Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 91187 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #135 -: Октомври 15, 2012, 08:56:48 am »
@Радико, напълно подкрепям, но какво точно имаш предвид с въздушно/водно охлаждане?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #136 -: Октомври 15, 2012, 07:43:34 pm »
Ето тук направих набързо една рисунка като идея само. Варианти за изпълнение сигурно има много 

Ctah

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #137 -: Октомври 16, 2012, 09:48:37 am »
 
  От рисунки и идеи сме се нагледали!
Трябва нещо действащо и реално, за което Ти нямаш и помен(сори)...

 Първо експериментирай, докажи го, и после търси баламурници(пак сори)


 Въздушното охлаждане си е стационарно, а водното е циркулиращо(през бълбучника)

  Какво толкова сложно има?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #138 -: Октомври 16, 2012, 10:32:29 am »
@Ctah
Извинявам се но съм допуснал грешка бях притеснен с времето вчера и съм забравил да обърна картинката на 90 градуса поради което е доста неясна за хора с недостатъчна техническа грамотност.

Какво сложно има ли:
Очевадно е написано по горе от "баламурняците" които си повреждат колите с калиева основа поради прегряване на клетките им. Та си мисля, е е по добре първо да мислиш после да питаш, и чак тогава да даваш оценки. Иначе се създава впечатление, че работиш за някой който продава скапани клетки на разни "баламурняци" и има интерес да не се постигне развитие на нещата тук във форума.
Задавам въпроса и към други хора в форума не само към теб:
ЧИСТИ ЛИ СА ПОДБУДИТЕ ВИ КАТО ПИШЕТЕ В ТОЗИ ФОРУМ       

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #139 -: Октомври 16, 2012, 11:12:59 am »
@Радико,

При сухи клетки, ако пластината е квадрат/правоъгълник, а се ползват пръстени (кръгли уплътнения), остава достатъчно неизползваем електрод, който действа като радиатор.

Но по принцип е най-добре да няма прекомерно загряване на електролита/клетката, защото това означава неефективна работа.

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #140 -: Октомври 16, 2012, 08:35:45 pm »


Задавам въпроса и към други хора в форума не само към теб:
ЧИСТИ ЛИ СА ПОДБУДИТЕ ВИ КАТО ПИШЕТЕ В ТОЗИ ФОРУМ     
Ами моите са ЧИСТИ, за другите не знам.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #141 -: Октомври 19, 2012, 12:15:02 pm »
Радико, Много крайно беше това с " баламурници "! Не всички тук знаят колкото теб. Затова са и опитите. Ctah, е прав с това че само с рисунчици не става. Направи, експериментирай и тогава говори.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #142 -: Октомври 19, 2012, 01:46:29 pm »
Съжалявам ако си ме разбрал неправилно  "баламурници" не го казвам аз цитирах Ctah. Той използва тази дума малко по нагоре. Аз имам малко по друго мнение за повечето от хората пишещи в този форум.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #143 -: Октомври 19, 2012, 06:57:37 pm »
Значи аз съм в грешка за което ти се извинявам. Но това остава в сила за тези които дават само акъл без да са изпробвали! Дано не си се разсърдил :)

erolchy

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #144 -: Февруари 19, 2013, 05:49:12 pm »
Разгледах темата и в следствие на моите наблюдения установих, че твоята клетка трябва да консумира мощност около 100W, а същност тя консумира около 240W , което значи че ти имаш едни 140W които са изразходвани за топлина, една от причините за тази консумация на ток мисля, че се дължи на не коректно избиране на уплатнение. Ако не се лъжа ти използваш цилиндрични уплатнения с диаметър на сечението 3мм, а препоръчителното разстояние м/у плочите трябва да е от 3-5мм, аз мисля че твоето е около 2мм ,ако не и по малко.
Причината е следната: допирателните на окръжността към плочата са 2 точки и без затягане разстоянието м/у плочите се получава 3мм, но след затягане окръжното сечение се получава като елипса и контактните зони стават по големи което е хубаво за да уплатни по добре, но разтоянието вече е по-малко м/у плочите в следствие на което съпротивлението на клетката намалява и протича по голям ток, и от там получаваш висока консумация на ток и ниско кпд. Аз бих ти препоръчал да замениш гарнитурите вместо с 3мм да е 5мм, в зависимост от затягането, ако то не е много голямо може и 4мм. Така трябва да ти падне консумациата на ток и да нямаш толкова загуба на енергия в топлина...
Дано да съм бил полезен :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 06:21:09 pm от erolchy »