Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Експерименти с комутатор на магнитни потоци (КМП)

<< < (60/61) > >>

varvarin:
Да колега getca потока в изхода се изменя така, както си го нанесъл. В тази грама обаче май използваш резонанс в управлението и тока през шунтовата намотка не е едно полярен, а външния ток е едно полярен. Може ли някак да видим тока през намотките на шунта, за да разберем какво точно става? Мисля, че този, високия пик, се получава след запушване на транзистора, но е резултат на отместване на потока. При резонанс в управлението, тока не може да спадне така внезапно поради включения паралелно кондензатор.

Поздрави!

Радeв:
Снощи се заиграх нещо, но не се замозахрани, просто имаше плавно изгасване.... :D
Пробвах с междина и без. С междина очаквано имах по-добра ефективност и липсва пищене.
Ако се направи двутактна сигурно ще е доста по-ефективно, пък майтап и да се самозахрани ...  8)

П.С. Феритът е от ТХО а магнитите са неодимови.

Bat_Vanko:
След направените опити беше изчислена реалната индукция на постоянния магнит с размери 50х25х120 мм -  Br = 0.88 T. Пробата е съставена от 12 броя постоянни магнити с размери 50х25х10 мм от материал NFB38 (ниодим-бор-желязо). Според каталога на „Прамиз” тези магнити би трябвало да имат остатъчна индукция – 1,26 Т. Измерването е извършено на база допълнително внесена електроиндукция до достигане на точка на насищане на материала.
Подобни стойности на магнитното поле бяха регистрирани чрез измерване с китайски тесламетър „HT 20”. Пробата беше съставена от 14 броя постоянни магнити с размери 15х20х5 мм от същия материал и процеп за измерване 2 мм (измерено - В = 0,71 Т). Според изчисленията такава стойност на магнитната индукция в процепа би се получила при постоянни магнити с остатъчна индукция Br = 0.85 T.
При добавяне на още 8 броя магнити със същите размери не беше отчетено увеличение на магнитната индукция в процепа. Не очаквайте по-висока индукция при последователно свързване на постоянни магнити от тази на един.
Не се доверявайте на каталожните данни за различните материали!!!
Успех!

Seeker:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Ноември 08, 2012, 09:47:34 pm ---............. Не очаквайте по-висока индукция при последователно свързване на постоянни магнити от тази на един..........


--- Край на цитат ---

Ами да, това е известно. При последователно свързване на магнити се увеличава само дължината на средната магнитна линия, а при паралелно свързване се увеличава индукцията, но е добре  да се постави магнитен концентратор.  Горе долу е като при батериите, едното свързване вдига напрежението, а другото тока.

Bat_Vanko:
Да, това като факт е известно (по скоро се увеличава коерцитивната сила на магнита т.е. съпротивлението му на размагнитване). Известно е също, че пропорционалното увеличаване на броя последователно свързани магнити - увеличава пропорционално силата на привличане. Също така е известно, че силата на привличане на магнита е пропорционална на индуктивността на квадрат. Защо тогава при свързване на повече магнити индукцията се запазва същата, а силата на привличане се увеличава? Някой може ли да обясни това несъответствие?
Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия