Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Дизел от двигателни масла?

(1/3) > >>

sezo79:
Здравейте.
Не съм запознат с химията, както и с синтеза на алтернативни горива и затова ще питам.
Възможно ли е от употребено двигателно, диференциално или хидравлично масло, да се получи дизел?
И дали, ако се филтрира някое от тези масла може да се смесва с обикновен дизел и да се използва като гориво в дизелов автомобил?

Питам, защото водим спор с мой приятел, който ми дава за пример котли за парно работещи с такива масла и твърди че принципа е същият.

Моля да ме извините ако темата не е за този форум, но не намерих по добро място за задаването му.

Не пишеш препинателните знаци правилно. Те се долепват след края на думата, а след тях се оставя интервал. Не трябва да "висят" във "въздуха"! Спазвай правилата на форума!!!

Радико:
Да по света има такива инсталации. При каталитично хидриране с водород по тежките фракции стават по леки. Процеса е подобен на крекинга. 

sezo79:
Извинявам се за правописа.
Да разбирам ли, че дизелов автомобил може да се кара с такива масла?
Вискозитета и пламната им точка, не са ли различни от тези на биодизела?

Радико:
Директно няма как да стане. Има корабни дизели работещи на мазут, там да. За автомобил задължително преработване.
Едно време прословутият Майкъл Капустин "пирамидата ЛАИВ ЧОЙС" лъжеше, че ще внесе такава инсталация и ще реализира баснословни печалби. Реализира ги в затвора обаче. 

sezo79:
Благодаря за отговорите.

Това което разбрах е, че само с филтриране без химична обработка от тези масла дизел не става.
А инсталацията за преработка (каквото и да предствлява), я няма в България.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия