Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Каква соларна система трябва да направя ....

(1/1)

sportwinner:
Здравейте. Бихте ли ми казали, как се изчислява, колко соларни панела са ми необходими, за да мога да захраня един маслен радиатор от 2500 w. Като след пускането му, батерията и без батерия да издържи 6 часа.
Намирам се в София с голяма тераса с лице към Витоша. НЕ съм близо до нея и има доста голям праг на слънчева енергия през цялата година.
Сега съм се захванал да си майсторя варианта за затопляне с кутийките от кенчета, но ми стана интересно и за по висшия пилотаж.

Bat_Vanko:
Виж този сайт http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php
там има калкулатор, по който може да изчислиш произведеното количество електричество за всяка точка от Европа, в зависимост от вида панели (аморфен или кристален); в зависимост от избраната конструкция (неподвижна, подвижна по 1 и 2 оси). Представените данни са в резултат на 10 годишна статистика от наземни и спътникови измервания. Можеш да видиш резултатите средно по месеци, оптимални наклони също по месеци и т. н.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия