Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Резултати от тестове на горивен оптимизатор от caduceus

<< < (2/24) > >>

mzk:
Здравейте, тук нещо много сте се ошашавили.

Разбрали сме се с caduceus, разбира се, че нямам променливо предварение (може да се направи), както и компютърно управление на подаваното гориво. Просто ми е интересно да видя дали ще покаже разлика в газовете.

Логиката е следната - втория цикъл работа (с оптимизатор) се очаква да даде по-добри резултати (икономия). Т.е. трябва да има повишаване на оборотите или промяна в изходните газове (например по-пълно изгаряне). Тестът с малкия двигател е просто от любопитство.

mzk:
Добро утро на всички.

Тук трябва да се намеся, защото повечето мнения във форума са междуличностни, или празни по смисъл глупости. Подчертавам - глупости. И сега ще трябва да го обясня ясно, защото вие не си давате сметка какво пишете.

1. Въобще не може да става въпрос, че колегата caduceus е мошеник. Постигнали сме съгласие по повечето неща. Ако беше мошеник, щеше да се крие, да не връща парите на хората и т.н. На мен той предостави оптимизатор без заплащане, като след като проведа необходимите измервания (доколкото са ми възможностите) ще му го върна, или ако съм доволен и имам възможност - ще си го купя.

2. Има два основни метода за провеждане на измервания.
Субективни:
- колата започна да шуми по-малко;
- колата стана по-пъргава;
- колата не тресе вече при каране на 5-та с 40.
Обективни:
- колата смъкна/увеличи разхода;
- газовете се промениха;
- мощността се промени (измерена на динамометър).

Моята цел е, чрез обективните методи да открия ефекта от оптимизатора върху ДВГ. За тази цел ще се опитам първо да хвана среден разход с него, а след това и без него, при приблизително еднакви условия на каране.

Както се вижда от публикуваната от мен таблица, разходът за последните 3 зареждания е с разлики до над 20%. Както съм писал и преди, двигателят спокойно дава такива разлики при приблизително еднакви други условия, и затова аз не съм напълно удовлетворен от такова измерване.

За тази цел имам желанието да направя тестове с още по-непроменливи външни параметри - температура и влажност на околния въздух, натоварване на ДВГ и т.н.

Всеки, който малко разбира от ДВГ ще се съгласи, че ако има ефект, то той непременно ще се отрази в поведението на ДВГ - промяна в газовете, промяна в оборотите на мотора; ако щете - промяна на температурата на мотора; при еднакви външни условия И при влияние на горивния оптимизатор.

Например турбонаторът стеснява отвора към всмукателните колектори. Някой ще кажат "Какво от това, нали компютъра ще мръдне дросела и ще поеме същото количество въздух?"

Да, ама Не!

- Първо ще се понижи ефективността, с която буталото засмуква въздух в цилиндрите. Това от своя страна означава пряко повишение на натоварването на ДВГ.
- Второ - никой не може да ме убеди, че компютърът няма да вземе предвид позицията на дроселовата клапа и да я ползва при преизчисление на инжекторните времена. Точно обратното - по-отворена клапа = по-голямо натоварване = повече всмукан въздух = повече необходимо гориво.

3. Нападенията срещу колегата altium са напълно безпочвени, гнусни и безмозъчни. Нима не е нормално да има съмнение? И нима не е нормално да се разчита на обективни измервания? Да не би измерванията с махало да са по-обективни? Вие можете ли да измерите 50 Hz мрежова честота с махало? Аз не! Бих използвал осцилоскоп. И ще съм милиони пъти по-точен от всеки, който би се наел да направи това измерване с махало. Доколкото въобще можем да говорим за използването на такъв инструментариум.

Вие как предпочитате? Да има открито заявена молба за обективни измервания тук, или да срещнете двама души, които са върнали оптимизатора и са ви казали, че той въобще не работи? Кое е по-лошо според вас?

Продължавам с още - дори "махало" да дава силата на поле с неизяснен произход и характер, по какъв начин това доказва влиянието на това поле върху горивото и от там как промененото гориво дава влияние върху разхода/поведението на мотора? Някой да може да го покаже с цифри и измервания? Няма такъв.

За сметка на това аз мога да измеря инжекторни времена, маса на входящ въздух, температура на входящ въздух, температура на мотора, количество на кислород, въглероден окис, въглероден двуокис и въглевороди в изгорелите газове.

И изброените вече биха дали обективна и количествена оценка от ефекта на някакво поле върху горивото и от там върху разхода! Не друго!

4. Не знам дали да се смея или да плача, когато гледам следната статистика:
ivchak - 6 мнения, нито една нова тема, два коментара, в които бих могъл да открия нещо полезно.
altium - 1386 мнения, трудно мога да изброя новите теми (ще дам някои от тях в списък по-долу).

Общи понятия, сигнали, теория, видове мотори
Изработка на печатни платки с CNC машина - практически особености
Конвертори в G-code (post processors)
G-codes и M-codes - теория
EMC - управление на CNC под Linux
Изчисление на магнитно поле на соленоид
Подобрена ядрено-магнитна резонансна периодична таблица на елементите
Електромагнитна индукция
Електронни лампи - устройство и принцип на работа
ABC of Probes - Всичко за осцилоскопните сонди
Справочници по полупроводникови прибори
Калкулатори, сайтове-справочници, анимации на закони
Калкулатори за изчисление на мрежови и импулсни трансформатори и дросели
DC-AC 220V/50Hz sinus конвертери, UPS
Квазирезонансни (quasi-resonant) преобразуватели
Теория на заряд на акумулаторните батерии. Десулфатизиране, burp charging и др.
Зарядно устройство за Ni-Mh акумулатори по метода Inflection point
Импулсни зарядни устройства за оловни акумулатори
Микропроцесорно зарядно устройство за Li-Po и Li-Ion акумулатори
Проект Genesis - отрицателна индуктивност
Нуль-Генератор по методу профессора Барашенкова
Генератор энергии на нелинейной индуктивности
Блокинг-генератор с питанием от постоянных магнитов
Репликации на Динатрон и Stivep
Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
MEG на Tom Bearden - оригинална схема
Jack W. Hilden-Brand parralel magnetic path motor
GAP power - Magnetic Amplification and Neutralization
И т.н. и т.н.

Въз основа на какво, драги колеги, обвинявате altium в "или ти плащат(или налагат)"? Да не би желанието за истина да е "платено" или "наложено"?

Да не би altium да не е доказал приноса си към форума?

Всъщност въпросът е от позицията на какви хвърляте тези обвинения? Нима сте дали повече?

Заключвам темата, за да мога да си я водя спокойно, за това, за което съм я създал.

mzk:
Зареждане.
http://goo.gl/BlGlW
Резултат: по-висок разход, отколкото без оптимизатор.

mzk:
Зареждане.

Последният пробег е от 140 км. 90 от тях са извънградско - с 5 човека. Половината от тях съм карал с климатик (45 км).

Ще се опитам в следващите 100 км да достигна резултатите отпреди отпимизатора - 8/100 градско. Всичко опира до начин на каране.

Ето и таблицата: http://goo.gl/BlGlW
Резултат: по-висок разход, отколкото без оптимизатор.

mzk:
Зареждане. Тия дни се появиха задачки, наложи се да карам нагоре-надолу. Не успях да шофирам икономично. Заредих и малко по-късно от обещаното.

Ето и таблицата: http://goo.gl/BlGlW
Резултат: по-висок разход, отколкото без оптимизатор.

ПС:
- Имам ресет на компютъра - без акумулатор за час-два (ремонт стартер). Надали това е причина за прекопермия разход.
- Без климатик.
- 2.63 лв / литър  :o
- забравих да рестартирам километража, така че с точност до 1000 метра нямам данни. Може и да спра да ги записвам...
- вече имам 400 км изминати с оптимизатор...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия