Автор Тема: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди  (Прочетена 15499 пъти)

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Фирма от Южна Африка твърди, че разполага с 5кW генератор на електричество за домашни нужди. Стърлинг Алан е посетил фирмата в Йоханесбург - 11/2 до 12/2, 2012 и заедно с 3 - ма инженери е участвал в демонстрацията. Генераторът се състои от постоянно - токов двигател с последователно възбуждане (модифициран), 4 акумулатора 12v/102hA и асинхронен генератор. Системата е работила в продължение на 3h, като акумулаторите са останали заредени. Товарът е бил от порядъка на 4кW. Според Алан, системата използва " back EMF"  за зареждане на батериите. Не е ясно за какво става въпрос - самоиндукция или реакция на Ленц.
Пълният отчет може да се види на  http://pesn.com/2012/02/22/9602042_South_African_Fuel-Free_Generator_Preparing_for_Market/
Аз ще следя нещата от тук (Южна Африка) и ще се постарая да се срещна лично с изобретателя.
За сега не се знае името на фирмата, но се очаква пускането на 200 броя генератори за вътрешния пазар до края на март тази година.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2012, 01:26:45 am »
Всъщност разкритието е тази вечер. Публичното обявяване ще се състои в 4 сутринта БГ време и може да се слуша на следните места:

www.latenightinthemidlands.com or
www.project.nsearch.com or
www.nsearch.com

Цената се очаква да бъде $6000 за 5кв.


pipillota1

  • Гост
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #2 -: Март 30, 2012, 04:10:45 pm »
И какво разкриха?

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #3 -: Март 30, 2012, 09:37:34 pm »
Че не работи. Защо ли не се изненадвам?

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #4 -: Април 10, 2012, 12:33:03 pm »
Аз се бях "наточил" за установяване на връзка с тази фирма! По всичко личи, че грешката както винаги в системите с използване на противо Е.Д.Н. е, че високоволтовите пикове за нула време (1-2 седмци) "прецакват" акумулатора. Това се наблюдава и при Бедини и при всички качери, джаул крадци(Joule Thief) и т.н. Аз се удивявам, че тези момчета са вкарали толкова време и пари в това и може би и до сега си вярват... Йохан, този който преди 1 - 2 години направи зареждачка на батерии за дъщеря си, използвайки тороида на Боб, веднага е усетил накъде отива работата и още на презентацията със Стърлинг Аллан им е казал скептично" Значи вие"пържите" акумулатора с високоволтови противо - ЕДН импулси".
Според мене единственият начин да се оползотвори енергията от противо - ЕДН е тя да се събира в кондензатор ,да се "нормализира" и да се подава на акумулатора. 
 

fantom4e

  • Гост
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #5 -: Април 10, 2012, 04:20:32 pm »
EДН е електродвижещо напрежение, а какъв смисъл влагате в термина противо-ЕДН?
Системи с кондензатор, супер-кап и акумулатори има, принципа им е подобен (на аку и кап), но поради разликите в химизма (това ми е любимо) се използват при различни цитуации.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #6 -: Април 10, 2012, 04:54:43 pm »
В западната литература е известно като back EMF, в руската е противо ЕДC. Това е с други думи реакцията на Ленц или самоиндукция.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #7 -: Април 10, 2012, 08:57:12 pm »
Реакцията на Ленц според мен е малко по различно понятие от самоиндукцията......Реакцията на Ленц е силата която действа при всеки опит за промяна на магнитното поле все едно да натискате пружина или съответно да разпъвате пружина т.е. силата която се противопоставя на причинителя на промяната . А самоиндукцията  - когато протече ток през бобина се създава магнитно поле , когато обаче се прекъсне протичането на тока, създаденото вече магнитно поле се свива индуктирайки обратно в проводника на бобината  ток който е малък , но за сметка на това много кратък и с висок потенциал. Поне на мен така ми се струва  ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Самозахранващ се 5кW генератор за домашни нужди
« Отговор #8 -: Април 10, 2012, 11:23:26 pm »
@Vetap, работих доста точно по тая схема на Боб Бойс, докопах се и до снимки на прословутия му контролер и честно казано въобще не открих нещо кой знае какво. Единствено остана да се твърди, че тайната се крие в много висококачествени елементи (по-точно ставаше въпрос за едни smd кондензатори с много нисък low-esr). Обаче това са глупости, защото мосфетите са му irf540, а аз намерих доста по-добри, достъпни за масовия потребител (имам предвид времената на предния и задния фронт).

Ако watkykjy1 (ако е същият) е казал публично нещо против тази система на Боб Бойс, моля дай линк, че там се загуби много време на много хора...  :-[