Автор Тема: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ  (Прочетена 172053 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
За който "вижда" и разсъждава със собствения си ум:
Реакторът на Кеше е смес между клетка на Джо и генератора на кълбовидна мълния на Кирил Чуканов. Използва позитивен оргон както клетката - затова му пречат негативните наблюдатели, а се активира с микровълни /или рентген/ както установката "Хелиос" на Чуканов. Саморазвъртането на плазменото образувание вътре е следствие леката диспропорция на на естественото спираловидно движение на двата енергийни потока един към друг /земя-небе Ин и небе-земя Ян/.
Успех на колегите-инженери от ТИМ  ;D  Учете основите на оргонната техника.
Поздрави
 

dtmf

  • Гост
Не съм влизал много отдавна но да припомним:

Кеше : НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 21 СЕПТЕМВРИ 2012 г.Иранската фондация “Кeше”  ще се откаже от своя лиценз върху редица нови уникални технологии, като например разработените от нея системите за гравитация (Magravs)  и ще ги предостави  за свободно ползване от цялото човечество

Евангелие от Матей 7:20
И тъй, от плодовете им ще ги познаете.

И така година по късно има ли плод, или още се кара на хубави приказки?
Нека да позная, ако дойда пак след още една година всичко ще си е пак същото. Приемам залози.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
  Това със залозите показва колко сме подвласни на парите. Докато съществува тази разменна единица нищо добро не ни чака.
 Що се отнася до Кеше -съгласен съм с "dtmf" !!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Тази разменна единица я е нямало само в каменната ера, за да я няма трябва да се върнем отново в каменната ера. тогава сигурно им е било много добре на хората. Те и маймуните нямат разменни единици   ;D  ;D  ;D
да заминаваме за африка и да се метаме по дърветата а.   

Неактивен ip

  • Неактивен
  • Публикации: 4
Видяхте ли това: 

Линк за сваляне на файловете със схеми и указания за изработване на плазмената енергийна система за дома и за автомобили MAGRAV Power System на Фондация Keshe:
http://blueprint.keshefoundation.org/blueprint.html

От понеделник 26 октомври до петък 30 октомври 2015 Фондация KESHE е провела обучение за разбиране и прилагане на технологията MAGRAV Power System. Записи на беседите тук:
http://livestream.com/accounts/15210385/blueprint

Практика по изработката:
https://www.youtube.com/watch?v=6ouIV5FE9w4&noredirect=1

Има доста подробни описания за изработка, но дали работи... времето ще покаже.
Доставка на устройството може да се заяви тук:
http://www.keshefoundation.org/shop-et-livres/kf-products
 
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 08:12:39 pm от ip »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Хм...има странни неща в клипа по изработката. По някое време, на екрана се появява един символ. Още като го видях и ми замяза на нещо познато.
Първа снимка - от видеото. Втора снимка - отвлечен от сиви извънземни, с изгравиран лазерно символ (после го изкормиха пича и то през задника ;) ). Приликата между двата символа е голяма, макар на филма, да е по- скоро нескопосан вариант. Не забравяйте, че онези, много си падат по символиката и че Холивуд ни подготвя, на подсъзнателно ниво. Пък Кеше си призна, кой му дава "акъл'. Ако са сивите.....лошо Седларов, лошо...
Аз да си кажа тука, да се има предвид, че не се знае, знае ли се, кога ще трябва да се прави, информиран избор.


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Не ми стана ясно, как точно се изработва, плазмения кондензатор. Ако някой е разбрал, да пише.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Водородния атом е с особен строеж спрямо всички други хим.елементи.Има един електрон който на всичкото отгоре е много нестабилен спрямо ядрото си.Де факто това е работното тяло на въпросния генератор.Как работи?
В затворен обем с вкарват водород и хелий в съотношение спрямо обема като целта е хелия като по тежък елемент да изпълни като защитен кожух затворения обем.Водорода си остава в сърцевината на този обем.В центъра на затворения обем с форма на цилиндър или сфера има постоянен магнит който е закрепен за въртяща се ос задвижвана отвън.При движението си магнита започва да придава енергия на водородния атом и неговия електрон напуска атома и се устремява навън от вихъра който създава въртящия се магнит.В резултат на въртенето на магнита също се формира и вихър в който водорода като по лек газ остава в центъра,а хелия като по тежък газ остава по периферията като своеобразен капан за електрони.На границата между водорода и хелия има бобина чиято цел е да улавя електроните и да ги предава към косуматор вън от генератора.Ако някой електрон се промъкне все пак покрай намотката хелия го залавя и връща обратно поради факта че електронната му обвивка е устойчива и затова и инертните газове се наричат и благородни газове.С две думи магнитното поле избива електрони от водорода които се залавят от бобината към консуматора.Самия водороден йон след това сам си залавя електрони от околната среда за сметка на своите свойства и строеж.
Това е общо взето принципа и основната идея в генератора на Кеше.Направата обаче на подобен генератор не е толкова лесна работа колкото изглежда.Работа с вакуум помпи,хелий и водород изисква знания,опит и оборудване за целта които не смея да твърдя че са много евтини.Дори и минимални примеси на въздух и други газове се отразяват на качеството на генератора и неговите свойства.
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 10:17:27 pm от RUS »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
С две думи магнитното поле избива електрони от водорода които се залавят от бобината към консуматора.Самия водороден йон след това сам си залавя електрони от околната сред
Rus нещо се губи логиката тука, нали "околната среда" за въпросният водороден йон са бобината и "благородният" хелии. Друг е въпроса, че въпросният йон представлява един гол протон, тоест алфа лъчи които нито хелии нито стомана могат да задържат. Та нали това свойство на водорода е основната пречка за създаване на водородният автомобил.
Въпреки, че заявява, че ще каже всичко на света и Кеше като Роси казва "почти всичко"
А нали се сещаш, че разликата между всичко и тяхното "почти всичко" е точно толкова колкото е разликата между Демокрация и демократизация или Канада и Канализация.     

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Радико,мисля че е съществена разликата между йон и гол протон както се изразяваш.Йонът представлява атомно ядро с недостиг на електрони в него в резултат на което придобива положителен заряд.Протонът си е елементарна квантова частица и сноп протони наистина вече представляват опасен проблем свързан с радиация.Но пропускаш в разсъжденията си че протонът се уравновесява от неутрона в ядрото и в резултат си остава само безопасния положителен заряд на един положителен йон без да се намесват или разбутват ядрените сили.
Ако си беше дал труд да прочетеш и обмислиш със собствената си глава патента на Кеше за въпросния генератор щеше да забележиш че самия магнит е поставен на метална ос която има връзка с корпуса на генератора.Тогава всякакви нелогизми сами отпадат априори за мислещия човек.

P.S. В крайна сметка основната идея си остава същата както е и при Тесла-Капанадзе-Роман-Руслан - създаване на положителен потенциал изкуствено и последващо ''засмукване'' на електрони в обемен заряд.Разликата е в подхода и дизайна.Генератора на Кеше е много по-труден за изработка въпреки привидната му простота сравнен с генератора на Тесла-Капанадзе-Роман-Руслан който всеки може да си сглоби с подръчни достъпни материали без големи усилия.Цената на генератора на Тесла-Капанадзе-Роман-Руслан  спрямо този на Кеше е също съществена разлика в полза на първия.
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 10:13:35 pm от RUS »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Всеки може да си изработи MAGRAV (магнито-гравитационни) намотки по подробно описния начин (първия линк на ip и на HristoDimovHristov). Необходими са 20-30м/1,6мм меден проводник без изолация за 3бр. MAGRAV и газова горелка за нанопокритието. При това устройство Кеше няма предвид плазма в смисъла в който обикновено се възприема (горещ газ), а по-фино състояние на материята, т.е. ефирен газ. Трябва да се проведат опити :)


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
RUS, можеш ли да обясниш как се получава плазмата в тоя генератор? Постоянен магнит добре, но той плазма не прави. За да има плазма трябва високо напрежение. А за да има високо напрежение трябва да е ниска концентрацията на газа, защото иначе пада съпротивлението на разряда, той се ограничава на ниска стойност, като ценер и става тлеещ разряд. Така и не разбрах как я прави тая плазма???

На мен направата не ми изглежда сложна. Стига да има доказателства, че това нещо работи, ще се намерят хора, които ще направят обемите с газ и т.н. газови механики.

Прегледах материалите, но така и не схванах как действа този реактор /ще да е от незнанието на английски/. Така и не видях работещ реактор също, само теория.

Интуицията и логиката ми подсказват, че генератора на Кеше е работещ. Няма как някой да влага толкова енергия, усилия от толкова време, само за да излъже и заблуди някого. Какво ще спечели от това? По скоро си мисля, че няма да се каже 100%-ната истина. Ще се скрие малка, но важна подробност за работата на генератора. Но ще видим какво ще се случи следващите дни...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
няма предвид плазма в смисъла в който обикновено се възприема (горещ газ), а по-фино състояние на материята, т.е. ефирен газ.

Според Тюрен, в етера е всичко в колоидно състояние, в йонизиран вид. Аз смятам, че точно това колоидно състояние е плазмата на Кеше, а намотките му, са фантомите, които привличат електрическите заряди от етера.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Според Тюрен, в етера е всичко в колоидно състояние, в йонизиран вид. Аз смятам, че точно това колоидно състояние е плазмата на Кеше, а намотките му, са фантомите, които привличат електрическите заряди от етера.

Аз досега знам само едно значение на плазмата. Сефте чувам, че имало и друго понятие плазма, която няма нищо общо с конвенционалната плазма. И кога и къде Кеше говори за етер? Аз мисля, че той борави с общоизвестни и доказани понятия, а етера не е такова.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Разбира се, че ще говори с общоприети понятия. Нали кукловодите, са му казали така ;)
Нека говори. Човек, като знае, за какво дефакто става дума, термините на са от решаващо значение.