Автор Тема: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ  (Прочетена 174015 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 647
  • Z - Оркестър Вагнер
Няма какво да се добави повече. Точно и коректно определение за Кеше.  ;D
Аз имам какво да добавя обаче:
След толкова пророчески изказвания за това какъв мошеник е Кеше и как не ги разбира нещата, предлагам далновидните, пророците и напредналите да напуснат темата, тя няма нужда от философии за мисълта, извънземните, илюминатите, конспираторите и да оставят по-простоватичките /най-напред имам себе си предвид/ да се самозалъгват с нея, като в замяна ще имат възможност да им се присмиват от страни на тяхната наивност, да вярват на измислиците на един луд, създал цяла фондация, излъгал множество сътрудници и написал няколко книги за тоя дето духа.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Прегледах на бързо технологията! Всичко е ясно за изработката...., но от къде се подава парата? Като в оня стар виц.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ето страницата на продукта: http://s4.postimg.org/epf3r603h/magrav_smqh.jpg

сбъркал съм валутата, не било 500 долара, а най ми било 800 евро, защото Кеше изисква задължително дарение от 300 евро, за да си купиш разклонителя за 500 евро. За пръв път чувам дарение, а пък и задължително! ;)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Някой знае ли, къде се продава, медна жица, без покритие?

Аз си взех една ролка 2,5кв. (1,78мм. диаметър) изолиран проводник от железарията, по 0,53лв. на метър. Просто ще му обеля изолацията и започвам навиване :) Давай да си действаме, чесането на езици не помага.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Вие си плюйте, но аз останах изумен от методите за подобрение на здравето, описани в третия PDF файл. Това си е висша форма на хомеопатично лечение. Евала на Кеше за тази информация.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
А 2 кв. не е ли 1.6 мм. Той Кеше казва, че трябва да бъде толкова.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
В магазина нямаха 2кв. и взех 2,5. Не вярвам да е проблем. Един от трите елемента на клетката, е готов. Утре може да направя обгарянето с горелка и да го дооформя. Има някои неясни моменти, като например дали навсякъде, където е необходимо, нано-слоят ще създаде изолация (между намотките и между самите навивки, които се допират на много места). Също така дали връзките, които се правят между изводите на намотките (без запояване), ще останат връзки след обгарянето.




Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Но пропускаш в разсъжденията си че протонът се уравновесява от неутрона в ядрото и в резултат си остава само безопасния положителен заряд на един положителен йон без да се намесват или разбутват ядрените сили.
Ти пропускаш RUS, не аз пропускаш както нещата които се изучават в училище така и доста неща вече дискутирани тук в други теми. Водорода няма неутрон в ядрото си там е проблема. има го във водородният изотоп деутерии "един брой" има и двс броя във "синтетичният" Тритий. използвам думата "синтетичен" защото всичкият тритий в околностите на планетата земя се е разпаднал още преди милиарди години. Та в този ред на мисли се присъединявам към мнението на Атос.
Не се занимаваите с този смешник. По принцип господ има странно чувство за хумор и може поради това да е дал точно на него възможност да се добере до някаква С.Е. Но не се надяваите да разберете от него за какво иде реч. Без значение дали е пълен измамник или цели да скрие истината заради парите, за нас ефекта е че слушаме и гледаме купища лъжи които стават единственно за храна на фантазиите ни. По този  начин лукаво отдалечава другите от истината за да има време да трупа пари.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Не се занимавайте с този смешник. По принцип Господ има странно чувство за хумор и може поради това да е дал точно на него възможност да се добере до някаква С.Е. Но не се надявайте да разберете от него за какво иде реч. Без значение дали е пълен измамник или цели да скрие истината заради парите, за нас ефекта е че слушаме и гледаме купища лъжи които стават единствено за храна на фантазиите ни. По този  начин лукаво отдалечава другите от истината за да има време да трупа пари.
Абсолютно точно изказване на Радико! Това, което генерира Кеше засега не нищо повече от словесно-интелектуално-научно-духовна диария, която губи времето на този, който се опитва да вникне в нея и го отдалечава от истината. Не знам дали сте запознати с теорията на мимите ("memes" на английски) - това са идеи, подобни на живи същества, чиято хранителна среда са човешките съзнания. Пример за негативни мими са примерно фрагмент от песен, който влиза в главата ви и не излиза оттам дни наред, или някакво суеверие, че ако не препратите този и-мейл на поне 5-има свои познати ще ви сполети нещастие... Нещо подобно са и бръщолевениците на Кеше.

Евала на Хипарх, че се опитва да възпроизведе нещо, но както може би и на него му е ясно, от въпросите които той сам задава излиза, че не са ясни фундаментални неща (като това дали има или няма електрическа изолация между витките), да не говорим за някакви фини детайли, които биха подкарали или съответно спрели процеса. Та, според мен, много повече смисъл има човек да разсъждава и експериментира по идеите на Ст.Маринов, Дж. Сърл, или да тръгне по веригата Руслан/Акула/Капанадзе/Тесла, отколкото да цикли върху "космическите технологии" на Кеше...

Не забравяйте (никога!), че най-ценният ни ресурс на тази Земя е времето, понеже е единственият, който не можем да възстановим. Абсолютен лукс е да се занимаваме с глупости, и с нечии чужди очевидно комерсиални схеми, обещаващи всичко, а не даващи нищо. Кеше определено не ми е симпатичен, и то най-вече заради това, че говори много, а не казва нищо смислено. Ако идеята му наистина беше да сподели знанията си с хората, то поне някаква част от тях - било то половин, един или 2 процента биха схванали за какво иде реч. Не може всички да са идиоти, обременени, и не знам си още какви, а и същевременно да не схващат и 1% от това, което "много метафорично" обяснява.
Това е моето скромно мнение.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Ако идеята му наистина беше да сподели знанията си с хората, то поне някаква част от тях - било то половин, един или 2 процента биха схванали за какво иде реч. Не може всички да са идиоти, обременени, и не знам си още какви, а и същевременно да не схващат и 1% от това, което "много метафорично" обяснява.
Това е моето скромно мнение.
Мдаа. Който иска, намира начини! Според мен самия факт  за падане на цената от 10000 евро първоначално до 500+300 може да значи ниско търсене ;D 8)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
500 + 300€, като ги обърнеш в лъва и им сложиш ДДС-то излиза някъде къмто 2000. Надявам се форумът да има поне 20-ина сериозни и мотивирани участника. Ако си разделят разходите (ей-така - за експеримента), това излиза по около 100 лв. на калпак, което не би трябвало да е някаква колосална сума за никого.
Събират се парите, поръчва се, пробва се, изследва се и се разбира каква е истината. И се слага точка на множество безпочвени предположения и умствени еквилибристики (т.е. - спестено време и енергия на много хора).

Преди години в един друг форум (на пръв поглед нямащ нищо общо със СЕ, но и там пълно с търсещи хора) бе подета подобна инициатива и с дружни усилия закупен един хич не толкова евтин "генератор" на Бедини. За съжаление резултатите с него не показаха нищо повече отколкото тукашните заключения на колеги като Coke2k, Михаил Кузмов, Getca и т.н.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 647
  • Z - Оркестър Вагнер
Идеята не е лоша. Предлагам всеки който е писал в тази тема да е от онези 20 /"инвеститори"/, защото взели участие означава, че проявяват интерес - позитивен или негативен /кой каквото търси/. Обаче предлагам да се изчака малко, да се чуят отзивите на първите закупили от широкия свят и тогава да се направи жертвата за науката. Всеки случай това е много по-евтино решение, отколкото да се тръгне да се експериментира при тази оскъдица от информация. Евтино преди всичко от време, защото наистина времето е най-ценното в тоя живот, след живота и здравето.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 498
PyroVeso - безсмислено е да се купува разклонителя, това е ясно по дефолт. Ако е възможно да се направи такова устройство и то да е ефективно то от фабриката - Китай да залеят с такива за по 30-50 долара. То няма стойност на вложени материали в него или пък технология за изработка - навиване на намотки от проводни което можело да стане с дрелка.И дай сега да му събираме 2000 лв.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 647
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз моите 100 лв. ги давам на всеки, който ми покаже работещия реактор, пък ако ще, да го направи с жълти стотинки.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 498
EDM electronics - и 2000 лв. да предложиш пак не става. :)Давам 4000лв. Вече наддаваме.