми е голф 3 1.4 моно, на газ. Подготвям и друга клетка която ще бъде с по големи размери 200х200 , 15 ламела 304. Но с нея ще се захвана по нататък. Дайте съвет от какво може да се направят уплътненията между ламелите. В момента съм с о-пръстени но за голямата искам да са квадратни, за да използвам максимума на площа. И да ви кажа честно малко ме е страх да пусна газ(браун) на колата, все си мисля че ще гръмне нещо. А, вариянта с перпетуум мобиле, ми харесва!
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 08:26:03 pm от Lido »

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #49 -: Септември 08, 2012, 08:29:36 pm »
За уплътнения, може да използваш някаква гума която не се разяжда от основата.
Аз ползвам една черна( не я знам каква е) на листове, дебелина 3 мм.
Но се замислям, и май ще е по-добре да се вземе PVC фолио. Проблема е че по-трудно се намира.
ТУК
Задължително си вземи арестор за да е безопасно към клетката.
 и Тук

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #50 -: Септември 08, 2012, 08:51:51 pm »
Мерси това ми е от мнооого голяма полза, особенно арестора. Аз си направих един но не знам дали ще проработи. А инъче тия завеси ми се струват добър избор. Ще се разровя за цени и такива работи.

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #51 -: Септември 08, 2012, 10:11:13 pm »
Голфа на газ ли е? Ако е задължително защото на моя приятел съм го виждал често да гърми и си беше сложил кихалка. След 3-тата смяна на кутията за филтър. Моята не прави това вече 14 г. я карам. А и да отбележа, че на газ има само икономия на високи обороти.За градско по добре карай без нея.
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 10:16:23 pm от eiffel65 »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #52 -: Септември 08, 2012, 10:14:57 pm »
Да на газ го карам. Не разбрах какво да му сложа? Кихалка, арестор ли е?

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #53 -: Септември 08, 2012, 10:19:09 pm »
Кихалката я споменавам покрай приятелчето и тя е за предпазване на скъпата кутия  за въздушен филтър,който става на роза при детонация във въздушният колектор.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #54 -: Септември 08, 2012, 10:32:07 pm »
Аз мисля да сложа след бъблера, влагоуловител, арестор, и тогава да бодна маркуча в кутията на филтъра. Влагоуловителя вече го взех от Мр.Бриколаж за 12лв. А, ще ползвам моята самоделка за арестор. Не съм го снимал да го покажа, но съм го направил от един нипел,една муфа два щуцера. Вътре има стоманена вълна, и от една обикновена домакинска гъбичка отлепих зеленият пласт и от него сложих в двата края. И на изхода едно камъче за аквариум. Не знам дали ще действа. Това го съчетах от три арестора самоделки в youtube.

vladtod

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #55 -: Септември 08, 2012, 11:43:44 pm »
Аз имам и бъблер и влагоуловител на camozzi, прекалиш ли с А -те газа се затопля минава през бъблери и влагоуловители и си кондензира в кутията върху филтъра. Така, че голям бъблер дори с пемза от аквариум накрая за по малки мехури и по добро охлаждане на газа да не се получат язви по АБУ-то.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #56 -: Септември 09, 2012, 12:00:10 am »
 Аз си мислех  в бъблера да сложа камъче за аквариум за да излиза на по малки мехурчета газа! Така охлаждането ще е по добро и може би по-добре ще спира изпаренията на основата.
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 12:07:06 am от Lido »

vladtod

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #57 -: Септември 09, 2012, 10:11:33 am »
А и да отбележа, че на газ има само икономия на високи обороти.За градско по добре карай без нея.
Здрасти, твоята кола каква е и какво значи високи обороти. На магистрала не прехвърлям 3000 и 120 км а извънградско  80км  и 2000 обор. Каква е твоята продукция. Питам защото срещнах точно обратното твърдение, че на ниски обороти дава икономия а на високи отива по дяволите.
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 10:15:10 am от vladtod »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #58 -: Септември 09, 2012, 10:51:14 am »
Здрасти. Карам Golf 3, 1.4mi, на газ. Когато съм на 3000 оборота съм с 110 някъде. Продукцията ми е още под въпрос, не знам колко ще я фиксирам, инъче я засякох литър и половина за 1мин.. Но всичко зависи от тези ампери. Колкото са повече толкова повече и газ вади, но трябва да са в нормата за да не загрява клетката. Някъде четох че трябва да са до 25 ампера най много. Никога не съм я ползвал на колата до сега, и не знам дали ще има икономия и дали ще се повиши мощността и!

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #59 -: Септември 09, 2012, 11:34:24 am »
vladtod
Това го казвам за Пропан Бутан,нямам наблюдения върху течните горива. Така, че ако го различаваш. Също така не го вярвам това за ниските обороти и икономията. Порастърси се за експерименти на двигатели и стойности на водорода при ДВГ. Не случайно се използват високо оборотни ДВГ при употреба на водород.