Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електровелосипеди

Проект за електро-велосипед

(1/6) > >>

emilvtc:
Отдавна мисля по темата за електро-велосипед и реших да отделя няколко часа и да се опитам да дефинирам и начертая някаква концепция.

Идеята ми е да се до-използват обикновени (стари) автомобилни акумулатори.

Конструкцията трябва да е възможно най-лека и центъра на тежестта да е възможно най-ниско.  След като разгледах разни подобни проекти из интернет стихнах до решението от прикачената картинка.

Чудя се обаче дали това чудо ще е удобно за каране "с педали"?

Радeв:
Изобщо не се лъжи! Чопъра е ужасно непрактичен. Няма почти никакво спиране, заради изнесения назаде център на тежестта само сурка гумите. 
Единственното хубаво на рамката е че пружинира и поема меко сътресенията.
Планинския бегач е най-ергономично направен, според мен.
Най-доброто според мене е ако преправиш на нещо такова:

/Рамка на симсонка/
Т.е. леко да я удължиш и ниско да и разположиш площадка за акумулаторите.
Успех! :)

emilvtc:
Мислих и за "по-изправени" конструкции, но от една страна акумулатора ми се ще да е възможно най-ниско долу, от друга страна не трябва да си удряме краката в него докато въртим педалите.

Като цяло конструкцията ще е добре, ако е максимално лека, за да може леко и удобно да се кара и с педалите.

Предполагам конструкцията на моторетката ще е доста тежка ...

Чудя се и дали велосипедните капли ще издържат цялата тежест на конструкцията, акумулатора (18-24кг) и човека (да кажем до 95кг) ?

Радeв:
Аерокаплите издържат /т.е. тези с допълнителен профил, от страната на вентила са обли а не трапецовидни/,  обикновенните се кривят от няма нищо, а понякога стават направо на 8-ца и се прибиваш ......
Взимай някакво колело и твори,  от първия път с подръчни материали трудно става... :)

emilvtc:
Относно ел-двигателя:
Тъй като мисля да използвам обикновен автомобилен акумулатор 12В. - добре ще е и ако мотора е 12В.

Мислех за мотори от вентилаторите на радиатора на двигателите на колите. На BMW 318 например мотора е 300W/11V.

Сещате ли се за някакъв подходящ мотор?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия