Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода
h2motor:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%BC%D1%83%D0%B4_%D0%90%D1%85%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D0%B4 - и на него за това му трябва , може би? Не предполагах .
Валентин Иванов:
Според мен причината Брауновия газ да унишожава радиоактивни отпадъци се дължи на Деутерия, който поглъща радиоактивност. При продължителна употреба на генератора се образува деутелрий в клетката и той започва постепенно да става радиоактивен, както каза и колегата, че в атомине централи той сам си става радиоактивен. От околната среда е много бавен този процес.
Според мен е рано да се внедрява в бита за отопление, докато не се изследва при продължителна работа на генератора, дали наистина не се натрупва радиоактивнос в генератора.
h2motor:
Първо трябва да се изследва за унищожаване на ядрени отпадъци , дълбоко се съмнявам че това твърдение има само митична стойност. Както и украси от вида че на Вълков като му гръмнала клетка и той така....че на другия ден имал радиоктивнен елемент в джоба увит в найлон..и публиката си мисли това е сериозна работа..ядрена рреакция..ала бала.При електролизата ядрена реакция няма , при високоефективната електролиза проблема е инженерно - конструктивен и се свежда до извеждането на водорода в атомарно състояние от клетката и трансформацията му в молекуен при която той да си вземе енергия от околната среда. Високата фективност е ограничена до 4 пъти и тя не може да се постигне , а е само теоретична. Аз Вълков , Маер и Боб Бойс ги признавам , че те са наблюдавали висока ефективност в клетките си и са съумявали да я провокират поне косвенно...НО никой от тях не е конструирал клетка която да е високоефективна.Надеждата че високата ефективност ще реши енергийния проблем , е само гола надежда..възможностите са като при климатиците - COP - 2..3.Може да се използва ,като нещо което е енергийно ефективно , възможно е с газ от такава електоролиза да се захрани горивна келетка с протонообменна мембрана и дори да се самозахрани..но това ще е толкова малко устройство и много прецизно и скъпо че няма да има практическа стойност и след 200 години.Сега всички , които се интересуват от материята се ровят и виждат , че се използа рутений и разни метали от групата на платината за катализатор в клетките с протонообменна мемрана и дава ефект по отношение на ефективността , това не е катализатор по отношения на електрохимичния процес а просто повишава проводимостта защото с нея има проблем , когато искаме да запуснем клетка от този тип да работи на 1.4 волта с по добра ефективност. Ефективността при правотокова електорлиза зависи от проводимостта на електролита , защото всъщност зависи от стойността на напрежението..
Тежката вода , която съдържа деутерий не поглъща радиоктивност точно...Тя се съдържа във водата в малко количество казват в уикипедия.
Атомарния водород не е безобиден , мисля че той е причината за еволюцията на организмите ...може да предизвика рак чрез промяна на ДНК веригата на клетката...Но също така имам съмнения , че е способен да провокира и имунната система да унищожава такива клетки и не се знае дали ще предизвика рак или ще доведе до унищожаване на раковите клетки. Няма как да се погълне такъв водород обаче в голямо количество със сигурност.
h2motor:
Междувпрочем какво е разстоянието между електродите на клетката ви , би ли споделил? Параметрите които даваш са за доста добра ефективност.
Bat_Vanko:
Колега Иванов,
в атомните централи обикновената вода става тежка под влиянието на неутронния поток от разпада на урана. При електролизата няма от къде да се вземат тези неутрони. В околната среда съществува някакъв минимален поток неутрони от космоса и затова процеса е бавен.
При електролизата два електрона дават два атома водород. Високо ефективна електролиза ще постигне този който успее да проведе процеса при напрежение по ниско от 1.0 V.
Успех!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия