Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 105071 пъти)

Валентин Иванов

  • Гост
Здравейте,
  Искам да направя забележка на хората с по няколко висше образования, които не са показали нищо на практика, да спрат да се месят в идеите на реално мислещите хора! Има и умни хора от тях! Аз вземам акъл и от клошари. Като толкова се радват на изчисленията си да си напишат на един лист, да си го окачат на стената и да се топлят, готвят и произвеждат електричество с тях!

 За клиповете, до няколко дни ще кача клипове на камина захранена с Метан, получен от обикновена вода и всякакви горими отпадъци без дим  и на газов котлон за готвене на Метан получен от обикновена вода и хранителни отпадъци/олио, мас и др./
 И е време хората да разберат, че енергията е навсякъде около нас, а не да стават зависими от монополисти.

  Поздрави!
« Последна редакция: Април 08, 2012, 01:00:56 am от Валентин Иванов »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Да разбирам ли, че на живо не може??????  Не се заяждам, просто идеята ми допада и ми е любопитно теническото решение.

Валентин Иванов

  • Гост
  Да до завършим моделите, малко да оправим дизайна иначе работят перфектно, ще добавим горелка за котли и май трябва да се мине през патентното, че току виш се навъдили пак изобретатели от хората с по-голямо образование…))))

 Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Това е клипа на камината при тестовете.
http://www.youtube.com/watch?v=PNXk1bktIu8&context=C4f0f68fADvjVQa1PpcFOJdPgFn8k8E51k5i6vslEd8LjnGTR-8F8=

Това е камина изгаряща вода без водородна клетка, за катализатор на процеса се използва дим от всякакви горими отпадъци хранителни и нехранителни. Водата се преобразува в Метан, вижте как изгаря на момента на образуването си без никакъв дим.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравей Валентине. За 12 страници тема, само за теб, не си показал нито една схема или ясно и конкретно обяснение на някоя от твоите разработки.

Напротив, при въпроси за тях първата ти реплика е "първо трябва да минем през патентното".

В този форум на хората не им е забранено да правят бизнес, и тези, които работят наистина в момента ги показват по телевизиите (и по международните), но са и дали нещо на всичко останали.

Ще очаквам в следващия ти пост някаква проста схема и подробно обяснение за принципа на работа на устройството.

В противен случай това ще означава, че ползваш форума само за рекламна площадка (аз прегледах поведението ти по другите форуми още от началото), ще заключа темата и ще ти поставя ограничение за ползване на форума.

От теб зависи какво ще напишеш в следващия си коментар!

Валентин Иванов

  • Гост
  Колегата Пламгаз искаше да види печката, не говорете глупости!
Точните схеми не са уточнени, защото моделите са в процес на до разработка.

 Поздрави!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
mzk - пълно е с неработещи схеми, за какво са ти схеми?

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
 Валентин Иванов , това нещо конструктивно няма как да стане по удачно..ако го измислите наистина го патентовайте. Никой обаче няма да иска да плати за лиценз , популярно е да се краде...пък разни печкари не можете да ги хванете , те са почти неуловими като китайци.
 При положение че Ви се получи печка , в която да горите и друго освен масло и по някакъв начин да се подава..публикувайте тех.характеристики и схема на прост модел. В конструкцията при всички случаи ще има много подводни камъни и по груба схема няма да тръгне, направете модели и който иска да ги копне нека си купи модел и да си го разглоби и копира.Да уточня - моделите са скъпи , модел на детайл който струва 1 левче е с цена 400-500лв. при крадливите китайци.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Колега Иванов,
От приложения клип не се разбира кое всъщност гори водата или горимите отпадъци, аз лично смятам, че отново сте объркали причината със следствието (както с динозаврите и дървения метеорит). Под термина катализатор се разбира вещество (съединение), което помага протичането на дадена реакция без самото то да се изразходва в този процес (Вие отново показвате некомпетентност в основните неща, а претендирате за патентоване). На всички интелигентни хора е известно, че съществуват полимери които при горенето си не отделят дим. Как Вие разбрахте, че гори действително метан а не етилен от разграждането на полиетилен. До момента глупостите по тази тема тръгват от Вашата уста (клавиатура).
Извинете за резкия тон, но на моменти си мисля, че под името "Валентин Иванов" пишат двама души: единия по-интелигентен, а другия - не!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
  За термолиза на вода , защото очевидно водорода трябва да гори трябва "прилично" висока температура. Силно се съмнявам , че и в"реактор" на Пантон може да се случи. Това не означава , че съм прав.

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Колега Иванов,
От приложения клип не се разбира кое всъщност гори водата или горимите отпадъци, аз лично смятам, че отново сте объркали причината със следствието (както с динозаврите и дървения метеорит). Под термина катализатор се разбира вещество (съединение), което помага протичането на дадена реакция без самото то да се изразходва в този процес (Вие отново показвате некомпетентност в основните неща, а претендирате за патентоване). На всички интелигентни хора е известно, че съществуват полимери които при горенето си не отделят дим. Как Вие разбрахте, че гори действително метан а не етилен от разграждането на полиетилен. До момента глупостите по тази тема тръгват от Вашата уста (клавиатура).
Извинете за резкия тон, но на моменти си мисля, че под името "Валентин Иванов" пишат двама души: единия по-интелигентен, а другия - не!

+1

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Още калоричността не е ясна, водата може да гори но колко килоджаула отдава? Понеже от другите горящи в-ва може всъщност да идва калоричността а от водата ако е 5-10 процента има ли смисъл?

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
prp - въпроса е да изгаря чисто , калоричността е ясно откъде идва.

Валентин Иванов

  • Гост
Калоричността идва от изгарянето на пиролизните газове, това е газгенератор! Ако някой има по-добро решение и  по-евтино за изработка да го покаже, то на приказки всеки го може. Температурата на пламъка надхвърля 1000 градуса.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:21:23 pm от Валентин Иванов »

Валентин Иванов

  • Гост
Колега Иванов,
От приложения клип не се разбира кое всъщност гори водата или горимите отпадъци, аз лично смятам, че отново сте объркали причината със следствието (както с динозаврите и дървения метеорит). Под термина катализатор се разбира вещество (съединение), което помага протичането на дадена реакция без самото то да се изразходва в този процес (Вие отново показвате некомпетентност в основните неща, а претендирате за патентоване). На всички интелигентни хора е известно, че съществуват полимери които при горенето си не отделят дим. Как Вие разбрахте, че гори действително метан а не етилен от разграждането на полиетилен. До момента глупостите по тази тема тръгват от Вашата уста (клавиатура).
Извинете за резкия тон, но на моменти си мисля, че под името "Валентин Иванов" пишат двама души: единия по-интелигентен, а другия - не!

Бат Ванко, само името ти е хубаво,

Няколко пъти ти казах, че не претендирам за образование но ми покажи поне един клип без подробни схеми, да видя какво си направил на практика. Това за Метана си има уреди, които го замерват при автомобилите се завишава CH, след добавяне на водород и от там разнищихме нещата с боклуците. В тази печка не горим само полимери, ами абсолютно всичко горимо, но за да е автоматична е хубаво да са течни отпадъци.
 
Не те знам, дали имаш очила, но ще ти кажа какво гори:

 Гори Метана получен от пиролизния газ след високата температура и добавения водород от разложилата се вода на водород и кислород, това и малките деца го разбраха.
Ако пък не вярваш, ела да ти го покажа на живо и си мери каквото си искаш!

Поздрави!