Автор Тема: НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ  (Прочетена 172005 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
А измерването с товар - 0  ;D

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Лекция на Кеше с български субтитри.
http://www.youtube.com/watch?v=e7_ywcWo1Fo

Hacko

  • Гост
Мехран Кеше ще дойде на среща лекция във Варна. Лекцията ще бъде на 4 май 2013 година. Точното място и залата ще се каже в последствие.
https://www.facebook.com/KesheFoundationBulgaria Вече има в България създаден клон на фондацията на Кеше

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Светът е едно голямо село, момчета, не спорете за глупости, всички правителства на всички държави се командват от едно място, така че политиката и цялата й мръсотия се излага пред очите ви, за да си мислите че има страни, конкуренции, борби, та чак войни, които имат някаква друга цел, различна от тази да образуват нерви или  да намаляват населението на света! Енергийната криза има решение дори без новите изобретения дето си ги крият за тях си, но така е по- добре за тях- според тях всички хора по света трябва да враждуват по между си, да се избиват и да мизерстват- дали ще е чрез енергийна криза, чрез глад,война или просто гонене на лична изгода- няма значение. Важното е да се увълчим едни спрямо други и аз бих казал че го постигат и то на глобално ниво! Така че да вземем да помислим за нещо практично дето да може всеки от нас да си направи у дома с подръчни материали и да си решим поне един проблем, който ни създават- не да гоним пари и патенти- каквото и да е, то няма да е нещо, което вече не се знае, и не се пази в тайна! например GEET работи, но колко човека каращи коли биха си го сложили на колите? Отговорът на този въпрос показва колко лесно се пазят правителствени тайни и как хората вярват на това дето им се поставя пред очите и колко надълбоко в матрицата са всички! Дайте да не бъдем като тях! 
« Последна редакция: Май 11, 2013, 10:34:10 am от Maistora52 »

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Реших да отразя във форума личните си наблюдения и усещания относно срещата си с Мехран Кеше на конференцията в гр. Варна.
Кеше е уникален във всяко едно отношение!
Има изключително силно позитивно излъчване.
Няма никакво съмнение, че всичко което каза е истина.
Но на настоящият етап, няма да можем да възпроизведем в домашни условия нито един от вариантите на реактора.
За сведение, НОВИТЕ РЕАКТОРИ ОТ СЕДМО ПОКОЛЕНИЕ не съдържат никакви  РАДИОАКТИВНИ МАТЕРИАЛИ.
Разбира се след активирането на плазмата има слабо алфа и бета лъчение.
Видях се с колега, който емигрира преди доста време в Канада, който е имал финансовата възможност да направи две сфери с варианти на плазмения генератор (но все още се бори с уплътненията).
Основният проблем си остава уплътняването на системата след изпомпване и зареждане на сферите със съответните газове.
Предварителната ми финансова оценка за този проект е в размер на 20 000 Евро и включва 30% запас на материалите.
Ако има ентусиасти мога да опитам да Ви предоставя и повече практическа информация по темата.
Не смятам, че и групировката узурпирала филиала на фондация Кеше в България ще се справи с тази задача.
Мога да отговоря и защо?
Системата на запускане на въртенето на плазмата в ядрото изисква определено и психотронни излъчвания (не само рентгеново + магнитни бъркалки), което няма как да се осигури ако експериментаторите не са достигнали определено духовно равнище.
Може и да Ви звучи нереално, но това е личното ми мнение и не задължавам никого да го приема или отхвърля.
Ако се интересувате от повече подробности за конференцията, може да публикувам, нещо като кратко експозе по темите застъпени в работната програма!
Успех на всички участници във форума!

« Последна редакция: Май 11, 2013, 10:38:55 am от Maistora52 »

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Ще ми е необходимо още съвсем малко време, за да оформя всичко чуто и видяно на конференцията в гр. Варна!
Вероятно до 2-3 дни ще публикувам във форума по-подробно това, което съм разбрал и анализирал, защото вярвайте ми, дори за мен, човек който се занимава от почти 10 години изключително само с нови технологии и всякакви философски учения всичко това ми дойде малко в повечко,  получи се нещо  като информационна бомба.


« Последна редакция: Май 11, 2013, 10:40:56 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Проблемът с уплътненията е като създаване на стояща вълна.
 Ако е високотемпературна плазма ми се вижда мисия " невъзможна". Ако е нискотемпературна е лесно, примерно неонова лампа.
Все пак ми се вижда сложна технология, трябва нещо по-елементарно. За това не ходих на тази конференция, можех да отида ако температурата на морската вода е над 22 градуса по Целзий.
« Последна редакция: Май 11, 2013, 09:45:15 pm от mi68 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Лазерната техника, би трябвало да е решила проблемите с вакуумирането на една система. Явно в екипът е необходим лазерен спец.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
На крива ракета и космоса и пречи.
Просто това е поредният научнофантастичен филм "грешка театър защото е на живо" със доста скъпи билетчета. И разбира се за да има постоянни посещения, полечка полечка ще го обърнат на сапунен сериал. А за да има сериал са необходими проблеми, мнооого проблеми. Едно време някой си беше играл да пресмята размерите на подводницата на "Капитан Немо" И беше стигнал до извода, че за помещения на екипажа остават едва 2-3 квадратни метра. Та в този ред на мисли, Ако някой си няма работа да провери по архивите програмата от семинари на господин Кеше, и да видим за колко време гениалният му мозък сътвори 7 поколения реактори. Аз лично бих заложил на 3,1/2 дни, сиреч по две поколения на ден.   
 

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Това с уплътненията и вакуума изобщо не са проблеми а оправдания. При отрицателни спрямо атмосферните налягания не е възможно изтичане на газове нито пък втичане във една или две стъклени или метални сфери. Съществуват достатъчно  ефективни методи за вакуумиране и без да са нужни скъпи вакуумни помпи и съоръжения. Ако принципите описани от Кеше наистина са работещи и всичко това не е една голяма измама за печелене на пари, от всички интересуващи се от технология за енергия и антигравитация то възбуждането на плазма и условията за това не са никакъв проблем а има различни начини за това. Ако се абстрахираме от учението на Кеше и решим да освободим въображението си как би работил един плазмен генератор  на свободна енергия то бихме могли да обсъдим следния принцип: 1. Високо-температурната плазма с висока плътност е отличен екран спрямо магнитните полета съпоставимо със свърхпроводниците. 2. Имаме мощен магнит или електромагнит и изходна генераторна бобина на една кръгова ос със затворен магнитен кръг. Между полюсите на бобината и магнита в импулсен режим генерираме плазмен екран. 3. Резултата е магнитен транзистор с плазмена база(гейт) за управление. 4.Ключовото е разхода за генериране на плазмата да е по-малък от генерираната в бобината изходна енергия.
  Другия вариант е: Бобината е високочестотна без магнитопровод. От двете и страни имаме мощни магнити или електромагнити. Принципно магнитното поле се затваря през оста на бобината. Ако по тази ос в импулсен високочестотен режим генерираме плазма или плазмен разряд то ще имаме стръмна и бърза промяна на магнитния поток в бобината и съответно генериране на енергия. Трети вариант на мое виждане :) АЛА-КЕШЕ: 1.Плазмата сама по себе си е йонизиран газ. 2. Във стъклена сфера генерираме плазма посредством високочестотно или високоволтово електромагнитно поле. 3. Завихряме плазмата по екватора на сферата посредством трифазен статор от бобини наредени радиално по периферията или от вътрешната централна част на сферата(може да е и тороид за целта). Въртящата се плазма от електрически заряди генерира собствено магнитно поле. Ако плазмата е с преобладаващ електрически заряд полето ще е още по мощно. По периферията отвън на сферата екваториално имаме навита изходна(генераторна) бобина. Генерираното от плазмата поле е постоянно така, че за да имаме генерация е нужно да бъде променливо. За целта под екваториалната плазмена линия се поставят малки бобини на които се подава малък ток с честотата, която желаем да имаме на изхода. Малките бобини създават поле, което ритмично изкривява оста на въртене на плазмата и съответно полето от нея става променливо спрямо бобината навита по екваториалната периферия на стъклената сфера. Съществува и четвърти тороиден вариант но за него ще пиша друг път...Надявам се скоро да тествам тези теоретични модели но за момента работя по други проекти...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Системата на запускане на въртенето на плазмата в ядрото изисква определено и психотронни излъчвания (не само рентгеново + магнитни бъркалки), което няма как да се осигури ако експериментаторите не са достигнали определено духовно равнище.
Може и да Ви звучи нереално, но това е личното ми мнение и не задължавам никого да го приема или отхвърля.

На мен ми звучи, съвсем реално.
Кабала- светия граал - материята е илюзия и може да се манипулира с мисъл.
Вероятно материята във вид на плазма в реактора, изисква доста по-малко мисловна енергия. Подобно е на клетката на Джо, която знаете, как работи и кога спира. Информацията, че НЛО се управлява с мисъл не е от вчера. Някой казваше, че ако искаме да открием СЕ, трябва да забравим, каквото знаем. Проблем - ако няма какво да забравим.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Ще налучкате верния принцип вие, а именно, че Съзнанието реди и определя всичко, ама нейсе... :)
И наистина, зависи в каква степен сме го овладени - собственото, колективното и т.н...
Засега го наричаме "технически прогрес", след време може и по друг начин да му казваме.

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Както бях обещал в предишен пост, изготвих нещо като експозе на личните ми виждания и впечатления от проведената в гр. Варна конференция с Миран Таваколи Кеше  на тема „Космически технологии и здравеопазване“.
За по-пълна яснота добавям и няколко други документа, които мисля, че ще са Ви от полза за придобиване на по-голяма яснота относно теорията и устройството на реактора.
Приятно четене и се надявам ,че все някак си ще съм ви бил полезен с излагането на тази информация на публичен достъп.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
ivobg, благодаря ти за информацията и труда който си положил!
За мен беше много полезно. Напълно съм съгласен с разсъжденията ти по темата и бих добавил и мои, но не искам да превръщам форума в Х-НЕТ БГ, че тук има парадоксално много скептици.
Някой от нещата, които казва Кеше съм ги чул/чел и от други.

Поздрави!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
ivobgБлагодарности за чудесните материали!
Виждам, че мисловните ни модели са сходни. Относно ТИМ, смятам, че те просто ще бъдат използвани за финансиране на проекта, но няма да имат никаква възможност, да се облагодетелстват от инвестициите си. Похватът е от айкидо. Използвай силата на противника, срещу самия него. Пък кой знае, може и мутрите да получат нещичко ОТГОРЕ и току виж, получили просветление :D