Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Експерименти с комутатор на магнитни потоци (КМП)

<< < (44/61) > >>

getca:
Що умря темата, бе хора...Де ги изобретателите с патентите...Скучна работа, няма поне някой да ни докаже безмислието на идеята...Тюю, да се не види и скуката... ;D

Това в кръга на шегата, а сериозно днес един образ, състудент мой така да се каже, решил да провери дали не послъгвам за насищането на магнитния комутатор и...взел два магнита от харддиск, пльоснал ги на двете чела на някаква сърцевина с намотка и взел да мери индуктивността. Беше много ентусиазиран, че с магнитите индуктивността е почти нула или все едно сърцевината е от въздух, т.е. насищането е пълно и магнитната проницаемост клони към 1-ца. Та, той е поредната личност, установила работоспособност на комутатора на магнитен поток, работещ с насищане. Е, това беше за подклаждане на огъня... ;)

FreeEnergy:
Не е умряла, чакаме за следващия епизод от твоите опити..

getca:
Здравейте, ще се опитам да анализирам прикачените по-долу картинки. Като начало малко сухи цифри...

Темеператури на топене (Уикипедия):
  Желязо 1539oC;
  Мед      1083oC;
  Никел   1455oC;
  Хром    1890oC;

Връзка цвят-температура (http://www.bgfoto.net/modules.php?name=News&file=print&sid=8):
Практиката показва например, че едно парче желязо при нагряване мени цвета си. При ниски температури то има вишнево- или тъмночервен цвят; с повишаване на температурата добива оранжев, а след това и жълт цвят. При сравнително висока температура изпуска зелено-синкави лъчи, като при стопяване достига синкаво-бял цвят. Това доказва , че температурата на нагряване предизвиква различно светене на телата.

Токове през съпротивителни проводници за достигане на дадена температура (http://www.wiretron.com/nicrdat.html):
Ф0.4мм~0.0159" - I=3.8a - t=649oC;
                          I=6.1a - t=982oC;
Ф0.8mm~0.032" - I=9.1a - t=649oC;
                         I=15.2a - t= 982oC;

Сега погледнете нагрятата зона, където отчетливо личат цветовете, съответствуващи на дадените температури. В средата главите на пироните светят бяло и точно там има стопяване на част от материала. Както и да го мисля, температурата в централната зона е над 1000oC. А защо става така не е много ясно засега и то с 25-30Вт захранване. Токовете се отнасят за втората снимка с кантала, като Ф0.4мм е единичен, а Ф0.8мм, двоен проводници. Данните са за нихромов проводник, не можах да намеря точния химичен състав на кантала, но предполагам е подобен.
Изводите ги оставям на теоретиците и скептиците... ;)

Viking:
Колко е КПД който успя да постигнеш?В темата "Новини от форума и актуална информация за резултатите от експериментите" пише:"С измерено КПД около 1,3 и без самозахранване"
Това вярно ли е?

getca:
КОП>1 е получен с резонанс на изхода, сериен с товара кондензатор. Голям недостатък е силната зависимост от товарното съпротивление и затова се работи по друга схема. Идеята е нелинеен характер на товара във функция от напрежението. На практика е доказана възможността за създаване ел. магнитен генератор без движещи се части с ефективност над 1-ца. Следва много работа по усъвършенствуване на генератора, като се очаква ефективност около 2, а може би и доста повече... ;) Назад в темата има много данни за опити, чертежи, анимации и т.н.
Също така е постигната частична автономност, като се самозахранват тактовия генератор и драйвера на мощния ключ. Тръгва с единичен пусков импулс, а при претоварване по ток се изключва, нещо като защита става... ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия