Автор Тема: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ  (Прочетена 171780 пъти)

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #90 -: Септември 22, 2012, 05:15:37 pm »
  Не си налагам мнението си на никого, но не търпя когато се лъже или се пропагандират недоказани или откровенно политически концепции. Всеки пост в този форум трябва да бъде обективен и базиран на съществуващи физически ефекти, иначе става зона за научна фантастика и мистични отклонения. Не съм предубеден към никого, най-малко към Кеше.
Само погледни заглавието на нишката - обещаните разкрития на Кеше  през септември месец не се състояха, а се отложиха за януари или някой друг път. При такава гластност и  всеобща еуфория на населението на Земята, единственото което може да си помисли човек е че Кеше е измамник, който няма какво да покаже!
Или ти мислиш по друг начин?
Въобще не съм намесвал илюминати или други недоказани организации. "Череп и кости " е организация на випускниците на Йейл. И не ме питай какво е Йейл.

Четете повече  и мислете обективно, защото от мързел и свободно фантазиране  държавицата ни е на това дереже!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #91 -: Септември 22, 2012, 05:17:47 pm »
Не става въпрос за илюминати и всякакви други конспирации, просто човека е поредния ИЗМАМНИК. Ако живота на някой изобретател (който е решил да даде на света безплатно най-великото изобретение) е застрашен от мултинационални компании, не е ли по-лесно и по-сигурно да разпространи изобретението максимално бързо и достъпно за възможно най-голям брой хора? Логиката подсказва че е така. Ако аз съм изобретателя бих го качил на 100 места в интернет, и бих казал всеки да го сваля и разпространява колкото може повече. Когато съм дал на света пълния комплект документи, и всеки който го разбере може да го репликира, тогава ще съм спокоен за живота си. Защото поне 1000 човека по света ще могат да го направят и разпространяват, а мултинационалните компании не мога та се справят с всички. Ако искам да лъжа и да печеля пари. тогава ще пускам на месец по лъжичка фантасмагории, ще продавам: книги, патенти и неработещи устройства. След това ще обвинявам хората които са ги закупили, че не могат да ме разберат и че проблема е в тяхното интелектуално ниво. По ясно от това не мога да го обясня. Сега оставам на вас да вярвате сляпо или да проявите здрав разум. В религията те карат да вярваш сляпо и да не задаваш въпроси, а в науката нещата се доказват с опити, които могат да се повторят и за въпросите има реални отговори. Надявам се тук да има повече хора, които обичат науката а не религията.
Стана малко дълго и трудно за четене за което се извинявам.

FRIENERZHI

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #92 -: Септември 22, 2012, 07:07:09 pm »
До последните два поста , АМИ НЯМАТЕ НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА В УЛИЧАВАНЕ НА ВЪПРОСНИЯТ КЕШЕ КАТО ИЗМАМНИК. Какво повече да ви обяснявам , вие навярно не сте малоумни малчугани за да разберете това. Стигам до заключението че само от завист и злоба могат да се стигнат до такива предконтекстуални тълкувания. Аз не съм фен на Кеше , но  не и по този начин. "Лисицата видяла че гроздето е далеч за да го стигне, и рекла , а то е залено . ;D

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #93 -: Септември 22, 2012, 07:25:41 pm »
 Много умно заключение!   : ;D
Не четеш FRIENERZHI, не четеш......Доказателствата са пред очите ти,  но когато не искаш да ги видиш никой не може да помогне.
Но ползваш една дума, на която съм сигурен че не знаеш смисъла  - "предконтекстуален" , иначе няма да я използваш в случая, и когато нямаш какво да кажеш отваряш темата за злобата и зависта - това е много банално.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #94 -: Септември 22, 2012, 07:29:19 pm »
Добре малоумен съм. Сега доволен ли си ??? И аз мога да използвам определения и нецензурни думи и вярвай ми много съм добър, но не го правя. Очаквам подобаваща реакция(извинение).

FRIENERZHI

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #95 -: Септември 22, 2012, 08:11:46 pm »
Много умно заключение!   : ;D
Не четеш FRIENERZHI, не четеш......Доказателствата са пред очите ти,  но когато не искаш да ги видиш никой не може да помогне.
Но ползваш една дума, на която съм сигурен че не знаеш смисъла  - "предконтекстуален" , иначе няма да я използваш в случая, и когато нямаш какво да кажеш отваряш темата за злобата и зависта - това е много банално.

 "предконтекстуален" означава , вадене  на  изводи  на  база  НЕЗНАНИЕ НА ПОДРОБНОСТИ , ТОЕСТ ПО СОБСТВЕННО  УСМОТРЕНИЕ , ВСЕ ЕДНО АЗ ДА ТВЪРДЯ ЧЕ НА ЛУНАТА ИМА ИЗВЪНЗЕМЕН ЖИВОТ , БЕЗ ДА СЪМ СИГУРЕН ЧЕ НА НЕЯ ИМА КЪКЪВТО И ДА БИЛО РЕСУРС , УСЛОВИЕ ЗА СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ТЪКЪВ.

FRIENERZHI

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #96 -: Септември 22, 2012, 08:17:13 pm »
Само  времето ще отсее истината от лъжата ;)

broiko

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #97 -: Септември 23, 2012, 04:48:34 am »
И българите има какво да кажат на света !

http://www.blitz.bg/news/article/154941

eiffel65

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #98 -: Септември 23, 2012, 12:36:34 pm »
Аз, съм ЗА с две ръце за последните редове!

FRIENERZHI

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #99 -: Септември 23, 2012, 12:49:29 pm »
И българите има какво да кажат на света !

http://www.blitz.bg/news/article/154941
Ето и малко видео, за Стоян Съргойчев.http://bnt.bg/bg/news/view/85073
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 12:52:21 pm от FRIENERZHI »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #100 -: Септември 23, 2012, 03:42:43 pm »
Аз не разбрах нищо от това видео. Той Стоян Съргойчев всъщност нищо не каза.
Ако все пак някой притежава свръх интуиция и е разбрал нещо - нека сподели.

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #101 -: Септември 23, 2012, 06:33:31 pm »
@ coke2k
Чичото е развил не теория , а хипотеза за съществуване на етера, с всички произтичащи от това последици. Но за да стане теория, трябват много експерименти и откриване на причинно-следствени връзки.  Има създадени много такива хипотези, една от тях която заслужава внимание е на Рангел Колесин и  ми се струва най-достоверна. Но за да почнат лабораторните експерименти, трябва да се отрече Айнщайновата ОТО и СТО, както и ред съпътстващи теории.  Научна мисъл на феодалите в БАН (и по света) е много инертна, най-вече необходимостта от полагане на много труд ги кара да ритат всички мнения за съществуването на етера.
 На книжовен език  преведено етерната хипотеза  означава : съществува  много фин флуид(етер),  който заобикаля  атомите, субатомите и още един порядък надолу. Той е носител на електромагнитните вълни и на гравитацията, и ако успееш да го премахнеш няма да изпитваш гравитация. Оттам нататък направата на летяща чиния е фасулска работа.

Но това трябва да е тема за друга нишка.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 05:05:30 pm от Maistora52 »

FRIENERZHI

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #102 -: Септември 23, 2012, 09:00:47 pm »
@ coke2k
Чичото е развил не теория , а хипотеза за съществуване на етера, с всички произтичащи от това последици. Но за да стане теория, трябват много експерименти и откриване на причинно-следствени връзки.  Има създадени много такива хипотези, една от тях която заслужава внимание е на Рангел Колесин и  ми се струва най-достоверна. Но за да почнат лабораторните експерименти, трябва да се отрече Айнщайновата ОТО и СТО, както и ред съпътстващи теории.  Научна мисъл на феодалите в БАН (и по света) е много инертна, най-вече необходимостта от полагане на много труд ги кара да ритат всички мнения за съществуването на етера.
 На книжовен език  преведено етерната хипотеза  означава : съществува  много фин флуид(етер),  който заобикаля  атомите, субатомите и още един порядък надолу. Той е носител на електромагнитните вълни и на гравитацията, и ако успееш да го премахнеш няма да изпитваш гравитация. Оттам нататък направата на летяща чиния е фасулска работа.


Но това трябва да е тема за друга нишка.
Виж  сега, етерът от стотици години е постоянно унифициран, ту  отричан ту пък възпят, самият Айнщайн и преди него ту са го възкачвали на пиедестала, ту са го смъквали, какви ли не експерименти ту го потвърждават, ту го отричат. В  крайна сметка с обективно  или субективно   явление си имаме работа?  Ами и този Съргойчев, с никакъв конкретен експеримент не е доказал съществуването на етера , само си гради свои идеи. Така и аз също мога да си градя идеи, но тези идеи трябва да имат мая, тоест поне малко от малко да са подкрепени от научни експериментални факти. а  Сър  Гойчев  още  нищо  експериментално не е показал , САМО ГОЛИ ДЕКЛАРАЦИИ ;D
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 05:09:51 pm от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #103 -: Септември 23, 2012, 10:00:01 pm »
Да, така е. За сега няма валиден експеримент за доказване  съществуването на етера.  Тесла и старата школа (до 1920г) само приемат съществуването му.  Но тъй като Айнщайн развива ОТО и СТО  без етер,  идеята се потулва за по-добри времена. 
В наши дни, след 100години  натрупани експерименти,  ОТО и СТО се пропукват по шевовете от парадокси и феномени; така етерната хипотеза отново излиза на дневен ред.  Правилно поставените експерименти ще разкрият къде се крие етера. Но за това трябват умни глави и пари.  Със сигурност в БГ това няма да се случи  - умните избягаха, а и пари няма.
Кой и как ще обоснове съществуването на етера предстои да видим.   
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 05:10:49 pm от Maistora52 »

Marto

  • Гост
Re: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ
« Отговор #104 -: Септември 23, 2012, 11:44:32 pm »
Аз обичам да провокирам хората със странни гледни точки.
Всички се чудите защо Кеше е още жив и респективно - след като е жив, значи е мошеник.
Ами ако Кеше всъщност е лицето на ония с новия световен ред, които вече излизат наяве?

Не забелязвате ли как в последно време се говори само за извънземни и нови технологии. Вече никой не се опитва да прикрие съществуването на летящи чинии, дори напротив - от най-високо ниво взеха да говорят за тях и то открито. Не виждате ли, че човечеството се подготвя за нещо голямо (но в лошия смисъл)?

А Кеше е иранец. Той е с вродена омраза към евреите. Подобно на Хитлер. Нали знаете, че Хитлер още преди да се издигне до върха е разпространявал открито какво ще направи с евреите, ако бъде избран. И въпреки това го избрали. Та и Кеше все разправя колко пагубни могат да бъдат неговите изобретения. И това никак не е лъжа, но кой да му повярва. Точно, както и на Хитлер не са вярвали и са го осмивали.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 05:12:45 pm от Maistora52 »