Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 89778 пъти)

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #30 -: Септември 06, 2012, 09:48:34 am »
Логично е това с балончетата! Дали и пр. Илия Вълков е намерил решение на това?

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #31 -: Септември 06, 2012, 11:15:12 am »
Погледнете това, http://hydrogensystems.ovo.bg/shop/19/desc/vlagoulavjashh-filtr ! Аз на нищо българско не вярвам, и е само "скромните" 60лв. Имам наблюдения за тези български фирми които предлагат разни консумативи за hhо генераторите които са обикновени неща но те като напишат че са за генератор и много хора се лъжат да ги купуват и то на тройни цени. Та мисълта ми е за този влагоуловител, той може да е някакъв обикновен но те си искат 60 кинта за него. Обикновения в Мр.Бриколаж е от порядъка на 8, 15лв.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #32 -: Септември 06, 2012, 11:18:46 am »
http://hhosystems.net/index.php?route=product/category&path=18, тук цените са по_приемливи.
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 12:25:56 pm от altium »

donhuann

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #33 -: Септември 06, 2012, 08:02:37 pm »
Този ампермер е идеален вземай го....

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #34 -: Септември 06, 2012, 08:07:54 pm »
Поръчах го снощи, утре може би ще дойде! И, пак тестове...

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #35 -: Септември 06, 2012, 08:20:41 pm »
Някой може ли  да ми каже от къде да си купя захранващ блок до 30,40 ампера управляем? Понеже искам да си ползвам клетката стационарно, ако евентуално не ми даде икономия на колата. За горелка ще се ползва. Аз не можах да намеря такъв с управление, намерих този http://ledluxlight.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=209&virtuemart_category_id=35  . А и със зарядното за колата не става защото като го пусна работи само 5 мин.и спира само, не знам защо така. А и е само 6 ампера.

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #36 -: Септември 06, 2012, 08:54:22 pm »
Е това за захранването на клетката в дома е трудна работа. В смисъл скъпа работа.
Аз съм на същия етап, правя си захранване за вкъщи. Ако ти кажа колко пари съм потрошил, за да стане свястно захранване, ще се откажеш :)
Готово захранване за голям ток, евтино няма да намериш.
Затова минах на етапа направи си сам.
Пренавиване на трансформатор, изправители, управляваща електроника....
В резултат имам 30-40(мах) А на 15-16 V, с плавно регулиране от 0-100%.

Доста трудно се работи с големи токове, малко недоглеждане и има фоерверки :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZxFsHvruSZU

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #37 -: Септември 06, 2012, 09:13:23 pm »
amdatlon, това на клипчето ако е твое произведение те поздравявам. Ти си мноого по напред от мен. Това захранване което го постнах по горе не става ли да му се сложи едно управление? Ако разбирах от електроника досега да бях се захванал да го правя!
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 09:15:14 pm от Lido »

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #38 -: Септември 07, 2012, 01:25:08 am »
Абе, мое е, но никак не съм напред!
Честно ти казвам, ако знаех колко пари ще заминат за всички неща по клетката и захранването, никога нямаше да се хвана. Чиста загуба на време и пари, за една скапана горелка където едва ли ще ми влезе в работа изобщо!
Но вече съм се хванал на хорото и не върви да я зарежа след толкова работа по нея.
В началото и аз бях така надъхан. Викам си е к'во толкова, едни ламарини и плексиглас ще купя и готово. Да ама НЕ.
После още толкова дреболийки съм купил че ми се завива свят. То не бяха щуцери, маркучи, преходници, метчици, бургии, кабелчета, тръбички, скоби, дюзи, камъчета за рибки ( за да не върне пламъка), уплътнения, съд за бълбер, кранчета за газа........ това е малка част от нещата.


Арестор ( задължително си вземи такъв ако ще палиш горелка, всичко друго е вятър работа)

Защото правиш някакъв вариант, работи известно време и нещо протече или измислиш по-добър вариант, и хайде преправя се всичко на ново. Като мине малко време, пак друга идея по-добра, и пак преправяне..... и т.н.т,

Всичко това го написах с цел добре да помислиш дали си струва всички усилия и пари.


Захранването което си дал в линка и аз съм го гледал преди, но нямам представа дали ще дава този ток който пише продължително време.
А пък и на мен ми трябва поне 14 V  за да захраня клетката.

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #39 -: Септември 07, 2012, 02:18:28 am »
Като гледам не сте наясно, че няма траф който да издържи продължително време на товар без принудително охлаждане. Според мен най евтино и лесно, но не и безшумно е електромотор въртящ динамо на автомобил. Е то ти нисък разход на ток и идеален ток за клетка. Човека с 50 А е произвел 300л/ч. Затова ви напомням, че клетката трябва да е сериен тип.Малко ток  извънземна горелка.  ;)

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #40 -: Септември 07, 2012, 02:35:02 pm »
Ако позволиш: това не е много вярно, за трафовете.
Всичко зависи от това как е направен. Ако е изчислен добре може да си работи нон-стоп. Т.е. да е изчислен със съотвения запас от към материяла.
Друг е въпроса дали ще е изгодно икономически :).
За това се търси оптималния вариянт: цена-качество.

Едва ли при система: двигател-генератор ще се постигне по-високо КПД от колкото само с трансформатор
:)

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #41 -: Септември 07, 2012, 05:26:57 pm »
Поразрови се и ще видиш дори само-захранени системи. Електромотор въртящ генератор със остатък ток за електролизер.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #42 -: Септември 07, 2012, 05:32:41 pm »
Много сложно стана. Уби ми се надеждата. Никой ли няма тук клетка която да работи стационарно и да я ползва по продължителни време, да разкаже как, от какво и тн. Тези дни ще ходя при един дето се занимава с платки и такива неща, да го питам дали не може да се направи захранване което да е надеждно. Че то всичко отива по дяволите ако не може. То може икономия да не даде на колата, но този огън може да се ползва за много други неща. Но и там се опира до захранването. Няма невъзможни неща, тези гореллки в Америка дето се продават производствено, тяхното захранване как издържа? Или трябва да дочакаме друг българин, да измисли и захранването на клетките. Това беше в кръга на шегата. ;D  Между другото аз вече много се набутах с тая клетка, понеже почти за всяко нещо бягам в Русе, а то ми е на 60км. И затова не ми се отказва. ;)

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #43 -: Септември 07, 2012, 05:40:03 pm »
Като гледам ходиш до моя град което няма значение. Остави клетката в колата, както казаха колегите я направи да има 2-2,4В между ламели и ще отчетеш икономия със сигурност. Количеството газ зависи от площа на ламарините. Останалото си го прави сама колата. Поне при мен е така!

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ(вод. клетка)
« Отговор #44 -: Септември 07, 2012, 08:28:45 pm »
@Lido: То захранването лесно ще го направиш както фабричните, но трябва да наредиш 110 ламела, така ще ползваш директно от контакта :)
Трудоемкото е за ниско напрежение 12-15 V.
Погледни тук, колегата "emm"  как го е направил.
http://www.youtube.com/watch?v=8eYblXwQyEs&list=FLO4JEPwu5Uj62YbrO59KLig&index=3&feature=plpp_video


Поразрови се и ще видиш дори само-захранени системи. Електромотор въртящ генератор със остатък ток за електролизер.
Поясни малко ако може.
Искаш да кажеш двигателя върти генератора и той захранва двигателя, че даже и остава ток за електролизер?

Правилно ли съм разбрал?
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 08:34:37 pm от amdatlon »