Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

ВОДО-ГОРИВНИ ЕМУЛСИИ

<< < (2/16) > >>

caduceus:
krasinet
Трезво разсъждаваш. Уважавам опита ти с емулсиите и знанията ти, но все пак при мен сместа 5% бензин 95% вода се запали и си гори без проблеми  :) Трудно е за вярване, нали... Теофилиус го направи също - дори и видео имаше, но му се разтвори пластмасовата помпичка, защото постановката беше по-различна от моята. Това не ви ли говори, че явно има нещо което ви убягва, а ние сме то постигнали - макар в опитен гаражен вариант и с първоначални технологични проблеми.
Така че относно научната фантастика и мошеничеството - категорично не си прав. Нито се продава тая емулсия, нито се правят пари по някакъв начин от нея. За какво мошеничество става въпрос... Просто се пробвахме без предубеждение и видяхме резултата. Да, научната база на която са направени установките не е общоприета, но това е правило при новите неща. Те не са и нови де, защото първите опити да се прави смес на атомно ниво межку вода и органика чрез имплозивни тръби и системи датират от Шаубергерово време, 1930-35 г. Има и версия, че германците през втората световна са карали танковете и др техника и с това водно гориво, защото синтетичното от въглища е скъпо  ;D Явно Шаубергер в Матхаузен не е правил само имплозивни двигатели за Хаунебу и Врил - ако се сещаш какво е това
Поздрави

ПП
Руснаците с резачката са с Геет процесор, там в централната тръба /реактора/ също се създава такова оргонно поле, което се генерира при имплозивните тръби

krasinet:
caduceus
Не съм искал да обиждам нито теб нито Теофилиус. Като писах мошеничество имах в предвид опитите на Юрий Краснов. Ако си гледал видеото за развенчаването му по някаква руска телевизия, останах с впечатлението че опитите му са пълна мистификация. Но щом казваш че ти и Теофилиус сте го повторили явно има хляб в тази работа. Остава да споделите опита си?  8) А колкото до стабилността на сместа ако това е емулсия може да опитаме чрез прибавка на някакъв емулгатор да я стабилизираме.
А за имплозивните  двигатели предполагам че имаш в предвид проектите за летящи чинии на германците които е почти сигурно че са ги произвеждали през втората световна война?  ;)

krasinet:
 :) За информация на всички. След доста опити получих стабилна емулсия вода-дизел, която дори при летните жеги не се разпада. Ще пробвам и с бензин същата смес. Как гори все още не съм изпробвал. Щом изпробвам и емулсия като гориво на автомобил, ще ви информирам.

caduceus:
Поздравления! Желая ти успех, дизелите са най-голямата търговска ниша. Трябва обаче да тестваш повечко време и на различни коли, за да се види как сместа се отразява на мотора

angelmr:
Използването на вода в ДВГ е много стара идея. Изтребителите през втората световна война са форсирали двигателите си по този начин. Но това става за сметка на живота на двигателя. Чисто лаишки предполагам, че това няма да е огромен проблем при дизелите, понеже и без това при дизелите си има детонация. Така че тук е момента да питам до къде се е стигнало с идеята? До колкото знам на модерен дизел няма как да се подкара алтернативно гориво. Но на старите би трябвало използването на емулсия вместо чист дизел да не е голямо предизвикателство. Та някой пробвал ли го е това и какви са резултатите? Баща ми притежава стар трактор, но не ми се човърка много по неговия двигател, така че не бих започнал да експериментирам от нулата, но ако някой е разработил проверена идея, мисля че няма да е проблем да пробвам да повторя експеримента, примерно за тест на консумацията в контролирани условия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия