Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 106182 пъти)

Валентин Иванов

  • Гост
 От многото опити, които правихме, максимума които постигнахме за електролиза е 7.8 MMW , с обикновена дестилирана вода.

 Извода е следния, не се подлъгвайте на щуротиите на Боб Бойс и Стенли Маер и на когото и да било за свръх ефективна електролиза и не си губете времето с излишни опити и средства.   
 
Те просто използват Деутерий за електролиза или Тритий и се подиграват с целия свят.

 Задачата при намесата на Тесла генератора е да се раздвижат неутроните, както Ви обясних!

 Тези неща ги обяснявам по най простия начин, за да  го разберат и обикновените хора.

 И администратора да спре да ми прави забележки, от него нищо полезно не съм чул!   
Аз използвам програма за правописни грешки, да се скара на нея.

Поздрави на всички!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
 Иванов заблуждаваш се, не ползват диутерий. Според мен те просто наблюдават ефект на свръхпроизводителност, но повече газ не успяват да извадят от клетката. Всички правят алкална електролиза и клетката им е за миксиран газ - ННО. При електролизата в ядрото на атома не настъпва промяна. По въпроса за грамотността - понякога по добре със 7 клас , отколкото човек да вярва в някаква псевдонаука при която всичко е ясно и всяко ново откритие е - Чудо!

Валентин Иванов

  • Гост
За мое огромно съжаление нивото в този форум пропада....

@Валентин Иванов, за какви патенти претендирате след като пишете такива откровени глупости:

пише го във всеки един учебник (гимназиален):
протий - ядрото на атома се състои само от един протон
деутерий - ядрото на атома се състои от един протон и един неутрон
тритий - ядрото на атома се състои от един протон и два неутрона
и т. нат. с добавяне по един неутрон
Колега, не си разбрал за какво става на въпрос!
Колегата Puro Veso ме попита каква е разликата при 4H 5H 6H 7H, ти ако знаеш му отговори!
Аз знам само до 3H
Приемам забележката че Деутерий е с един протон и един Неутрон, и Тритий с един протон и два неутрона, просто техническа грешка.

Валентин Иванов

  • Гост
Здравейте, колега Иванов,
Хванахте се като удавник за сламка за моето предположение за студения ядрен синтез. Да, това е наистина едно възможно обяснение на високата температура, но имайки в предвид изключително ниското съдържание на тритий и деутерий във водата от една страна и необходимостта от много висока температура и налягане за протичане на някаква реакция от друга, то този процес е повече екзотика отколкото правило.
Според мен в предположението на Orenda и Петър има резон. В случая с атомарен водород няма да е необходимо влагането на енергия за разкъсването на връзката Н-Н. Но веднага се появява логичния въпрос при какви условия като температура и налягане, за колко време и какъв процент от водорода ще остане атомарен. Нека колегата PyroVeso ме поправи ако греша.
Успех!
[/quote
]Бат Ванко, аз таман те похвалих, ти започна да ме оплюваш. Баш си е студен ядрен синтез и не е нужна голяма температура и налягане, защото неутрона няма електрически заряд и много лесно ходи напред и назад, ако се наложи да преместваме електрон, там работата е сериозна, трябва огромно количество енергия и топлина, както казваш, но отделената енергия е много по-голяма от на неутрона. Аз навремето съм стрелял ракети в Казахстан и общо взето са ми познати нещата.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Ето някои от тестовете, които са правени с атомарен водород (H2 => H + H => H2)
COP = 21 !!!
http://jlnlabs.online.fr/mahg/index.htm

Тук има обсъждане по темата:
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/5410-atomic-hydrogen-fuel.html

Валентин Иванов

  • Гост
Тези неща ми харесват, благодаря!

Валентин Иванов

  • Гост
Никакъв атомарен водород не са получили  , сигурен съм в това. Те го описват неправилно и очакванията им за неговите свойства също са погрешни. Не е високоенергиен , той няма енергийна стойност..но е гладен за енергия и може да я поглъща.

Колега, не съм съгласен с това! Деутерия поглъща енергия да, не случайно го използват за охлаждането на ядрените реактори, но я го подложи на електролиза или други услови, нещата се променят. Взривовете на ядрените централи стават точно заради него, при авария се получава агресивен водород/ да не изпадаме в подробности/ този водород се събира на тавана на централата и гръмва, както скорошния случай в Япония.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
 Иванов - при положение , че си правил опити с горелки и да им вярваш на измишльотините ! Водородът смесен с въздух или направо с кислород и ако е със стехометрично съотношение сместта, като ННО разбира се че е експлозивен. Температурата , която се развива при изгаряне зависи от скоростта на процеса и при ННО е много висока скоростта.

 Направо се ориентирайте в точно противоположната посока - газ в който водородните атоми не са групирани по два и е получен без да е погълнал за целта електрически ток. Не е високо енергиен , той ще бъде  с нулово енергийно съдържание след като се извади от електролизера , но ще попие енергия и с това се превръща в регулярен газ - молекулен водород.
 Аз съм сигурен , че тези установки за атомен водород не работят и цялата тази теория издиша геройски.Репликации има ли ? Патенти на разни неща без репликации по тях има повече отколкото патенти с репликации и работещи устройства създадени ...
« Последна редакция: Март 23, 2012, 10:21:47 am от h2motor »

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
mzk - Изчакайте малко , тук съм да ви зарибя но за добро. Не се набутвайте с излишни експерименти ! Ще публикувам базова конструкция на алкален електролизер , имам един проект .Скъпото в конструкцията е труда , той е много. По отношение на материалите не е проблем стойността им е ниска. Мисля , че е най добре да шлифовам техническата документация максимално , за да не съм поредния зарибител предлагащ фантазиите си на ентусиазираната публика да ги осъществи.
 Какво съм търсил и какви са целите на проекта ми в технически план:
1. Алкален електролизер , който разделя водорода и кислорода  и те се извеждат разделени с чистота на водорода минимум 98 - 99% . Чистия от кислород водород не е експлозивен и не може да се върне пламък съм уреда и той да се повреди .
2. Ефективност на електролизата - 85%  , тя зависи от напрежението при което работят клетките..1.5 - 1.6 V. Колкото по висока , толкова по добре - не се отделя топлина и електродите не се окисляват..електролита също не се променя по отношение на проводимост и консумирания ток не нараства с продължителността на работа на уреда и електролита. Не са необходими и електорди с дебелина 1мм , от такава стомана може да се правят лопати а не някакви си електорди в уред предназначен да произвежда газ , а не топлина и окисляване на електродите.
3. По отношение на свръхефективността , тази голяма мечта ...конструкцията е базова и всичко зависи само от доброто отношение  на публиката . Целта е да се изгради доверие.
 Илюзии от сорта КОП 20 , по добре да ги забравим. Дори електрическа ефективност от порядъка на 120% е нещо много хубаво , колко машини преобразуващи енергия я притежават тази ефективност? При 200% ефективност апарата става за производство на газ - водород и от него на топлина. Да се захранят автомобили и да се подмени петрола , това не е реална цел! Високоефективен процес може да се постигне само , ако напрежението при което протича вътре разделянето на молекулата на вода е по ниско от това което е приложено на клетката. За да има електролиза са необходими 1.5 волта приложени към всяка клетка минимум.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
@ gaco
Колега gaco, благодаря за "информацията". Относно метанола - често ми се е налагало да приготвям метанолови разтвори за колориметрични анализи, та вероятно съм наясно... (да не говорим, че тези нещица трябва да се поназнайват от обща култура - първака при варенето на ракия, цар-кировицата и т.н...). Бъзикът ми бише провокиран от изречението на колегата Иванов, че (цитирам по смисъл): "изгарянето на метанола е съпроводено с отделянето на много токсичен газ, който води до...". Е, няма такъв газ! Единствените газове, които се образуват при изгарянето на метанола са водни пари и въглероден диоксид. Нито пък е възможно от спирт/бензин и вода да се получи метанол...

@ Bat_Vanko
За разкъсването на ковалентната неполярна химична връзка H-H във водородната молекула (както и в деутериевата, тритиевата, че и в 7Н даже...) са необходими 436 kJ/mol енергия, независимо каква - топлина, светлина, ток, радиация...
За разкъсването на двойната връзка O=O в кислородната молекула са необходими 498 kJ/mol.
При създаването на връзката O-H във водната молекула пък се отделят 464 kJ/mol.
И сега - за да получим 1 mol (18 грама) вода, трябва да разкъсаме 1 mol H-H-връзки (или да изразходим 436 kJ) и половин mol O-O-връзки (498 / 2 = 249 kJ). Или общо 685 kJ. По-нататък при свързването на елементите се образуват 2 mol-а O-H-връзки (отделят се 2 х 464 = 928 kJ).
Или получаваме 928 - 510 = 243 kJ. Това е!
Ако обаче водородът и кислородът са в атомарно състояние (връзките H-H и O=O са вече разкъсани), то ефектът от изгарянето ще е 928 kJ или малко под 4 пъти повече. Това е и теоретичният максимум, който може да се извлече при тази реакция (колегата Иванов ще извинява с E=m.C2...). Никакви 10 пъти, колега Петър!
Друг е въпросът обаче откъде сме я взели тази енергия, за да разкъсаме H-H или O=O-връзките? Ако е от отпадъчна топлина или от околната среда - чудесно! Ако обаче сме произвели електричество специално за това (с КПД мно-о-о-го под 1) - зор, голям зор и големи загуби!

Животът на атомарния водород е средно 0,3 секунди, а на атомарния кислород - около 17 сек. При вътрешен диаметър на шлауха 8 мм (сечение 0,5 кв.см) и производство на газ 4 l/min (~67 ml/s) това прави линейна скорост на газа 67 / 0,5 = 133 см/сек. За 0,3 сек това са 133 х 0,3 = 40 см! 40 см (две педи) ви е само маркучът от клетката до сепаратора, през което време атомарният водород рекомбинира до молекулен, а акумулираната енергия се разсейва безславно в околоното пространство, чрез водата на сепаратора и под формата на топлина... => забравете за атомарен водород от суха клетка!


А да се надяваме, че чрез каквато и да е химична реакция (дори най-мощната възможна химическа детонация!) можем да предизвикаме ядрена или термоядрена реакция (не дай си Боже - анихилация...) е толкова наивно, колкото и намерението ни да срутим Балкана с кофичка и лопатка, или да пръднем с първа космическа скорост... То ако ставаше така, хората нямаше да строят многокилометрови ускорители на частици, циклосинхрофазотрони и андронни колайдери...

И като заключение - който е убеден във "вълшебните" свойства на оксиводорода при заваряване явно никога не е пипвал добре настроена ацетиленова горелка (енергия на изгаряне 423 kJ/mol в сравнение с 243 kJ/mol при ННО...)
« Последна редакция: Март 23, 2012, 10:45:23 am от PyroVeso »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Колега Иванов,
не мога да се съглася с две ваши мнения:
1. "Баш си е студен ядрен синтез и не е нужна голяма температура и налягане, защото неутрона няма електрически заряд и много лесно ходи напред и назад" - всяко делене или сливане си е ядрена реакция и в случая трябва да се преодолеят силите на привличане в ядрото. Превърнахме се в алхимици!
2. Ако в процеса на горене след електролизата се получаваше студен ядрен синтез, то след всяка светкавица върху повърхността на океана би следвала ядрена експлозия. До момента не съм чул някой да е съобщил за подобно чудо.
Доколкото става въпрос за тежката вода в реакторите - то тя в процеса на работа става такава под влияние на неутронния поток, а вече е твърде радиоактивна за да се смени с обикновена.
Благодаря на колегата PyroVeso за подробните калкулации върху енергията на процеса и продължителността на живот в атомарния водород. Явно заека не е в този храст. И което е по-лошо - не е в тази гора.
Успех!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
 Убедително ! И как ще стане това с КОП 21 ? Според мен това е фантастично и два пъти е достатъчно , защото няма да може да се постигне голям процент от водорода да е атомарен. Това с атомарния водород го разбираме различно , според мен това е стабилен газ когато е електроизолиран..а иначе са приели да е газ който съществува много кратко време , но според мен това е нормален водород в предмолекулно състояние с обратен спин на електроните...може би. Естественно това са предположения , които не мога да докажа към момента :)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Ето някои от тестовете, които са правени с атомарен водород (H2 => H + H => H2)
COP = 21 !!!
http://jlnlabs.online.fr/mahg/index.htm

Тук има обсъждане по темата:
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/5410-atomic-hydrogen-fuel.html

Вижте нещо интересно от JL Naudin.
http://jlnlabs.online.fr/mahg/tests/mahg2c.htm
COP под 1 само при DC захранване - 0,7

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Петър - извинявай ! Ако е постигнато и направено , то отдавна да е намерило приложение това реакторче с волтовата дъга. Прекалено е лесно и направо безплатно.Никой не воюва срещу СЕ , петролните компании са много далече от момента в който да се налага да се отбраняват. Много по вероятно е да им се наложи да инвестират много голяма част от печалбата си в търсене на заместител , защото те петрола просто ще го свършат

Валентин Иванов

  • Гост
 Колеги спрете се малко, още в началото Ви казах, Българина му е в кръвта да се самоизтъква, че е най велик изобретател.

  До момента Orenda колегата е направил нещо снимал го, показал го така се прави, останалите изказвания, само пълнят форума, както администратора казва. Приказки без покритие.

Загледайте се във филма за Илия Вълков, когато му гръмнал електролизера. Толкова бил замаян, че забравил да го изключи и се върнал след няколко дни с радиоактивен елемент в джоба, обвит в найлон.. За какво според Вас му е бил нужен?  И дали колата му не е била иззета заради разкритата измама и унищожена заради радиоактивност?

 Ако някой може да намери едно парченце Уран 238 обогатен и да дойде, ще му демонстрирам за какво става на въпрос! И ще се регистрираме в книгата на Гинес за свръхелектролиза.