Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода

<< < (21/37) > >>

h2motor:
 Разликата в електрохимичния потенциал на двата метала е от значение и чрез нея може да падне напрежението при което стартира процеса на електролизата. Но с електрод от радиоктивен елемент тя няма да е толкова голяма , по голяма може да бъде с електроди от нерадиоктавни елементи.Това с тези радиоктивни..го зарежи.Опитай да обърнеш захранването на клетката и виж какво става с тока , който тя дръпва поне в началото.Попитах за разстоянието , защото мисля че то има голямо значение и или е 2.5 мм..или е 3мм. , не може да е и двете.Проблема с разстоянието между електродите и вентилацията на клетката е по сериозен отколкото с материала на електродите. Още нещо - колкото по ефективна е електролизата и по близо до 100-те % , толкова по малко значение има разликата в електрохимичния потенциал на електродите. Електродите при клетките с PEM – протонообменна мембрана са от въглероден плат или въглеродна хартия и те се напояват образно казано с платина или рутениум , ако двата са с платина необходимото за стартиране на електролиза напрежение е едва с 0.1 волта по високо отколкото при един с платина и един с рутений , ако клетката е с 83% ефективност.
 Защо да не се правят инсталации за отопление , не мисля че има някакъв проблем и са много безопасни защото количеството газ , който не е изгорен и се намира в електролизера и в пътя до горелката е много малко и налягането му ниско.По въпроса за тежката вода при електролизата - тя не се получава от процеса , а просто остава в апарата такава..при дестилация също остава..НО тя нито е радиоктивна..и не е и опасна. При електролиза на дестилирана вода , няма да ти остане в електролизера тежката вода ако при дестилацията е отделена.Вълков е третирал с пламък на открития от него газ радиоктивен химичен елемент и твърди че радиоктивноста е изчезнала , т.е. разпада и лъчението с което той е съпроводен са изчезнали и няма шанс да ги е качил на авана на лабораторията си . Не съм опитва и затова не мога да го потвързя или отрека. Вълков при всички положения е работил много по този газ и Едисон също има обявени несъществуващи открития и Тесла..

Валентин Иванов:

--- Цитат на: h2motor в Март 24, 2012, 08:55:39 pm --- Разликата в електрохимичния потенциал на двата метала е от значение и чрез нея може да падне напрежението при което стартира процеса на електролизата. Но с електрод от радиоктивен елемент тя няма да е толкова голяма , по голяма може да бъде с електроди от нерадиоктавни елементи.Това с тези радиоктивни..го зарежи.Опитай да обърнеш захранването на клетката и виж какво става с тока , който тя дръпва поне в началото.Попитах за разстоянието , защото мисля че то има голямо значение и или е 2.5 мм..или е 3мм. , не може да е и двете.Проблема с разстоянието между електродите и вентилацията на клетката е по сериозен отколкото с материала на електродите. Още нещо - колкото по ефективна е електролизата и по близо до 100-те % , толкова по малко значение има разликата в електрохимичния потенциал на електродите. Електродите при клетките с PEM – протонообменна мембрана са от въглероден плат или въглеродна хартия и те се напояват образно казано с платина или рутениум , ако двата са с платина необходимото за стартиране на електролиза напрежение е едва с 0.1 волта по високо отколкото при един с платина и един с рутений , ако клетката е с 83% ефективност.

--- Край на цитат ---
Напълно е възможно да има и над 100 процента, но специално за автомобилите е ненужен толкова газ, консумирания ток се оказва не чак толкова от голямо значение, както си мислят някои, че  се товарел двигателя, едва се усеща при по-големите кубатури.

h2motor:
 Обаче така се получава , че ефективната клетка не и се окисляват електродите и не и се променя проводимостта на електролита. Колкото по ефективна , толкова по добре и не от гледна точка на това колко ток ще консумира. Един нов автомобил с мотор 2000 кубика наистина няма нужда от повече от 0.5 литра в минута газ дори.

Валентин Иванов:

--- Цитат на: h2motor в Март 24, 2012, 10:01:29 pm --- Обаче така се получава , че ефективната клетка не и се окисляват електродите и не и се променя проводимостта на електролита. Колкото по ефективна , толкова по добре и не от гледна точка на това колко ток ще консумира. Един нов автомобил с мотор 2000 кубика наистина няма нужда от повече от 0.5 литра в минута газ дори.

--- Край на цитат ---

Млко са 0.5 литра, количеството на вкарания газ независи толкова от кубатурата, колкото от излишните газове, коите се превръщат в метан, както го установихме, примерно за едно трабанче му вкарваме 3-4 литра и ефекта е много по-голя, ако се съобразяваме с кубатурата му, това от опит го постигнахме.

Валентин Иванов:

--- Цитат на: oneman в Март 23, 2012, 02:55:45 am ---Ето някои от тестовете, които са правени с атомарен водород (H2 => H + H => H2)
COP = 21 !!!
http://jlnlabs.online.fr/mahg/index.htm

Тук има обсъждане по темата:
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/5410-atomic-hydrogen-fuel.html

--- Край на цитат ---

http://jlnlabs.online.fr/mahg/index.htm

Това с обикновенна вода или обикновения Браунгаз никога няма да заработи или експериментите, които са правени с атоменя водород Протий са безмислени защото в него няма неутрони за раздвижване и приложеното високо напрежение е безмислено, но я го пробвайте с Деутерий или Тритий.  Може да си го получите, като към електролизера си приближите радиоактивен елемент, както се помайтапих с Уран 238.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия