Автор Тема: Ток от йоносферата, електростатична индукция чрез отрицателни HV импулси  (Прочетена 117238 пъти)

lz2bgc

  • Гост
lz1jer подкрепям те напълно за бана в чата и аз съм баннат и не знам за какво.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Аз съм от LZ1KSR - докато работеше. И аз съм с вас за бана.
SK 73

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Цитат на: lz1jer
....Казваш, че имало още нещо, което науката не може да обясни, добре, ама ти от къде знаеш, кой ти каза, къде го прочете, достоверно ли е и трябва ли да вярваме просто така, какви са ти източниците и т.н.   ....

А ти сам не се ли досещаш за достатъчно много подобни неща, които науката не може да обясни.
Или ще кажеш, че робите са дърпали цял живот камъни за кефа на някой фараон да си построи пирамида. Атос не отрича науката ако си прочел внимателно...

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
ТТ завършва с еднополюсна антена. Стандартните са диполни. Еднополюсната антена създава полево-енергийно явление "солитон".
Тук се коментират коренно различни явления и смесването е пълно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
1.Нямам никаква идея за какви банове ми говорите?
2.  lz1jer, занимавам те с част от труда на човек, който умее да МИСЛИ, дали е титулуван като професор, гимназиален учител или свинар, няма АМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
Да, работя с багета и то доста добре, но не виждам с какво това би те заинтригувало?
3.Това:
Правилното е да се търси обективното измерване на физичните взаимодействия. Не отричам наличието на по-фини енергии, но те трябва да бъдат обективно регистрирани. Само така може да се изключи субективното "усещане" на човека. Всички занимавали се с екстрасензорика знаят, че е необходимо да се разграничава мечтата от усещането. Само измерителен "уред" без собствено съзнание би разграничил действително влияние от мечта.

След този цитат...аз нямам какво повече да ви кажа по въпроса?!? :o
Кой определи кое е правилното?
Ок, спирам да ви смущавам удобството на "мислите"...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Една от медитациите, дадени в Раджа Йога/Самадхи пада - върху атомите на времето и техния ход - дава различаване. (С коментарите на Свами Вивекананда книгата е доста по-лесна за разбиране).  Има и други методи. Именно по вътрешен път - на високо ниво, може да се постигне пряко възприятие дори на физически, природни и енергийни процеси. Очевидно е, че такова познание е голяма отговорност и не се дава на всеки.
Начини има...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Драги господа, момчета и фенове на Чата - има вероятност да сте се "баннали" собственоръчно, ако сте ровичкали в десния прозорец разните там функции...
От чата никой няма интерес да бъде гонен някой, освен ако не е някой изпечен Терорист!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Може и не знам, но съм бабанен поне 2-3 пъти......Тука има предател, не стават така тези неща....Без предателство от вътре, крепостите се превземат така......

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Сега... да ви информирам нещо!
Не може да бъдете баннати от чата , ако в чата по това време няма влязъл мод или админ!
Може би става дума за бъг в платформата, на този въпрос може да отговори единствено Димелсофт!


Trailblazer

  • Гост
   atos, какво ме замерваш с цитати от Джери Василатос, гимназиален учител, събирач на информация и тълкувател на патенти, другите му хобита не ги коментирам. Чел съм Изгубените открития, 1/4 преразказ на патенти и документи, другото са сладки приказки за най-малките. В математиката ако искаш да докажеш някоя теорема трябва да изпълниш необходимо и достатъчно условие, ти не ми даваш достатъчното условие. Въртиш, сучеш, конспирации, догматични науки, дрън-дрън. Ти специално имаш ли някакви умения в областта на псевдо науката, можеш ли да добиваш оргон, да работиш с багети, с махало, да виждаш аура, да врачуваш? Ако искаш да ме привлечеш на твоя страна трябва да ми дадеш поне една сламка, да се хвана за нещо, нямаш нищо като абсолютна стойност, а аз имам наука. Част от моите данъци отиват за наука, "възложил" съм на по-умни от мен да разгадават природата и те правят каквото и колкото могат. Не е ли смешно да ми обясняваш как науката била забила в грешна посока, а в същото време да ползваш благата на техническия прогрес, та нали квантовата механика е във всяко късче материя, във всеки транзистор, във всеки чип. Казваш, че имало още нещо, което науката не може да обясни, добре, ама ти от къде знаеш, кой ти каза, къде го прочете, достоверно ли е и трябва ли да вярваме просто така, какви са ти източниците и т.н.
   И да ми махнеш, наложеният бан от чата, т.к. нищо не съм направил, даже не знам защо съм бил отстранен "Потребителят или айпи адресът е изгонен." Снощи оставих компютъра включен, на сутринта ми излезе това съобщение. Поне ме банни от форума та да се приключи и да не ви смущавам повече. Обещавам да не си правя втора регистрация.


 lz1jer абослютно нелогично е присъствието ти в този форум. Ти както и много други тук забравяте (или не четете) какво пише в заглавният му слоган - ФОРУМ ЗА СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ.
 Тук би трябвало да се обсъжда другата гледна точка, очевидно не тази която на теб ти допада. Като не ти харесва някой да "....поставя под въпрос цялата наука за последните 100 години....", защо просто не потърсиш твоето място за изява някъде другаде?
 Тук от край време е пълно с хора като теб, които не внасят нищо позитивно в този форум, но пък имат неизчерпаема енергия да обясняват с пяна на устата, как виждаш ли, нещо нямало как да е истина или няма начин да бъде реализирано. Изказваш се толкова компетентно, сякаш знаеш всичко, изчел си тонове литература и си бил навсякъде по всяко време свидетел на различни събития. Много се навъдиха такива свръх-капацитети като теб, но лошото е че почти всичките - лумпенизирани. И ти като 99% от хората не се вслушваш в интуицията, а репликираш сляпо информацията която ти е "набита" в главата от твоята любима традиционна наука.
 Нищо ново няма да кажа, че от потребители като теб, този форум от много време е страшно разводнен. Много приказки (разбирай плява) и почти нищо ценно. Ако няма какво смислено да кажеш за свободната енергия, по-добре замълчи. Ако искаш някой да се възхищава на умственият ти капацитет, не му е тук мястото. Как нещо е невъзможно да се е случило или как няма начин да стане или да съществува, сме го слушали достатъчно тук.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Странни хора сте ...
Смятате ли че нямаше да бъде известно на широката общественост факта че се получава енергия от атмосферата, при условие че има ей-такива конструкции:






и още стотици (ако не и хиляди) МЕТАЛНИ конструкции с височина и площ многократно надхвърляща всичко което можете да си посторите в задния двор или на поляната. Конструкции, които ежегодно се обследват, имат сериозна мълниезащита която се проверява поне веднъж годишно (и повярвайте ми, в Берлин и Париж инспекциите са сериозни и всяко аномално явление се изследва и анализира).

Ако не ви е ясно, на 2 от тези 3 снимки са показани конструкции, които се явяват и излъчватели на радиовълни. С разнообразни честоти и с мощности с които никой от вас не се е занимавал.

Смятате ли че никой досега не се е сетил да използва имагинерния източник на енергия поне да освети с 2 ламБи без пари тия сгради? Че никой няма да разтръби по всички средства а масова информация че тази туристическа забележителност освен че радва туристите има и добив на енергия (ако ще и 2 вата да е - бъдете сигурни че екскурзоводите щяха да ви я посочат и да ви повторят 5 пъти колко необичайно нещо има там).

И моля ви ... не ми излизайте пак със световните конспирации... смешно е.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Юлиане, не, че някой те разбра какво точно искаш да кажеш...
Че показаните от теб конструкции са замислени като устройства, целящи да извличат енергия от йоносферата ли?
Сам знаеш, че подобна трактовка е пълна глупост, нали? Тесла е единственият, който е правил подобни установки СПЕЦИАЛНО за това!
Да, някои от тях се ползват за антени - удобни са за целта и...?

Какво всъщност показва (или доказва) това според теб?

Освен ако не смяташ, че всичко, което се ползва за антена, би трябвало да е и  устройство за "добив на енергия от йоносферата", което пък би те принизило в абсолютна профанщина (по твоите собствени критерии)...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Atos, говоря ти че ако все някак си тая атмосфера може да отдава енергия в забележими количества, то все някога някъде някой щеше да е документирал тази аномалия - дори по факта на повишената електрохимична корозия на конструкцията.
В тази тема доколкото виждам никой няма идея как би могло да се получи тази енергия. Демек се стреля на сляпо с надеждата нещо да се улучи. А шанса нещо случайно да се улучи и регистрира е много по-висок на кула, просъществувала 50 и повече години и наблъскана с достатъчно чувствителна апаратура за излъчване и приемане, отколкото при усилията на шепа ентусиасти, блъскащи в стената месец или два.

Реално проблема е в изключително ниската плътност на зарядите в атмосферата. Трябват ви квадратни километри повърхност и специфични метеорологически условия за да съберете енергия колкото от 1 мълния... която ако успеете да я хванете на 100% ще ви донесе печалба към 1000 лева... нищожна на фона на евентуалните инвестиции.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Atos, говоря ти че ако все някак си тая атмосфера може да отдава енергия в забележими количества, то все някога някъде някой щеше да е документирал тази аномалия - дори по факта на повишената електрохимична корозия на конструкцията.
В тази тема доколкото виждам никой няма идея как би могло да се получи тази енергия
Стига бе...! Не думай?
Аз не знаех, че никой досега не е "документирал" светкавица, разреждаща се в земната повърхност, че и стопяваща метал или подпалваща къщи...извинявай, ще се поправя ;D

Реално...проблемът е, че искаш (или мислиш) с просто радио да хванеш ясен сигнал от друга галактика?
С въдица да ловиш слон?
Нещо, което е проектирано за едно, да ползваш за друго?
Ами...ако беше чел Тесла, щеше да имаш понятие кой как и каква идея има!



Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Ами...ако беше чел Тесла, щеше да имаш понятие кой как и каква идея има!

Ами да си дойдем на думата тогава. Може ли да посочиш патент или текст на Тесла, в който е описано точно каква височина на "антената" е необходима?
В текста трябва да е написано в прав текст, че тази "антена", управлявана по конкретен начин, ще извлече повече енергия, отколкото е необходима за управлението й.