Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Дизел от двигателни масла?

<< < (2/3) > >>

krasinet:
С подходящ емулгатор може да се направи водо-маслена емулсия която може да се ползва вместо дизелово гориво. Имам информация че трансформаторно масло може да замести дизела . Някои хора са го ползвали. 8)

Duke_BG:
Всичко що е мазно може да се изтрака от един дизелов двигател, но има една малка подробност :
трябва да е най-обикновен "чист дизел" т.е. без електронни помпи ламбди, турбини и всякакви такива хави.
карал съм рено 19 на един приятел заредено само със смес от 50% дизел и 50% изгоряло масло (беше зима - лятото процента на изгорялото масло стига почти на 100% ) и колата се държи съвсем нормално малко смърди отзад при потегляне но само това ...
 

Радeв:
Пиролизата, не е ли най-универсалния метод за производство на горива от всякакви петролни отпадъци /пластмаси, гуми, битум и т.н./? Би трябвало да излиза целия спектър от от ацетон до нафта.

П.С. Съвсем  информативно предпложение, без да съм специалист. Очевидно имаме специалисти по химия във форума, те ще имат тежката дума! :)

krasinet:
Радeв
Вярно е това което казваш но
1-во много е енергоемко и не  е сигурно дали разходите няма да надхвърлят ползата.
И 2-ро След пиролизата трябва изходната смес да се подлага на фракционна дестилация за да се отделят по-леките от по-тежките фракции.

konba:
Тия дни пробвах пиролиза на старо масло. Въобще не е необходимо използването на фракционна колонка, безсмислено е според мен.Това което използвах за моя опит е тенджера под налягане, капака на която е преправен и три съда след това, като си мислех,че ще е като пиролизата на пластмаса или гума.Но уви течността която получих в 2-рият и 3-тият съд бяха незначително количество- няколко капки. Получената течност е по-рядка от маслото, пали се лесно,на цвят е жълта с леки отенъци зеленикаво ,но след филтрация с филтърна хартия. Измерих и теглото на 100мл -0.071 грам.Тия дни ще купя и лакмуси ,за да измеря киселинна или неутрална е.Не знам само дали си заслужава самата преработка, защото температурата трябва да е над 450 градуса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия