Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 91834 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #120 -: Септември 25, 2012, 08:49:21 pm »
Една малка идея за всички които се занимават с водород а и не само за тях.
Наложи ми се наскоро да използвам едни малко особени кабели. водят се "сребърни проводници за голяма плътност на тока" бих казал, че проявяват странни свойства: постояннотоков електродвигател захранен с такива проводници става чувствително по мощен въпреки, че теоретично разликата в съпротивлението с обикновени медни проводници е пренебрежимо малка.
използват се в авиомоделистиката "Е имат и някои специални приложения"
тези които използвах имат на тях надпис 16AWG  200 oC и 22AWG  200 oC по тънкия. за съжаление в момента не мога да кажа откъде се купуват защото не съм ги купувал аз но ще попитам човека щом го видя.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #121 -: Септември 25, 2012, 09:22:36 pm »
Искаш да кажеш с това, че тези кабели са по добрите? Качи една снимка само да ги видим како представляват, и надписа им снимай. Няма да се учудя, нали среброто е най добрия проводник!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #122 -: Септември 25, 2012, 09:42:58 pm »
Мисля, че ето товаhttp://www.alibaba.com/product-gs/529020419/16AWG_Silicone_cable.html са кабелите, но са купени тук от София.
както споменах май от магазин за авиомоделистика.
на това смешно кабелче в сайта му дават 35 А  "и не лъжат"

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #123 -: Септември 25, 2012, 10:42:38 pm »
Дадения в сайта bear current се дава за максимален пиков ток който ще отнесе.
Мощноста която можеш да "носиш" по него е 3.5 ампера. Сверка - http://www.powerstream.com/Wire_Size.htm
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 10:44:36 pm от vlindos »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2012, 05:37:52 pm »
Здравейте приятели! От дълго време не бях писал, поради заетост от работа и други причини за което се извинявам. След като направих клетката такава каквато съм я описал до последно покарах малко с нея. И, изникнаха някои проблеми. Имам влагоуловител но и той не можа да спре конденза. Като измина 50, 60км. и се получава конденз на маркуча за газта. Конденз има преди влагоуливителя, има и след него. Мислех че тази течност която се събира е вода но не е. Намокрих си ръката от нея и взе да ме щипе. Така разбрах че не е вода. Сложих и клапан за да не се връща водата от бъблера в казанчето с електролита, но пак малко се връща. От карането което направих до сега не съм усетил да се е вдигнала мощността и. За разхода и още не съм я засичал но и това ще направя скоро. Мисля да удължа тоя маркуч дето отвежда газта от казанчето в бъблера, за да не може да се връща водата. Също така мисля да направя някакъв утайник за тая течност дето се получава.

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #125 -: Октомври 12, 2012, 08:34:16 pm »
Ами нали те предупредихме :) че, е проблем изпарения електролит.
Рискуваш да си навлечеш ремонта на колата след време.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #126 -: Октомври 13, 2012, 11:10:26 am »
Добре де не ми е ясно едно. Гледам много наши фирми предлагат вод.клетки и монтаж , абе всичко за това. Те имат ли такива проблеми като нас? Ако имат значи това е една лъжа.

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #127 -: Октомври 13, 2012, 08:39:35 pm »
Ами аз го виждам така( не твърдя да съм прав):
Много фирми предлагат и 'космодиск-а', и магнитни наколенници, и други подобни.
Но колко работят.... сами преценете :).

Сигурно и другите фирми които правят HHO-клетки, имат проблем с изпаренията на електролита, ама тях какво ги бърка?
Клетката си работи, дава газ, клиента е доволен, не знае нищо за изпаренията, всичко е точно. Докато не доиде време да се видят последствията от нея :).

Та така .

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #128 -: Октомври 13, 2012, 09:20:15 pm »
Много кофти. Толкова разходи, толкова бягане за нищо. >:( . Не знам, дали аз съм сгрешил нещо че да не ми се получава? Някои казват че са постигнали някаква икономия, други твърдят обратното. Може би ще се насоча към други алтернативи. Исках да я направя, и я направих. Като я направих исках да постигна определен дебит и го постигнах. Но не се получи на колата.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #129 -: Октомври 13, 2012, 09:49:58 pm »
Абе хора защо се занимавате с глупости. Няма да стане с ННО в колата преди да коригирате скоростта му на горене като на бензина.
Тези които твърдят че има икономия просто не искат да си признаят колко са се набутали.
ННО в мотора може да допринесе за по чисти газове НО НЕ И ЗА ИКОНОМИЯ.
Аз се занимавам от доста време с коли и с ННО клети и съм имал удоволствието да направя ННО генератор 80л/мин
Просто си направете клетка да си заварявате с нея и за други експерименти.

Успех :D

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #130 -: Октомври 14, 2012, 12:34:41 am »
Много кофти. Толкова разходи, толкова бягане за нищо. >:( . Не знам, дали аз съм сгрешил нещо че да не ми се получава? Някои казват че са постигнали някаква икономия, други твърдят обратното. Може би ще се насоча към други алтернативи. Исках да я направя, и я направих. Като я направих исках да постигна определен дебит и го постигнах. Но не се получи на колата.

Е ама нали точно затова преди няколко страници те предупредих( не ти натяквам) че, ще вложиш много пари за тоя дето духа( т.е клетката дето духа газ :D ).
Точно затова исках да ти спестя излишното набутване, и го казах от опит,
но не послуша.

Seeker

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #131 -: Октомври 14, 2012, 10:16:36 am »
... Мислех че тази течност която се събира е вода но не е. Намокрих си ръката от нея и взе да ме щипе. Така разбрах че не е вода. .....
Да, това е електролит. Като попадне в двигателя започва да сапунисва маслото, защото съдържа основа.  И така започва да се запушва филтъра  и каналите в двигателя, спичат се сегментите, мазителните свойства на маслото се влошават. Нататъка може да пофантазирате  с  последиците.
Едно от решенията е газа да минава през разтвор на слаба киселина ( примерно въгленова) и твърдия остатък да се  отделя в утайник. Но, като казват руснаците "Игра не стоит свеч"  , толкова усложнения за получаване на  1,5 л/м  ННО, което е едва 0,1%  от количеството газове постъпващи в цилиндъра на един такт не  добре. За каква икономия  от 15-20% може да се говори щом системата не е проверявана на моторна спирачка, а е чута от хорскита приказки - как колата горяла при градско и извънградско.  Направо смях в залата.....   

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #132 -: Октомври 14, 2012, 01:30:42 pm »
Много си прав!
Само едно да добавя: не се  знае и тази слаба киселина дали няма да повлияе нещо на мотора.


Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #133 -: Октомври 14, 2012, 04:03:02 pm »
amdatlon , много си прав но кой да слуша. Подлъгах се по други коментари , че тези клетки вършели работа и тн. А и, любопитството ми няма граници ;D . Искам да кажа че едни пишат че става други че не става. Но, то ако ставаше при всеки опитал щеше да има ефект и там щеше да се говори че при едни има повече при други по малко, но ще го има ефекта. А, се оказва че това е една лъжа с цел за пари. Да го погледнем и от добрата му страна. Ако пък не бяха тези опити дори и напразни, човечеството никога нямаше да стигне до тук. С това не искам да казвам на другите ентосиасти които искат да експериментират да се отказват. Може пък някой да измисли по добро приложение на водородните клетки (оксиводород)  ;) . Все пак ще следя темата, ако някой е измислил начин за това да се включа и аз!
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 04:05:41 pm от Lido »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #134 -: Октомври 15, 2012, 08:15:00 am »
А стига сте се оплаквали. па да вземете да вложите малко мисъл а не само да повтаряте чужди идеи.
Толкова ли е трудно да вложите малко повече неръждавейка и да направите електродите кухи и с въздушно или водно охлаждане.