Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

ННО генератор сух тип... какво пропускам?

(1/7) > >>

userdsp:
Здравейте колеги! Четох доста преди да пусна първият си пост и вероятно отговорите на въпросите, които ме тормозят толкова много вече съм ги чел вече, но...
Имам клетка сух тип с 19 и 21 пластини свързани по следният начин -ННННН+ННННН-ННННН+ пробвах и така -НННН+НННН-НННН+НННН- , но ефекта беше еднакъв, а именно: 0.75 литра в минута при 15 ампера което ми се вижда прекалено малко. Ламарината е от хром-никел 304 с размери 160mm ширина на 180mm височина и 0.8мм дебелина на пластините. Разтоянието м/у пластините е около 3мм. Кондиционирах плочите с 1А в продължение на 2 денонощия и мисля да я оставя още около седмица. Направих си шим модулатор с  пик мицроконтролер и пробвах с най различни честотни обхвати, първо с една честота, а вчера модулирах ниска чрез висока в търсене на резонансна честота... така и не я намерих (нямам осцилоскоп все още) Направих си и един индуктор, но нищо не съм смятал по него и резултата беше очакван (промяна никаква) Забравих да спомена, че използвам 10 процентен разтвор на натриева основа.
 Имам желание да направя правилно трептящият кръг, но не съм толкова на ти с електрониката. Моля Ви помагайте :)

 Чрез шим модулацията намалям мощността, а има ли начин да ограничавам само тока?

amdatlon:
Здравей,
Дай малко повече инфо за клетката, с какво напрежение я захранваш?
Тази клетка която имам е 20х20 см.  и със 15 пластини. При 25-26 А дава  >2л/мин. газ.
Интересно ми е за ШИМ модулатора с ПИК-а. Май не може да се променя плавно честотата на извода, или греша?  Би ли споделил, защото и аз сега се мъча с едно модулче за управление на мощността на трансформатор със триак във първичната страна.
Целта е да пропуска цели периоди от синусоидата. Примерно 1 период протича ток , 5 не протича => 20%  от мощността.

userdsp:
Пика може да се регулира плавно честотата без проблем. Генератора го захранвам със захранване от компютър на 12 волта. Ако искаш ми изпрати схемата си и ще ти направя софтуер за твоя пик.

vladtod:
Махни шим-а  и директно с правотокова електролиза, смени натриевата основа с калиева и направи гъстотата на електорлита плавно докато получиш 20 А , при затопляне на клетката се вдига макс 5 А, увеличи разстоянието.

userdsp:

--- Цитат на: vladtod в Май 06, 2012, 10:12:58 am ---Махни шим-а  и директно с правотокова електролиза, смени натриевата основа с калиева и направи гъстотата на електорлита плавно докато получиш 20 А , при затопляне на клетката се вдига макс 5 А, увеличи разстоянието.

--- Край на цитат ---

Имама калиева основа на кристали. Какво искате да кажете, че клетката вдига макс 5А като се затопли? Нали при затопляне на електролита токът се увеличава? Нещо не можах да разбера правилно какво трябва да направя... бихте ли пояснили моля?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия