Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

Въпрос за електромагнитен генератор

(1/3) > >>

erolchy:
Здравейте, с риск да напиша нещо глупаво, дали не е възможно този генератор да се задейства примерно с това http://www.youtube.com/watch?v=CPmKYSqxkrs&feature=related само че малко по-мощно и да използва енергията от тук за да захрани някоя от схемите, които сте показали ?

mi68:
Здравей колега erolchy,
Отговорът е не, но всяко правило си има изключение. Представеният генератор е електромеханичен от кръгов (цикличен тип). Генераторът на Капанадзе е електроефирен. Кутията на генератора изпълнява роля на резонатор на Хелмхолц, както в акустиката. Както имаме акустична китара, така имаме и електрическа китара, в крайна сметка имаме усилен звук. Уравненията на трептенията са еднакви, различни са величините. Давам таблица на електрически - механични - акустични величини. Имаме явлението сингуларност; електрически - механични; електрически - ефирни взаимодействия
                          таблица
напрежение-сила-налягане
ток-трептяща скорост-поток(обемна скорост)
заряд-изместване-обемно преместване
индуктивност-маса-акустична маса
капацитет-гъвкавост(еластичност) - акустична гъвкавост
импеданс-механичен импеданс-акустичен импеданс
проводимост-податливост - акустична податливост
активно съпротивление-механично активно съпротивление - акустично съпротивление
индуктивно съпротивление - инерционно съпротивление-акустично инерционно съпротивление (честотно зависимо)
капацитивно съпротивление - еластично съпротивление-акустично еластично съпротивление (честотно зависимо)
Електрическият резонанс трябва да съвпадне с механичния или ефирния (акустичен). При резонанс липсва фазова разлика между ток и напрежение; механична сила и трептяща скорост; налягане и поток(обемна скорост). Може да е кратен резонанса, с цел параметрично усилване на електрическата енергия.

EDM electronics:
mi68, да знаеш ти си най-привилегирования в този форум. Глупостите ти край нямат, а те третират неадекватно по отношение на другите подобни.
Цар си на терминологичните компилации, които всъщност са безмислици и уникални глупости.

Аз това бих коментирал във връзка с темата.

erolchy:
 ;D ;D mi68 забавен сте  ;D почти ви се вързах . Не съм чак толкова зле с материала, признавам си някои от термините ви не ги разбрах...
Та да се върнем на темата. Аз също съм заинтригуван от нея и с интерес я следя, жалко е, че нямам достатъчно добри познания в областта, за да мога и аз да измисля нещо и да го направим тоя генератор най сетне :D

mzk:
mi68, моля да пишеш коментарите си максимално ясно и кратко, максимално отнесени към конкретното питане или тема. За твоите лични експерименти, теории и хипотези има специално определена тема!

ПС: колеги, моля пускайте темите и коментарите в съответните раздели! Очевидно този електромагнитен генератор с подвижни части няма общо с генератора на Тариел Капанадзе, в който отсъстват подвижни части!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия